Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    ... За багажника и палатката каквото съм чувал и чел от хора пътували с такива е, че палатката трябва да е в задната част на багажника.
    Иначе много шуми и имало осезаема разлика в разхода, около литър.
    В задната част е много добре (по-удобно отваряне и затваряне на палатката, по-къса стълба, разни приспособления за под палатката), обаче се натоварва задния мост (палатка, натоварен багажник) и предния "олеква", докато е в предния край се уравновесява. Иначе за разхода около литър нагоре, обаче с палатка и товар.
    LR Discovery I 300 TDI

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
      В задната част е много добре (по-удобно отваряне и затваряне на палатката, по-къса стълба, разни приспособления за под палатката), обаче се натоварва задния мост (палатка, натоварен багажник) и предния "олеква", докато е в предния край се уравновесява. Иначе за разхода около литър нагоре, обаче с палатка и товар.
      Миналата година при експедицията ни в Родопите и Рила тествах новата покривна палатка.Добро държание и стабилност.Тогава беше разположена в задната част на джипа.Сега положението обаче е друго.Както вече писах по-горе,поради спецификата на покрива и захватите на багажника,последния не стига до края на покрива отзад,а реално от положението където ще стои палатката,до най-назад на багажника е 50см....което според мен надали ще е толкова фатално за разход или шум.Още повече относно шума,че аз и да я изтегля на макс назад,пред нея ще има пак сложен багаж с нейната височина,така,че...шум пак ще има.
      Според мен наистина разположена по-напред ще има по-добър баланс в теглово отношение,а за дължината на стълбата...нали си е разгъваема,надали няма да стигне размера и..
      Другото ,което е...аз ще я отварям настрани и мястото под разгъваемата част ще може да си се ползва също толкова,колкото и ако е разпъната назад......дори и малко повече,защото реално ще липсва обема на резервната гума,който намаля въпросното пространство под разпънатата палатка
      П.П.Ако се отваря назад,има и още една пречка.Врата на багажното е една цяла и реално за да не пречи на отварянето на тази врата,палатката трябва така да се монтира,че дори и малко да надстърча назад от габарита на джипа,а това мен лично не ме кефи нещо!!!
      Поздрави!
      Последно редактирано от lubashki777; 09-05-12, 13:05.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        ето ги иснимките с малко закъснение,първите две снимки съм ти снимал и позицията на бушона а на третата самато кутия

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.034.jpg
Прегледи:1
Размер:114.2 КБ
ID:5372314 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.035.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5372315 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображ.036.jpg
Прегледи:1
Размер:136.6 КБ
ID:5372316
        ако има нещо неясно питай

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
          ето ги иснимките с малко закъснение,първите две снимки съм ти снимал и позицията на бушона а на третата самато кутия

          [ATTACH=CONFIG]449487[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]449488[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]449489[/ATTACH]
          ако има нещо неясно питай
          Благодаря ти братле!
          При мен с левия волан въпросната кутия се намира на същото място.Отворих я и въпреки,че не определих със точност кой е бушона ги огледах/без да меря с нищо де/всички бушони.Изглеждаха ми съвсем наред,но сега ще обърна повече внимания на този!
          Интересно нещо забелязвам обаче....малките бушони в същата кутия при мен не са открай-докрай.Последните гнезда са ми празни и не само това,ами като гледам май и контактни пластинки нямаха в дупките....Интересно ми е за какво ли ще са въпросните празни при мен гнезда и какви ли бушони има при теб/т.е. какво повече може да има/.Всъщност има и още един вариант....Вътре в купето,където стоят другите бушони,има гнезда с...резервни такива!!!
          Да не би и отвън да е направено така и празните при мен гнезда,да са резервни бушончета при теб...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Той моят отговор беше на въпроса на Венци. Иначе като се отваря на страни е в най-добро положение от гледна точка на аеродинамиката, обаче ти заема много неефективно багажника. Стълбата се поставя под друг ъгъл и си е къса. На моята не и стигнаха около 30 см., а нямам лифтове, големи гуми и т.н.
            LR Discovery I 300 TDI

