Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Със всякакви боклуци върви. Просто трябва да се взимат мерки да не се пълни резервоара с утайки и често да се сменя горивния филтър.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Със всякакви боклуци върви. Просто трябва да се взимат мерки да не се пълни резервоара с утайки и често да се сменя горивния филтър.
      Откакто видях как моя приятел си подкара Опела с 1,7 дизел мотор, на изгоряло масло вече всички други горива като - олио, червена нафта и др. подобни ми се струват супер.
      Странно но факт, и то категорично доказан, даже някой ако не вярва може и клипче да му направя.

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
        Откакто видях как моя приятел си подкара Опела с 1,7 дизел мотор, на изгоряло масло вече всички други горива като - олио, червена нафта и др. подобни ми се струват супер.
        Странно но факт, и то категорично доказан, даже някой ако не вярва може и клипче да му направя.
        Не е нещо ново...Мой познат кара Форд Ескорт 88г. 1,8д на изгоряло масло около 30 000км. и...е после хвърли мотора,но не знам дали е от горивото или просто му дойде времето.
        Единственото лошо нещо беше,че около ауспуха витаги беше черно от сажди като катран...направо ще кажеш,че автомобила е горял с пламъци....
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Велик е българсият народ.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
            Велик е българсият народ.
            Неее.....хората са си го казали Дамянски..."сиромах човек-жив дявол"...!!!
            А българския народ е наистина велик,щом успява да оцелее във все по-трудните условия в който е поставен.
            Вчера слушах по радиото,че 80% от американците били крайно недоволни от мерките които вземал президента им Барак Убама и правителството за справяне с кризата и високите цени на горивата.Само обаче за сравнение...в момента 1л. бензин в щатите е 1.46лв....,а допреди месец -два беше около 15стотинки надолу дори.В същото време американците получават 7-8-пъти по-високи заплати от нашите....и реват хората!!!
            Как да не сме велики....????
            Ако си разменим местата ония братя са живи умрели тук в нашите условия....
            Поздрави!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              .........
              Тук изглежда че упира,но...



              ....но всъщност не е така.На следващото фото се вижда ламаринката,която мисля да и играя с флекса и после с СО-то!


              Ето и от другата страна...положението е същото.



              Като цяло...не изглежда зле....
              Любо, само ламалинката ли подряза, за да не опира отзад?
              Че днес бях при дядо Владо и ми дойдеха едни идеи...........ама така е, дядя и Димата могат да ти вкарат не муха, а цял кошер в главата

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                Любо, само ламалинката ли подряза, за да не опира отзад?
                Че днес бях при дядо Владо и ми дойдеха едни идеи...........ама така е, дядя и Димата могат да ти вкарат не муха, а цял кошер в главата
                Да...отзад подрязах само ръба,който е с две точкови заварки,след което му ударихме един здрав шев с СО-то и отгоре грунд.Беше студено,мокро и т.н. и сега след затоплянето ще следва да го почистя добре и да го боядисам върху грунда с боя,а след това целия ботуш ще го третирам с спрея за кухини,за който ми каза Спарки!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Така...видов ден дойде
                  Днес при изминати 52км. само и единствено градско,предварително напълнен до капачката резервоар реших да долея,за да видим какво аджаба правим,а и да си сверим часовниците!
                  И така....долях 5.8л. дизел и се напълни отново до капачката.Сметнато като разход за 100км. пробег излиза...11.15л.Смятам,че е доста добре,като се има предвид че съм с 31" гуми/вместо оригиналните 29"/,което в градски условия си е не по-малко от 1л. нагоре и на второ място съм със капачки отпред и въртя цялата карантия/полуоски,диференциал и кардан/,което си е също не по-малко от 1л. нагоре.Следващия момент,като сложа едни ръчни хъбчета и въпросния разход,трябва да падне на 10/100км. при тия настройки.
                  Сега....метана който съм изгорил е 7л. и е на стойност 2.00лв.което е около 700мл. дизел/говорим ценово/
                  В крайна сметка....рекапитолацията е следната.
                  С тази настройка джипа в момента гори общо на двете горива 12/100км.
                  Смятам,че при горепосочените утежняващи разхода моменти е направо много добре.
                  Смятам също така,че с идването на летните жеги,разхода дори и да се запази сегашното състояние като настройки и без ръчни хъбове,разхода ще падне от само себе си още надолу,а също така на дълъг път твърдо ще дава по-добра икономия от колкото в града!
                  Предстои:
                  1.Увеличаване още малко на метана/в рамките на допустимото,без вибрации,без чукане на аванса и т.н./
                  От тази стъпка може и да последва и смяна на бутилката с малко по-голяма,че все ми се иска да имам метан за поне 300км. преход
                  2.Монтаж на ръчни хъбове,с които разхода в градски условия може би ще падне с 1л. ,че и малко още нагоре.
                  Извод:
                  Смятам,че системата си работи нормално и има полза от нея.Факта,че последния разход засичан преди месец/наистина,беше по-студено,но то и сега не са кой знае какви летни жеги/,беше над 15/100км.,а сега дава заедно с метана 12/100км. е показателен,че има полза.Разбира се,дотук това беше за ориентиране къде сме в процеса на настройките.Смятам,че с регулиране на подаването на още малко допълнително метан,ще падне и още разхода на скъпия дизел.Вече в какви граници ще стане това....времето ще покаже!
                  Поздрави на всички!

