Обява

Свий
Няма добавени обяви.

лада нива безкрайни ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смисъл

    Коментар


    • да приемем че термостат съм взел,с маркуча от чешмата в радиатора и после в двигателя ще направя ли някаква промивка,профилактично,и за наливането на антифриза пълня от горния маркуч,пълня и радиатора,разширителния съд и него да по работи да отвори термостата допълвам ,нещо друго с обезвъздушаването трябва ли да правя

      Коментар


      • Изпаритела ти под нивото на гърловината на радиатора ти ли е?
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • да тук е стария още но и сегашния е там
          Прикачени файлове

          Коментар


          • Значи драми с объзвъздушаването нямаш.
            Ако ще промиваш, развий тапата на блока и отвори кранчето на парното.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • кранчето не съм го затварял,значи само тапата остава,а дали не може и от помпата да е проблема се чудя сега

              Коментар


              • Ами свали термостата и го пробвай.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • Ако помпата не върти, да си я стопил до сега. А и признаците щяха да са други.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    С колкото и намален дебит да е, след като отвори термостата ще праща вода към радиатора и някаква топлинка ще се усети. А колегата казва, че там всичко е студено.

                  • galin79
                    galin79 коментира
                    Редактиране на коментар
                    да така е и според мен,а то беше горещ термостата и щуцерите края на маркучите на мен най ми е чудно че съм сигурен че не е така постоянно,на другите ми коли термостат,скапе ли се няма да проработи повече

                  • kameno karp
                    kameno karp коментира
                    Редактиране на коментар
                    Пък и общо взето термостатите умират отворени.

                • е и аз тъка мисля но все пак да питам,интересно ми е тоя термостат как ту работи ту не сутринта всичко беше наред два три часа престой и не е наред почти съм сигурен че утре като отида и я запаля ще е наред после може и пак да не е

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от galin79 Преглед на мнение
                    момци,до се га всичко по охладителната система изглеждаше наред,радиатора си се затопляше бе всичко но днес имах работа с нея и поткарах я за 4-5 километра вдигна 90 градоса,отворих капака термостата и от началото на маркучите горещ не се пипа а радиатора студен,разширителния съд пълен до горе,ясно термостата е заминал а й сигурно и преди ми е правил номера но не постоянно та къжете какъв смисъл като марка ли бе читав да взема че тук по магазините има само някакви ментета
                    Ако радиатора е студен, няма как да е изхвърлила вода в разширителния съд. Явно от преди това съда е бил пълен. Поради проблем в капачките или нехерметичност на охладителната система колата не си е дръпнала обратно водата.
                    ПП Особено в тия жеги, съвсем нормално е за 2-3 км колата да достига работна температура.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • значи от предните дни като я карах като е в движение съда пак се пълнеше и като спря,загася от съда бълбукаше и пълнеше радиатора

                      Коментар


                      • Ти провери ли какво бълбука? Защото в охладителната система трябва да има само течност, а тя при движението си не бълбука. Ако това не си го проверил... просто няма смисъл да се хабим в писане.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • за бълбукането става за 1-2 минути като я изгася,вкарва течност в радиатора от съда маркучите не надуват,по всяко време мога да ги стисна с не голямо усилие

                          Коментар


                          • сега да ви кажа какво направих днес,свалих стария термостат,сложих нов наливах антифриза от горния маркуч но хвана малко,допълних радиатора и съда запалих минах километър вдигна 100-110 градуса,спрях оставих я за 10 минути отворих капачката на радиатора излезе въздух долях около литър,повторих го още веднъж,минах около 20 километра,по асфалт имаше и байри имаше и малко по черно,стрелката минаваше милиметър от 90 градуса и се връщаше сега съм я оставил имам да и доливам още литър всички маркучи са горещи само долния не е чак толкова,така и трябва радиатора също си е както трябва,стария термостат го сварих и отвори на 120 градуса горе долу мерих с мултицет

                            Коментар


                            • И в какво го вари, че успя да вдигнеш температурата до 120°С?
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • large
                                large коментира
                                Редактиране на коментар
                                Сигурно го е пържил. Или в тенджера под налягане

                              • Джоу (x3mrjoe)
                                Джоу (x3mrjoe) коментира
                                Редактиране на коментар
                                В Мездра водата завира на 130°С.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X