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
              Той моят отговор беше на въпроса на Венци. Иначе като се отваря на страни е в най-добро положение от гледна точка на аеродинамиката, обаче ти заема много неефективно багажника. Стълбата се поставя под друг ъгъл и си е къса. На моята не и стигнаха около 30 см., а нямам лифтове, големи гуми и т.н.
              Хм....не виждам защо пък стълбата при странично разпъване ще идва по-къса...
              Височината на багажника от земята отстрани и отзад е все една и съща...
              Принципно на Ленд Роувъра покрива май беше на две нива,ама багажника ти би трябвало да си е равен
              Стана ми интересно...би ли обяснил по-подробно защо няма да стигне стълбата до земята при странично отваряне на палатката?
              П.П.Между другото,като писа за лифт и големи гуми на Патрола със задно отваряне на равното си идваше точно стълбата в разпънато състояние,но той със сигурност е по-висок от Тераното..
              Другото ,което ми идва на ум е,че всъщност май на Роувъра купето вътре е по-високо от това на Тераното,и от там може и без лифт багажника да му е на по-високо от този на други джипове...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Просто ми се е обадило тъпото. Исках да кажа, че като се отваря напред (като при мен) стълбата не е почти права, както отзад и отстрани, а под ъгъл.
                LR Discovery I 300 TDI

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Ето как го правят ГерманцитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:1026996.jpg
Прегледи:2
Размер:88.6 КБ
ID:5372436Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1026993.jpg
Прегледи:2
Размер:65.9 КБ
ID:5372435
                  FORD MAVERIK 2.7TD
                  Тел.0898662817
                  LZ1IID

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Нагледно показано(виж отпред стълбата с колко е удължена).
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tent.JPG
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5372490

                    Когато пробвах палатката отзад стълбата беше разпъната на макс.
                    LR Discovery I 300 TDI

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
                      Нагледно показано(виж отпред стълбата с колко е удължена).
                      [ATTACH=CONFIG]449770[/ATTACH]

                      Когато пробвах палатката отзад стълбата беше разпъната на макс.
                      Еее...така за отпред съм съгласен.Какво всъщност ти налага обаче да правиш такова предно разпъване....
                      Аз след като видях,че най-малкото няма да мога свободно да си отварям вратата на багажното и реших ,че монтажа ще е за странично отваряне.Така дори и който спи долу в джипа,отваряйки вратата на купето и излизайки навън,първите му стъпки ще са под разпънатата част,което примерно при един дъжд ще става реално на сухо.Отделно пък и това ,което писах по-горе,че обема на резервната гума няма да го има под палатката и мястото става още по-голямо.
                      Така всичко си го представям ОК със страничното отваряне.
                      Ама все още недоумявам,ти защо пък си решил да се мъчиш с предно отваряне...
                      П.П.Тази година имаме идея да направим една седмица на къмпинг Китен в началото на юли.Като минавам през Бургас може да се видим за по кафе!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Единствено баланса на тежестта (когато е отзад палатката, предния мост "олеква"). Настрани пък се губи по-голяма част от багажника. Това са моите съображения за този монтаж. Вярно неудобно е, но се свиква.

                        ПП Като минаваш през Бургас се обади, за да се видим, пък може и да си "премерим" къмпинг оборудването.

                        Поздрави.
                        LR Discovery I 300 TDI

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
                          Единствено баланса на тежестта (когато е отзад палатката, предния мост "олеква"). Настрани пък се губи по-голяма част от багажника. Това са моите съображения за този монтаж. Вярно неудобно е, но се свиква.

                          ПП Като минаваш през Бургас се обади, за да се видим, пък може и да си "премерим" къмпинг оборудването.

                          Поздрави.
                          Как настрани се губи голяма част от багажника?
                          Палатката в сгънато положение си е 130/130см....т.е. квадрат.Едиствената разлика е,че стълбата отгоре в единия случай сочи направо по движението на автомобила,а при страничното отваряне стои напречно,но това не мисля ,че ще е някакъв проблем.
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Моята е 120Х140 см сгъната.

                            Поздрави.
                            LR Discovery I 300 TDI

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от apavlov Преглед на мнение
                              Моята е 120Х140 см сгъната.

                              Поздрави.
                              Е то и моята...,ама то за 10см. не си струва да го обсъждаме...
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Струва си, ама на кафе и лимонада.
                                LR Discovery I 300 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X