Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Я огледай хубаво водната помпа.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • ми гледах я няма течове нищо не редно не видях,днес ходих за риба и пак същото стига на 3-4 милиметра след 90 и се връща това на асфалт

      Коментар


      • Предполагам въпроса по-скоро е дали има лопатки.
        Като за начало премери с безконтактен термометър температурата за да потвърдиш или отхвърлиш датчик и уред на таблото. При положение, че частите за Нива са безкрайно евтини, може и един експеримент да направиш. Изтръмбушваш термостата и пробваш как е.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • ще премеря температурата,датчика е нов,когато я взех два пъти ми се случи да кипне и изхвърли малко антифриз,единия път беше след много боксуване другия след 20-30 километра по черно и на място я оставих да работи

          Коментар


          • Споменаваш, че радиатора е почти нов. Да не си сложил някой ментак с наполовина по-малко тръбички!?
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • не аз не съм го слагал така я взех с нов радиатор каза ми че е оригинален

              Коментар


              • днес я карах 20-30 километра стрелката не стигаше и 90 градуса но съска и има леко балбукане в расширителния съд 2-3 минити след като я огася май ще е гарнитура

                Коментар


                • Да не е газ това дето бълбука?
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • не знам какво е нямах време много,вдигнала беше нивото на антифриза,съска и от време на време бълбука това 3-5 минути след като я изгасих иначе не вдигна и 90 градуса за 20-30 километра

                    Коментар


                    • Ами провери де. Защото да издухаш гарнитура на лада, трябва доста да се постараеш.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • съмняваме да е газ изпарителя е нов,а и не знам как да проверя,антифриза е бистър и няма мирис да друго маслото също е все едно съм го сипал вчера

                        Коментар


                        • Пълниш разширителния съд до ръба на гърловината. Докато бълбука палиш запалката отгоре. Ако е газ ще се запали.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • и аз мислех това но не е ли по добре да я карам на бензин малко и да видя,то при работещ двигател не съска само на изгасен а и сега се сетих че от както я имам винаги имаше по малко антифриз около капачката на разширителя то случайно го и чух как бълбука на интервали загасена

                            Коментар


                            • Здравейте,нямах много време тия дни и проблема не съм го установил още.Днес на бързо я погледнах на студено отворих капачката на радиатора,антифриз не се вижда,след като отворих и на разширителния съд тръгна да пълни радиатора половин литър някъде,запалих я да загрее маркучите не са твърди стискам ги с лекота,никакви пушъци няма .масло,антифриз чисти при работещ двигател няма съскане и бълбукане но като я изгася има

                              Коментар


                              • Уплътнението на капачката на разширителния съд е едно парче гума сцепено по средата. Демек съда тряба да е отворен към атмосфера. Явно при теб някой нещо е импровизирал, ама по грешен път.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X