Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • в делкото влиза добре ще го огледам да не е нацепен

    Коментар


    • В долния ляв ъгъл от страната на радиатора има дупчица а в нея винтче. С това винтче се настройват тихите обороти. Навиваш до упор и почваш да развиваш. Оборотите ще почнат да се вдигат,после ще почнат да падат. Развиваш до минималните стабилни обороти, след като си подминал максималните. След това с чения винт си правиш оборотите около 800 - 850 об/мин.
      Това при нацяло загрял двигател.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        В долния ляв ъгъл от страната на радиатора има дупчица а в нея винтче. С това винтче се настройват тихите обороти. Навиваш до упор и почваш да развиваш. Оборотите ще почнат да се вдигат,после ще почнат да падат. Развиваш до минималните стабилни обороти, след като си подминал максималните. След това с чения винт си правиш оборотите около 800 - 850 об/мин.
        Това при нацяло загрял двигател.
        мерси съм много за ценните съвети ще го направя тия дни,тая седмица ще прегледам и клапаните и веригата как е

        Коментар


        • ако има колеги ловци,имам кутрета от много работни кучета за продаване.на 2 юни са родени,някой ако се интересува да пише

          Коментар


          • По-добре си пусни обява за продажба. Ако някой се интересува от кучетата, не значи, че се интересува от проблемите ти с Нивата.Та няма как да резбере за кученцата.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • вярно е прав си

              Коментар


              • да те питам нещо,то вече станах и нахален ,ходих за риба на Монтанския язовир 3 човека по 90 килограма и другото пространство с багаж основно дрехи,палатки,въдици, с гуми ласа-144 ок нормално ли е по баирите да иска трета скорост или нещо пак не е добре

                Коментар


                • Е това е много интересен въпрос
                  Според зависи от баира някъде и първа бавна иска.

                  Коментар


                  • Оправи ли карбуратора? Не ги знам какви са тия баири, ама Нивата хич не е от мощните автомобили. И с тия големи гуми и тия три диферинциала дето върти, пък и товара...
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Или трябва да имаш пари и читав сервиз, който се наема с ремонт на такава техника или трябва да имаш някакви познания, съответно и инструменти.Въпреки че в България труда в сервизите е евтин, не е икономически оправдано да поддържаш такава кола в наши дни, ако едно 80% от ремонтите не можеш да си направиш сам.Смяната на шарнир отдавна не струва 2лв и 50ст.

                      Иначе цените на частите почти са се запазили от едно време и са основния плюс на нивата - оригинален шарнир за лада нива 14лв, за сравнение оригинален шарнир на терано 560 лева.

                    • novatech
                      novatech коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да , ама оригиналния шарнир за нива може и да не изкара 1000 километра, докато на Тераното втори път сигурно няма да го смениш.

                    • Kirilpm
                      Kirilpm коментира
                      Редактиране на коментар
                      Да ти кажа по 50-60 хиляди си откарват, за "джип" с шарнирни болтове от лека кола никак не е зле.Поддържам и такива карани само по асфалт при тях има и над 100 хиляди километра с оригинални шарнири.А тераното хич не е еталон за здрава предница, ама хич дори и с оригиналните части.

                  • не съм пипал карбуратора,на газ си има празен ход,и върви без каквито и да е прекъсвания или нещо от сорта,байрите са като при Витиня може би една идея по стръмни някъде и аз си мислих че толкова си може но все пак да питам

                    Коментар


                    • за малък сервиз си напълно прав но той вече беше за формен преди да взема нивата 5 коли и две моторетки са в семейството най лошо е когато се случи 2-3 да се счупят по едно и също време

                      Коментар


                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Щом ти е насърце да се цапаш трябва да наблегнеш и на четенето, щото то монтьорлъка проста работа било бухаш с чука и развиваш гайки, ама това според форума.В реалния живот не е баш така.
                        Обърни внимание на двете книжки по средата на втория ред, ще са ти изключително полезни не само за нивата, а и за моторетките ако са карбураторни.
                        https://www.ladaclub-bg.com/%d0%bb%d...3%d1%80%d0%b0/

                        А конкретно за нивата си изтегли ръководството, по-подробна информация едва ли ще намериш събрана на едно място.Можеш да си изтеглиш и книжката аз ремонтирам Лада, доста от ремонтите се препокриват, а са описани и доста полезни хитринки и приспособления.
                        https://www.ladaclub-bg.com/%d0%bc%d...2%d0%b2%d0%b0/

                    • Проблема не е в колата, а в липсата на КАЧЕСТВЕНИ части.
                      Другото са "майсторите".
                      Другото е отношението на "майсторите" към колата : Хм, то това Лада. И я карат през пръсти, защото тя и така ще върви.
                      Мисля, че в тая тема ти писах. Моята като я стегнах с правилните части, вече доста години нищо не съм пипал по нея.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • Кольо
                        Кольо коментира
                        Редактиране на коментар
                        Я, не съм бил сам в мнението си

                      • kameno karp
                        kameno karp коментира
                        Редактиране на коментар
                        И друг път съм го писал. Външните обходи на охранителната фирма на предприятието в което работя са с Ниви. Евентуално някой дребен ремонт и обслужване. Карат ги по 300 000 км или 5 години,което настъпи първо.

                      • Kirilpm
                        Kirilpm коментира
                        Редактиране на коментар
                        Я, Кольо не бил открил топлата вода собственоръчно.

                    • е аз май не съм с правилните части но за сега държат

                      Коментар


                      • здравейте да ви кажа за разхода на газ.125 километра от тях 8-10 по черно ,скорост 80-90 и по баирите както казах на трета 50-60 е изгорила 14.55 литра газ мисля е добре

                        Коментар


                        • kameno karp
                          kameno karp коментира
                          Редактиране на коментар
                          Разхода ти е перфектен.

                      • Напълно нормално е.Но пак ти казвам разход се смята по асфалт, по възможност на една и съща отсечка с еднакъв товар и скорост, колкото повече засичания, толкова по-близо си до истината.По един и същ черен път можеш да докараш двойна разлика в разхода.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X