Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Здравейте,след като си продадох с голяма мъка на сърцето Патрола,се насочих към оглеждане на доста варианти за следваща джипка.Определено ми трябваше дълга база/една от основните причини да се разделя с късия Патрол/,и разбира се още куп други критерии,някои от които правеха избора невъзможен...
    В крайна сметка,явно кръвта вода не става и...изборът ми спря на Нисан Терано 2.Оглеждах се доста за бензиновия вариант 2.4,но...от малкия избор и доста лошото състояние на екземплярите се отказах.Трябва да ви кажа,че практиката показа от обикалянето по автокъщите по половин България -повечето стока която се продава е ЧИСТ БОКЛУК!!!
    Не мога да разбера едно нещо,едно време ,за да си купиш автомобил се водеше човек врял и кипял ,за да огледа машината,да хване и дефектчета,които и продавача не знае,а сега...просто ти трябва един поглед и без много да разбираш и осъзнаваш,че въпросния продавач трябва да е луд ,за да ти иска и половината пари от обявеното.А иначе на обявите пише гордо..."отлично състояние"..."като нова"..."уникален автомобил"..."само за ценители"...
    Обикновено тия обяви с горе-написаното са най-зле....Ръжди прикрити с боядисване и то директно върху ръждата на подкалници и рама/обикновено последната само отвънка и погледнеш ли я от вътрешна страна ти става лошо /,мотора тресе,салоните захабени/и то вероятно след сериозно изпиране/,а бе с две думи...страшна работа!
    В целия този ужас и обзелото ме отчаяние обаче,все пак успях да намеря моя автомобил!!!
    Всъщност него го бях огледал първи,но...цената му беше над лимита на бюджета определен за покупка След доста лутане,пътувания ,ангажиране на колеги да оглеждат джипове по отдалечените дестинации/за да не бия пътя за нищо/,разбрах ,че всъщност именно онзи първи джип е моя...И така връщайки се от Троян с двама приятели,след неуспешна сделка там направо се насочихме към него.
    Последваха пазарлъци,отново тестване на машината,ха още малко договорки и....стиснахме ръцете
    И ето...сега съм отново собственик на Нисан...само че Терано 2.7тди 2001г.
    Внос от Италия,без ръжди,с работещ климатик,работещо ЛСД,с перфектно запазен салон и т.н.
    Машината ми харесва много и въпреки ,че Спарки ми каза,че по-стария модел е по-добрия избор/благодаря му и на него за търпението да ме консултира на няколко пъти относно Тераното по телефона/,явно човек някакси отвътре усеща кой е неговия автомобил.В случая стана точно така!
    Ето и няколко снимки,малко с лошо качество от телефона ,но засега толкова.
    Поздрави на всички!
    Прикачени файлове
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Честито!добър избор и екземпляр си намерил!но ще го вкарваш ли в гората?
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      Честито!добър избор и екземпляр си намерил!но ще го вкарваш ли в гората?
      Ами то е ясно,че само по асфалта няма да го карам/иначе бих си купил семеен ван/....Въпроса е до колко ще издевателствам върху него..
      Все още нямам отговор.Машината,ще използвам най-вече с експедиционна насоченост,но знае ли човек кога и къде ще го ухапе кучето..
      Ще видим,времето ще покаже!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Следейки с интерес житието на предишния ти Нисан,имам чувството че няма да изтраеш много и ще го почнеш.......знаеш как!
        Нека те радва , да ти е по удобен,и да те слуша!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Честито! Добре изглежда. Требе се поореже тук там и ще събере кални 35ци , там булбарче, клетчица, блокажчета, вантички.....
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Добро начало на новата година Честито и от мен
            Да бъде послушен и всеотдаен, без претенции и лоши навици
            Дела трябват, а не думи.

            Коментар


            • #7
              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Честито!Ма той кат нов.Много безаварийни..........

              Коментар


              • #8
                От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Честито! Добре изглежда. Требе се поореже тук там и ще събере кални 35ци , там булбарче, клетчица, блокажчета, вантички.....
                Въй,нидей въ.Тая хубава колица,тъй да са заноса.По добре да си земе,още един Патрол за тея 35"....

