Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • да знам че е ,относително но стоя товар и гуми ласа мисля е повече от добре

    Коментар


    • Здравейте,и ще ме извините че е мръсна от долу но имах един преход,ще кача снимка, на промеждутъчния вал,тези шпилки бяха развити всичките когато я взех,днес ми се разви пак една шпилка гайките са им повредени главите, така си я взех.Та някой ако иска и знае как да се направи да не се развиват да сподели ,и като цяло как се процедира при демонтаж и монтаж на тоя вал с гуменото каре-здраво е
      Прикачени файлове

      Коментар


      • Провери му маншона на това каре, рядко се къса, но има навика да се къса много незабележимо, а карето по спомен беше доста скъпо.Ако маншона е здрав лашкаш тампоните на раздатката и я издърпваш докрай назад, помагаш си с една щанга и трябва да получиш достатъчно разстояние да изкараш шпилките.После бягаш в магазина за якостни шпилки, слагаш по капчица лепило за резби от страната на карето, нови гайки с пластмасова периферия и стягаш яко.
        А най-вероятно са се развили заради вибрациите, за да ги намалиш трябва да центроваш раздатката спрямо скоростната кутия.Аз го правя като запаля колата включа на 3та и раздатката на свободна и лашна тампоните на раздатката,дори малко и помагам с ръце да си намери мястото.Там където тресе най-малко стягаш.Другият вариант е пак в движение но на подемник правиш същото докато се въртят 4те гуми.

        Коментар


        • мерси много, маншона е здрав , и вибрации на свободна има много леки,не разбрах само как да ги лашна,когато я взех всичките шпилки бяха развити,завих ги тогава и за 1000-1500 километра се разви една пак

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Под "лашкане" в речника на монтьорите се разбира да охлабиш болтовете. Целта е раздатката да си стои на мястото, но да има възможност да се движи насам-натам за да се центрова.

            Такова има само при Нивите, за други джипове с отделна раздатка не съм чувал да се прави.

          • kameno karp
            kameno karp коментира
            Редактиране на коментар
            Когато раздатката е на неутрална има ли ги вибрациите?

        • ми не съм пробвал,на неотрална на рездатката но ще пробвам,иначе има леки вибрации при спускане с неотрална предавка, и то лека но чувам карданите , иначе в движение на скоруст нищо няма то се появи от както гресирах карданите и смених каретата преди това с разбито едно и другите не бяха виждали грез всичко беше спечено но вибрации нямаше

          Коментар


          • току що я запалих на неотрална на раздатката няма апсолютно никакви вибрации все едно лостовете са заварени дори и трепет няма,ако така трябва да пробвам на място

            Коментар


            • Значи първата стъпка е добре и минаваш на втората, центроване на раздатката. Кирил ти е казал как.На подемник.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • Вие, Ладонивоводите сте мазохисти
                Баси и конструкцията и изработката
                Панайот Бърдарски
                0887 60 77 22

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мазохизмът, който съм описал е тогава и само тогава, когато болтовете крепящи раздатката останат здрави.Когато те се скъсат започва истинското шоу, а те имат гадния навик да се късат.Такъв идиотски монтаж на раздатка като почнеш от тампоните, продължиш с късото карданче към скоростната кутия и завършиш с закотвянето на раздатката просто ей така в пода на колата.

              • то подемник за сега няма да стане, но мога да пробвам по другия начин,включа на 3та и раздатката на свободна и лашна тампоните на раздатката,дори малко и помагам с ръце да си намери мястото.Там където тресе най-малко стягаш, но какви трябва да са допустимите вибрации горе долу ипри какво положение да ги установя

                Коментар


                • Нали те питах и ти отговори, че когато раздатката е на неутрална, вибрации няма.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • е няма но нали каза да я центровам

                    Коментар


                    • Когато раздатката е на неутрална и имаш вибрации, значи имаш аксиално биене от фланците на гуменото каре. При теб явно е добре и минаваш към центроване на раздатката. Качваш колата на подемник или на трупчета(ама да е стабилна), раздатката на бързи. Включваш на скорост(трета-четвърта) опъваш смукача да вдигне скорост 70-90 км/ч. Тогава лягаш отдлу и лашкаш четирите болта на тампоните на раздатката. Тя сама ще се намести.Стягаш болтовете и това е.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • има леки вибрации при спускане на неутрална предавка но много слаби и чувам карданите как се въртят но май идват вибрациите от това че има известен луфт в шлиците каретата са нови луфтове нямат но се движат много леко нямат как да кажа нещо стегнатост такали трябва да са не знам а и самите кардани се чуват как се въртят особено с 5-10 километра при спускане

                        Коментар


                        • https://youtu.be/w4hMM3Y2VTw
                          https://youtu.be/y16fQdSUZZg
                          Това при теб е добре.
                          Ако искаш да откриеш проблема, карай стъпка по стъпка. Първата е добре. Коя е втората ти казах. Прескачайки стъпки, почваш да я караш на налучкване.
                          Последно редактирано от kameno karp; 11-06-21, 16:50.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • ще направя и втората стъпка, но подемник скоро няма да има ,та се чудя въобще без повдигане дали ще направя нещо

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            Тук са 2 потребители онлайн. 1 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X