                  П.П.Копирам и тук мнението си ,което съм постнал и в темата за "Метан на дизелов джип",защото поставянето на метана го дублирах малко и в двете теми,а едни колеги четат тук,а други само там и затова!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    50 километра не са никакъв критерии. Мини 300-400 и ще е много по-точно. Сега не се знае дали е истина или някъде е имало някой мехур в резервоара, или...

                    Лятото моето харчи 11-12 градско.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      На мен в студеното време тази зима ми даде макс. 13л. в града(София) и то с лошата нафта.Сега мисля да ми сложа чип да видиме дали ще падне разхода.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        50 километра не са никакъв критерии. Мини 300-400 и ще е много по-точно. Сега не се знае дали е истина или някъде е имало някой мехур в резервоара, или...

                        Лятото моето харчи 11-12 градско.
                        Принципно си прав донякъде,но аз искам горе долу да знам къде съм в настройките.Сега ще увелича още метана и ще видим какъв ще е резултата.Относно това,че твоето дава такъв разход лятото...ами първо все още сме далеч от летните температури/сутрин през седмицата на тестовете на таблото температурата варираше от 4 до 8градуса/ и второ не забравяй,че все пак има разлика къса-дълга база!!!
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Любо , уважение за всичките неща които правиш по джипката и благодарности за това , че ги споделяш с нас.Обаче не можах да разбера , защо след Патрул Y60GR къса база не премина на на Патрул Y61GR дълга база? Според мен това беше естественото развитие на нещата.
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            ами аз само да докладвам че щом на спарки му дава 11-12 градско,явно няма разлика между дълга и къса база,моя е дълга и дава същия разход

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
                              Любо , уважение за всичките неща които правиш по джипката и благодарности за това , че ги споделяш с нас.Обаче не можах да разбера , защо след Патрул Y60GR къса база не премина на на Патрул Y61GR дълга база? Според мен това беше естественото развитие на нещата.
                              Ами какво да ти кажа....бюджет за съжаление...
                              Когато продадох Патрола си казах...ей на имам доста пари в джоба ще избирам,ще разглеждам и ще направя един невероятен избор.Само че...тръгнах да оглеждам първо ценовия клас на набелязаните видове возила и установих,че за изискванията които имам/дълга база,климатик,да е широко вътре особено за шофьора,да е с ляв волан и т.н./,просто половина отпаднаха.Цените им се движиха от това което имах още поне 30-40% нагоре....Затова и след доста мислене реших да взема нещо което според мен беше компромисен вариант.Отговаряше на всичките ми изисквания/дори и цвета на салона вътре/,беше в много добро състояние и така се сдобих с Тераното!
                              Да ти кажа сега не съжалявам много ,че така се случи.Като изключим малко по-слабия преден мост заради активното окачване,в други аспекти то се доближава много до Патрола.Ами така....
                              akxel написа:
                              ами аз само да докладвам че щом на спарки му дава 11-12 градско,явно няма разлика между дълга и къса база,моя е дълга и дава същия разход
                              Съгласен съм,че сигурно разликата къса-дълга база ще е много малка,но няма как да няма такава.Другото което е...разход се мери при еднакви условия,а тук още от самото начало имаме голямо разминаване.
                              Спарки например е с ръчни хъбове ,а аз съм с капачки и заключен постоянно преден мост/това в градски условия си е 1-1.5л. нагоре/
                              Другото нещо ,което е доста важно...джиповете които се сравняват като разход,трябва да се карат на идентично градско ...При мен градското се изразява основно в ходене до работа/1.4км./ и връщане вечер у дома/още 1.4км./От там нататък понякога имам малко каране из града по работа,но това се случва примерно 1-2-пъти седмично и километрите от 2.8км. на ден стават примерно 6-7км.Това означава,че при мен джипа се движи най-вече в студен режим и там разхода е по-голям/може да е малко но има разлика/
                              Така че....сравненията за разход на две возила са малко неточно понятие...особено както ние ги сравняваме!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
                                ами аз само да докладвам че щом на спарки му дава 11-12 градско,явно няма разлика между дълга и къса база,моя е дълга и дава същия разход
                                Толкова харчи лятото. Зимата е 13-15.

                                Имам да мина още около 200 километра, и ще докладвам прясни показания от последните 2 седмици колко харчи точно към момента.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X