                Коментар


                • #9
                  От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Със здраве да си го караш. Ще следя темата с интерес. С опит като твоя, ще е интересно какво, ще сътвориш.
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • #10
                    От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Благодаря ви за пожеланията!На първо време обслужване.Масло в ДВГ-то и филтри са ясни,но...малко нещо срещам трудност с трансмисията...Значи в скорст. к-я и раздатка ми е ясно...75W90 GL4.Тук не ми е ясно колко ще ми трябва за СК....дават 3.5л.,но и 5.1л.Два модела кутии ли има .. .Проблема е и с дифовете...Задния е с ЛСД/че и работи /,но в ръководството е мешана скара.Дават едни температурни диапазони,ама за нашите температури дават и 80w90 и 75w90 разбира се с присадка за ЛСД.Е да ама...какъв вискозитет да слагам???Другото което е...в предния диф дават вместимост 1.3л.,но в задния...Пише за диф Н233-2.8л. , за диф С200-1.3л.То хубаво,ама моя какъв е...Поогледах го,но освен лепенка,че трябва да се кара с масло за ЛСД друго не видях/а може и да не съм гледал където трябва../
                    Важен въпрос е и...откъде аджаба се налива масло в предния диф???Освен отдолу пробка за източване никъде отстрани и въобще не видях горна такава за наливане!!!
                    Имам малък теч точно където полуоската от ляво влиза в дифа...вероятно има семеринг,който ще трябва да се смени.Някой да знае размера му???
                    Имам и още един въпрос.На ключа има надпис NATS, а също и на предните врати на стъклата пише,че автомобила е защитен от Нисан с NATS sistems.На таблото има диод,точно под предното стъкло,който е свързан с въпросната система.Проблема е че бутоните на ключовете са прецакани.Днес смених батерията в единия ключ,но...работи само задното копче.Като го натисна за момент светва мигачи и фарове,премигват няколко пъти и това е.Пробвах след това,джипа запали безпроблемно,та си мисля ,че всъщност това работещото копче е за изключване,а другото,което не работи е за включване,ама...какво включва ако може някой да ме светне.Също така ме интересува,тия ключове с бутоните могат ли да се възстановят, какво струва и изобщо заслужава ли си човек да се занимава с това???Имам и още дребни въпросчета,но...нека едно по едно!Поздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 02-01-12, 19:30.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Здравей и честито за новото ти возило

                      NATS e съкратено от nissan anti theft system.
                      Горния бутон на дистанционното е за заключване на вратите и багажника - обикновено както и на мойто дистанционно този бутон се разваля най-бързо.Долния е за отключване, като при първото натискане се отключва само шофьорската врата, а с второ натискане се отключват всички други - при това светват и мигачите.

                      Задния мост има в разновидности - единя събира почти 3 литра масло, а другият беше нещо като 1.5 (среща се по-рядко).
                      Най-добре сложи 75/140 за лсд - това е най-доброто -пълна синтетика.
                      За скоростната кутия е важно да е клас GL-4 но в никакъв случай GL-5 (агресивно към месингови елементи).

                      Коментар


                      • #12
                        От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        На някой въпроси мога дати отговоря и аз на други Спарки. Ако искш звънни даже и сега. телефона е в подписа ми. Ако ли не после, ще гледам да пиша.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • #13
                          От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Значи всъщност тази система е нещо като централно заключване.Ако при заключена с нея кола,някой отвори врата,какво се случва???
                          А ключа с копченцето ,може ли да се възстанови и на каква цена,или...направо да си слагам една алармичка и да не занимавам с глупости....
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Честито,много безаварийни и КАЛНИкилометри.Моят нисан също е със система за защита NATS ,но ключа и дистанционното са по отделно.При отказ на дистанционното всичко се блокира и не пали,системата има и аларма която се задейства при отваряне на вратата с ключа когато си затворил с дестанционното или когато при отворен прозорец бръкнеш вътре.Също така се задейства и при заключване само с ключа като се отблокира само от дестанционното.Преди време поисках да ми направят нов ключ но ми обадиха цена от 150лв и ме отказаха,на всичко отгоре такава програма за направа на дубликат е много рядка и малко ключари я имат.Миналата зима брах много ядове с нея ама ще ти разправям като се видим на сбирката.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Значи всъщност тази система е нещо като централно заключване.Ако при заключена с нея кола,някой отвори врата,какво се случва???А ключа с копченцето ,може ли да се възстанови и на каква цена,или...направо да си слагам една алармичка и да не занимавам с глупости....
                              Моя го взех с вече инсталирана допълнителна аларма - и го заклювам/отключвам с нея.Пробвал съм да заключа с ключа и после активирам другата аларама и въобще всякакви комбинации - до сега не съм успявал да го шашна и да не иска да запали....При всички случаи има някакъв имобилаизер който си търси ключа.


                              ето в тази тема на един колега има сниман (най-долу) диф. който събира към 1.5л масло - това е на 3 литровия дизел
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=99370&page=3
                              Последно редактирано от rsv; 02-01-12, 20:07.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X