Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Айде и аз да се похвала - последно засечен разход градско - 10,8/100. (колегата да ме прощава че му спамя в темата).
    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
    Opel Campo 3,1 TD '99
    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Момци, в някой форум за малолитражки ще изглеждаме повече от смешно.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
        Айде и аз да се похвала - последно засечен разход градско - 10,8/100. (колегата да ме прощава че му спамя в темата).
        Това с напълнен до горе резервоар ли го засичаш или по бензиномер/мен лично бензиномера ме лъже поне с 5литра/.Дай и дефиницията за твоето градско...
        Нещо ми се вижда прекалено нисък този разход, в предзстоящите летни жеги направо ще ти падне на 9/100...
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Разход на ДЖИПА НА СЪРЦЕТО ТИ-със 100 литра съм изминал 640 км /по километраж/,обаче ми беше казал,че заради по-големите гуми са реално изминати повече.
          От тях около 200км градско /ВАРНА/,200 км.извънградско,и другите из горите/на двойно и бавни където се налага /
          Ако не си ги видял вече,има 2 теми за разходки на варненци,там има малко снимки на ПАТРОЛА.
          Поздрави от ВАРНА !
          NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
          ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Всъщност , нима никой не е обърнал внимание , че в заводската си комплектация Терано 2 , 2.7 ТДИ харчи 9 л. на 100 , при 90 км/ч. Това е по данни на производителя. Имам такова Терано от 6 г. , минал съм 200 000 км. с него и заявявам , че тези данни са верни. Дори , с австрийска и немска нафта разхода е под 9 на сто .

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
              Всъщност , нима никой не е обърнал внимание , че в заводската си комплектация Терано 2 , 2.7 ТДИ харчи 9 л. на 100 , при 90 км/ч. Това е по данни на производителя. Имам такова Терано от 6 г. , минал съм 200 000 км. с него и заявявам , че тези данни са верни. Дори , с австрийска и немска нафта разхода е под 9 на сто .
              По каталожни данни дори го дават на извънградско 8.7л./100км.,ама ние си хортуваме за градси режим,а там в каталога си пише...11.9л./100км.
              Интересен е факта обаче,че Терано 2 има в заводска комплектация с автоматични хъбове и такова/като моето/ с капачки и зацепен постоянно преден мост.Та ми интересно....за коя точно комплектация се касае въпросния разход от 11.9л.градски режим,защото реално производителя дава за всички тези данни....
              А с хъбове и с капачки определено особено градско си има поне 1 л. разлика в горенето!!!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от GEORGI GE Преглед на мнение
                Разход на ДЖИПА НА СЪРЦЕТО ТИ-със 100 литра съм изминал 640 км /по километраж/,обаче ми беше казал,че заради по-големите гуми са реално изминати повече.
                От тях около 200км градско /ВАРНА/,200 км.извънградско,и другите из горите/на двойно и бавни където се налага /
                Ако не си ги видял вече,има 2 теми за разходки на варненци,там има малко снимки на ПАТРОЛА.
                Поздрави от ВАРНА !
                Гоше...слагай по около 10-12 километра на всеки 100 отгоре и ще си горе-долу на вярна следа.
                Та като направиш сметката 640 + добавка от поне 10км. отгоре на всеки 100км става около 705км.,разделено на въпросните 100л. прави среден разход на 100км от 14.2л.,което според мен си е много добре за това което си писал че е карано!
                П.П.Ще разгледам разбира се варненските лудории по горите!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Ами моето е 2000 година за сега си е с автоматични хъбове и винаги давам назад 2-3 метра като изключвам 4х4.

                  Разхода при моето каране е 10 литра на 100 км. Аз карам градско ама малко особенно - тръгвам много ранко сутрин и се прибирам много късно вечер та задръствания няма т.е. полу градско.

                  Подозирам че с 90км на равен път примерно в Гърция ще имампод 9 разход и ако хвана задръстванията умерено ще е към 12. Та са напълно верни сметките на Нисан. Поне за моя звер.

                  Любашки, а защо не си сложиш някакви хъбове? или дори защо махна автоматичните? какви проблеми дават? при тежки условия се чупят или какво?

