Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

    че повечето даже мажат и хартиената гарнитура, което пък е глупост само по себе си.

    Идеалното регулиране става като е свален и корпуса на помпата, щото тогава се вижда разстоянието, но обикновено се късат болтовете които го държат, та не е препоръчително.

    Ако корпуса е в язви искам да видя как силикона е глупост и хартиената гарнитурка ще държи
    Трите 8мм болта, които държат корпуса на помата точно никога не се късат.

    Иначе по книжка луфта между турбинката и корпуса се наглася с преместване на турбинката, не че е проблем да се докара от гарнитурите де.

    Коментар


    • Джоу (x3mrjoe)
      Джоу (x3mrjoe) коментира
      Редактиране на коментар
      Има едни книжки в които кое и как е описано просто.
      Поне нещата които се водят обслужване.
      Не ми се търси в момента, че последно съм ги отварял преди 25г.
      Имам и на руски, и на български.
      Та в тях никъде не пише, че се плеска силикон, а се подбира правилната гарнитура.
      В случая силикона е компромис ако е за най-тънката, щото колегата едва ли ще намери, както едва ли ще има и Loctite 510.

      P.S. относно болтовете, баш на водните помпи повече съм скъсал, отколкото развил.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-08-21, 01:34.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Всякак може, но истината е свалена и постигане на предписаните размери, вкл и шайбата

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Един уважаван от мен колега от форума казваше, че това което го пише в книгите, не става по нивите
      А трите болта няма вариант да ги скъсаш защото хем са якостни, хем на всяка една лада са в масло - обтегача на веригата е точно над тях и винаги пропуска.
      В книжките не пише че се "плеска" силикон понеже преди 40-50 години когато са писани силикона не беше много често срещан, особено маслоустойчивия
      Сега се чудя тея кавали не са ли ги чели тея хубави книжки "Аз ремонтирам Лада" че лепят картери, ангренажни капаци и т.н. със силикон още от завода.

  • момци,до се га всичко по охладителната система изглеждаше наред,радиатора си се затопляше бе всичко но днес имах работа с нея и поткарах я за 4-5 километра вдигна 90 градоса,отворих капака термостата и от началото на маркучите горещ не се пипа а радиатора студен,разширителния съд пълен до горе,ясно термостата е заминал а й сигурно и преди ми е правил номера но не постоянно та къжете какъв смисъл като марка ли бе читав да взема че тук по магазините има само някакви ментета

    Коментар


    • Колега, не казваш къде е това "тук" ?

      ... иначе, неруски термостати за ЛАДА има всякакви от 25 до 100лв

      Тè ти два:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GetItemPicture (6)
Прегледи:107
Размер:13.7 КБ
ID:6763792


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GetItemPicture (5)
Прегледи:90
Размер:26.9 КБ
ID:6763793
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Преди доста години купих Вернет и още си карам с него.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Купил си го щото са най-евтините термостати на пазара, но пък си работят много добре, щото тази френска фирма прави само термостати и термодатчици.
          Сега е Калористат.

      • Никога при покупката на части, при мен водещо не е била ниската цена. Винаги държа на качеството, пък цената, каквато-такава. Взех Вернет след доста четене и многото положителни отзиви за тях.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Враца-Мездра имах предвид за тук части за нива има само боклуци,тия двата термостата гледам са различни фита трябва ли да меря моя или скобите ще го компенсират

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Не са различни...

        • гледах един заводски термостат за 1700 с маркучите за 72 лв дали да взема такъв видимо мой те маркучи са здрави но знам ли

          Коментар


          • Гледай ъгъла между двата щуцера!
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • е те тоя го дават за нива 1.7
              Прикачени файлове

              Коментар


              • Първоначално публикуван от galin79 Преглед на мнение
                Враца-Мездра имах предвид за тук части за нива има само боклуци,тия двата термостата гледам са различни фита трябва ли да меря моя или скобите ще го компенсират
                Има кой да ти го намери и в Мездра, но ще трябват ден-два.

                Мини през магазините и им кажи, че искаш термостат на Калористат, остави им парите и после мини да го вземеш.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • от Мездра каквото съм взимал час на различни коли са били все ментета

                  Коментар


                  • Пък и онлайн магазини има. И куриери има.
                    http://bhv-bg.com/bg/thermostat-vernet/p2051.html първото излязло като питаш Гошо.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • да само да кажете марка това на Калористат не ми излиза от авто ваз 33 лв уж заводски

                      Коментар


                      • аз го гледах но не съм обърнал внимания че е на Калористат е другия от 30 и нещо лв не би ли следвало да е по читав или да взимам тоя

                        Коментар


                        • kameno karp
                          kameno karp коментира
                          Редактиране на коментар
                          Тия здраво ви скубят вса!

                      • Вернет.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X