Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • капачката е нова ,пластмасова,имам и старата желязна

    Коментар


    • И защо я смени? Ролята на тая капачка е само да не се пличка антифриза из коша, като подскачаш по хендеците.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • По така споменатите симптоми,изглежда,че не работи паровъздушният клапан(капачката на радиатора). Капачката има два клапана,голям и малък.Големият уплътнява в гърловината на радиатора и отваря на 0,8-1 бара,като излишната течност отива в разширителният съд.Малкият клапан се намира в центъра на капачката,като осигурява херметичност при налагане,а отваря при изстиване на мотора и системата автоматично се допълва.Най-вероятно малкият клапан се е прецакал(затлачен) и не отваря за да се допълни системата.Смени първо капачката със нова истинска и виж какво става.

        P.S.За да работи всичко коректно,охладителната система трябва да е херметична.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • добре от къде и каква да е капачката,смисъл истинска аз ги смених и двете да има 200-300 километра уж с истински имам и старите,

          Коментар


          • както казвах два пъти ми се случва да загрее и да изхвърли антифриз по литър,литър и половина първия път да кажем от много боксуване,втория минах 4-5 километра и я оставих на място да работи десетина минути че преди това я бях забравил на фарове,сега съм все на тръни,не съм я напъвал от тогава но ми се струва че нещо не е наред ще сложа и втора перка за всеки случай но това леко бълбукане и съскане от разширителния съд а и минава 90 градуса на асфалт да кажем около 4-5 мм след 90 с пускане на парното се нормализира но това е на асфалт какво ли ще стане в гората по чукарите

            Коментар


            • Галине, не ми стана ясно, караш Нивата от доста време и проблема се появи изведнъж или си я взел наскоро с този проблем ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • взех я зимата минал съм с нея 1500-2000 км когато ми изхвърли на два пъти антифриз беше още в началото,днес и върнах старите капачки,съскането изчезна,сега някой да ми каже нормално ли е след загасване на двигателя се чува от разширителния съд гъл,гъл,гъл 6-10 пъти и спира все едно допълва радиатора,течове няма не се губи антифриз,маслото е все едно съм го сипал преди 1 час

                Коментар


                • Послушай колегата Петров и си смени капачката с НОВА оригинална струва нещо от рода на 5 лева.Преди ти бях писал на лично къде растат оригиналните части за тези коли.После си провери датчика, който включва перката ако не работи той пак ще ври.Иначе от няколко изхвърляния на антифриз нищо няма да и стане, това не е нито спортидж нито фероза

                  Коментар


                  • перката е без датчик ,върти се постоянно капачката я бях взел нова уж оригинална

                    Коментар


                    • Коя година е тази нива и с меден радиатор ли е заводски?Ако е с постоянно зацепена перка провери дали е с 4 или 6 лопаткова.6 лопатковата е специално за нива, доста по-добра е дори и дифузьора да е махнат, а струва смешни пари.

                      Коментар


                      • 2004 г радиатора е аломиниев оригинално перката е с 6 лопатки дифузера си е там

                        Коментар


                        • Ако преди да дойде в теб някой е сменял водната помпа, която никой не сменя цяла, а само турбината, и не я е регулирал, и отстоянието на турбинката е по-голямо от 1.2mm (според ръководството за експлоатация), тогава всъщност става миксер, а не помпа, който на празен ход или в ниските обороти (според разстоянието) си джурка течността в корпуса.
                          Не е лошо и това да се погледне, както и цялата кола де, за да няма неприятни изненади баш като си на зор.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • ще трябва да видя кой да я погледне,не знам точно как да я видя тая помпа дали работи както трябва,че работи работи но дали е както трябва не знам,

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от galin79 Преглед на мнение
                              ще трябва да видя кой да я погледне,не знам точно как да я видя тая помпа дали работи както трябва,че работи работи но дали е както трябва не знам,
                              Сваляш турбинката, почистваш добре повърхностите които лягат една върху друга, щото ако някой е сменил 100% е наплескал всичко със силикон, че повечето даже мажат и хартиената гарнитура, което пък е глупост само по себе си.
                              След като си почистил повърхностите, слагаш турбинката, като внимателно я притягаш с два диагонални болта (но само с ръка !) и я завърташ с ръка за да усетиш дали чегърта в корпуса.
                              Ако се върти нормално, намазваш съвсем тънко силикон и по двете повърхности и я стягаш.
                              Ако турбинката закача в корпуса и не може да се върти свободно, взимаш от ладов магазин гарнитури с различни дебелини, а ако няма различни, което е по-приятно, взимаш каквато има и ако е по-дебела от 0.5mm си правиш една по-тънка от картон, и пробваш постепенно с коя ще спре да опира и я монтираш без да плескаш силикони, а само намазваш гарнитурата с грес.

                              Идеалното регулиране става като е свален и корпуса на помпата, щото тогава се вижда разстоянието, но обикновено се късат болтовете които го държат, та не е препоръчително.

                              P.S. И си сложи нов и читав термостат.
                              Има неруски които са хубави и хич не са скъпи.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • за термостата и аз мислех да го сменя но по магазините тук при мен няма читави трябва по интернет но не знам точно какъв да взема въпреки че не виждам проблем в него парно има да те стопи,а и помпата мисля че върти добре че се сетих когато взе да изхвърля на място антифриза само че пуснах парното и за няма и минута всичко се нормализира

                                Коментар


                                • Джоу (x3mrjoe)
                                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                                  Редактиране на коментар
                                  Не казвам, че има проблем с помпата, а съм дал пример с масовият монтаж едно към гьотере, който си работи ако не се съберат повечко размери в +, след което се появява проблем точно в критичните моменти.

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X