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Някой Нисан Терано идват без автоматични хъбове(както и моя и на Любо),а само капачки.В интерес на истината при Явор Вромоса имаше китайски за около 250лв и според мен са по читави от мойте(AVM)

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                      Ами моето е 2000 година за сега си е с автоматични хъбове и винаги давам назад 2-3 метра като изключвам 4х4.

                      Разхода при моето каране е 10 литра на 100 км. Аз карам градско ама малко особенно - тръгвам много ранко сутрин и се прибирам много късно вечер та задръствания няма т.е. полу градско.

                      Подозирам че с 90км на равен път примерно в Гърция ще имампод 9 разход и ако хвана задръстванията умерено ще е към 12. Та са напълно верни сметките на Нисан. Поне за моя звер.

                      Любашки, а защо не си сложиш някакви хъбове? или дори защо махна автоматичните? какви проблеми дават? при тежки условия се чупят или какво?
                      С 90км на равен път дори и тук харчи 9. Че и с пуснат климатик, ама не баш в жегите, а примерно септември. Лично опитано. И с големите гуми - все тая. Извънградско не ми е вдигало повече от 12.5, колкото и да го настъпвам, а аз го настъпвам юнашки. Това независимо от товар, гуми, климатик и каквото се сетите още. Засиачно няколко пъти София-Бургас и обратно.

                      Любо никога не е имал автоматични хъбове. Има комплектации с капачки, и неговата е такава.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от hotsnail Преглед на мнение
                        Ами моето е 2000 година за сега си е с автоматични хъбове и винаги давам назад 2-3 метра като изключвам 4х4.

                        Разхода при моето каране е 10 литра на 100 км. Аз карам градско ама малко особенно - тръгвам много ранко сутрин и се прибирам много късно вечер та задръствания няма т.е. полу градско.

                        Подозирам че с 90км на равен път примерно в Гърция ще имам под 9 разход и ако хвана задръстванията умерено ще е към 12. Та са напълно верни сметките на Нисан. Поне за моя звер.

                        Любашки, а защо не си сложиш някакви хъбове? или дори защо махна автоматичните? какви проблеми дават? при тежки условия се чупят или какво?
                        Моя както вече писа и Спарки си дойде с капачки...т.е. хъбове не е имал никога!
                        Да при явор Вромоса имаше китайски и аз щях да купувам,но за съжалиние свършиха и очаквам да внесе...може би до месец -два!
                        Тогава ще се купуват задължително!
                        П.П. Интересно ми е обаче според вас аджаба разхода на Терано 2 за кой вариант е даден ...за такова с хъбове или за такова с капачки???
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Аз пак да кажа - не очаквай велики разлики от слагането на хъбове, особено градско на ниски скорости. Литър е много, ама много оптимистичен вариант, граничещ с реалността.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Аз пак да кажа - не очаквай велики разлики от слагането на хъбове, особено градско на ниски скорости. Литър е много, ама много оптимистичен вариант, граничещ с реалността.
                            Ще видим....и този момент ще дойде.На Патрола категорично в града ми даваше с включени хъбове и с изключени над 1 литър...
                            Все си мисля че при Тераното ще е аналогично...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Това с напълнен до горе резервоар ли го засичаш или по бензиномер/мен лично бензиномера ме лъже поне с 5литра/.Дай и дефиницията за твоето градско...
                              Нещо ми се вижда прекалено нисък този разход, в предзстоящите летни жеги направо ще ти падне на 9/100...
                              Извинявам се за закъснялия отговор - разхода се засича от пълен до капачката резервоар до пълен пак до капачката, като градското е само в София от кино Арена Запад до Окръжна Болница и обратно. Аз също съм с капачки и съм се замислил за ръчни хъбове, ама незнам дали има смисъл.
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                                Извинявам се за закъснялия отговор - разхода се засича от пълен до капачката резервоар до пълен пак до капачката, като градското е само в София от кино Арена Запад до Окръжна Болница и обратно. Аз също съм с капачки и съм се замислил за ръчни хъбове, ама незнам дали има смисъл.
                                Това кино Арена където е на околовръстното шосе ли???В задръсвания попадаш ли или не??
                                Ако е маршрута за който си мисля имаш....околовръстното-Цариградско шосе...Според мен това е по-скоро режим на полу-градско.Няма много общо с карането по малките улички/тръгни-спри/ и особено както е при мен...1.4км. в посока/т.е. все студен/...
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X