Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Как разбра че има скъсана пластина? Какви са симптомите? Разглобихте ли го?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Той човека ми се обади, но за жалост не мога да му помогна освен с телефона на един приятел при когото имат точно такъв дифф.Притеснява ме само цената която са му казали от там...
      Въпросът на Спарки е уместен.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
        Имам един въпрос. Чета тука из форума стари теми, както и новата Емине-Ком и си мисля Моето терано може ли да мине подобен или същия пробег???Също така загледах и старата тема на варненци "от Варна до връх Ботев".Имам мерак за в бъдеще да направя и аз нещо подобно,но гледам само PATROL и TLC-та на тези походи.Въобще питам по-вещите да се пъна ли да си подготвям малко по-малко джипката или няма да я бъде тая моя мечта "до Ботев с ТЕРАНО 2"???
        Тук си отговарям сам на въпросите.След като преминахме двамата с жената маршрута от Емине до Котел(Експедиция Емине-Ком) разбрах няколко неща.Трудно с тая подготовка, щях да мина нататък по етапите.На няколко пъти загрявах на една идея преди последната бяла линия горе на показатела и се налагаше да пускам парното на топло и на максимум вентилатора с цел охлаждане.Полочаваше се, но не ми харесваше.Даже ми се стуваше, че като позагрее сякаш ми падаше мощността. Ядосах се така вътрешно, защото преди експедицията имах много време за подготовка и си бях казал, че ще монтирам един ел. вентилатор тъй като до сега не е минавал при мен подобни етапи и не бях сигурен дали охлаждането му е наред, но уви забравих.
        Тук е момента да си върна мнението назад в, което споделих, че терано 2 няма вентилатор.Е има и даже днес го видях и къде се монтира.Даже има място и за 2 броя, които аз мисля да си внедря.Явно всяко терано си е за себе си произведено за съответния климат и затова едно няма друго има вентилатор.
        Другото е окачването.На няколко пъти зверски го ударих отдоло отпред за щастие нищо не се счупи или повреди.
        Стоиката за резервната гума монтирана на задната врата се скъса яко от лашкането и започна много да скрибуца и дразни. Замалко да ми падне гумата.Сега се чудя да намеря читава или да заварям моята.
        Теглича здраво заораваше в праста и едни планки замалко не ми изкъртиха номера заедно с куплунга за тока.Чак взех да се замислям дали да не разкарам задната броня и да не се изработи нещо красиво и тръбно....
        Последно редактирано от damyan82; 02-08-11, 20:47. Причина: правопис
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Щом загрява първо си виж виското, после радиатора и като цяло охладителната система.
          После мисли за още въртилатори.
          Тераното има ел вентилатори ако има климатик
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            .........и накрая го продаваш и си купуваш Патрол

            Провери всеки един възел по охладителната уредба и за всеки случай тогава си монтирай ел.вентилатори!
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Всеки един възел е проверен щателно когато сменях веригата.Радиатора го мих и е абсолютно чист антифриза е сменен и не се губи както и не си сменя цвета.Термостата е перфектен.Единствено нещо много ме съмнява виското.Когато запаля сутрин то заработва и след няколко секунди си намаля оборотите.После вече не го чувам.Излизах да слухтя но не го чувах да се върти яко, че да охлади.Варянта е да си купя друго и тогава да разбера дали старото си е работило или да добавя ел перки и да приключа.Да тераното ми има климатик, но няма ел вентилатор и никога не е имал.Нито инсталация нито реле.Даже и мястото където се монтира вентилтора си личи че никога не е имало нищо.
              За сега тераното ме устройва.Доста трябва да ми се увеличи бюджета, че да мога да си позволя Патрол.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Виското се проверява лесно.
                Като загрее мотора, гасиш и отиваш да го връткаш - трябва да се върти тегаво. Ако не иска усилие е довиждане.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Нормално е при палене виското да е зацепило. След известно време отпуска. Като загасиш за няколко минути - после пак така. Това говори по-скоро че е в ред.

                  Другото - когато се усети загряване, ако си карал на ниски обороти, свали една предавка надолу и карай на малко по-високи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Е Спарки няма как да е наред виското и колата да загрява, след като другите неща по охладителната система са ок.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Виското се проверява лесно.
                      Като загрее мотора, гасиш и отиваш да го връткаш - трябва да се върти тегаво. Ако не иска усилие е довиждане.
                      Това лесно, ще го проверя ясно ми е за какво иде реч.А за минаването на по ниска предавка с по високи обороти ме светна Ончо Ончев и каза дръж го на 3000 оборота и няма да загрява.Е да ама не и това пробвах и неще грее та грее.
                      Отзад колегата с червената тойота от офроуд машини се чуваше след баирите как яко даваше газ и звука от перката беше плашещ направо.Такова свистене правеше че се замислих защо го прави, но в последствие се сетих че ударно охлаждаше радиатора.И аз пробвах давах газ яко, но такова свистене не можах да постигна.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                        Това лесно, ще го проверя ясно ми е за какво иде реч.А за минаването на по ниска предавка с по високи обороти ме светна Ончо Ончев и каза дръж го на 3000 оборота и няма да загрява.Е да ама не и това пробвах и неще грее та грее.
                        Отзад колегата с червената тойота от офроуд машини се чуваше след баирите как яко даваше газ и звука от перката беше плашещ направо.Такова свистене правеше че се замислих защо го прави, но в последствие се сетих че ударно охлаждаше радиатора.И аз пробвах давах газ яко, но такова свистене не можах да постигна.
                        Ако при цялото прегряване не си си чул виенето на перката, направо търси виско. Ако питаш мен - ново и оригинално.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Ок благодаря за коментарите. Сега видях една тема в митсубиши за ремонт на виско която ми се струва логична и мисля да се пробвам първо с това да видя до къде ще стигна.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            В 90% от случаите ремонта на виското не води до нищо. За съжаление.
                            Не че нещо ти пречи да пробваш, просто да си подготвен психически.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                              Ок благодаря за коментарите. Сега видях една тема в митсубиши за ремонт на виско която ми се струва логична и мисля да се пробвам първо с това да видя до къде ще стигна.
                              Не се занимавай с глупости, освен ако нямаш излишно свободно време.

                              "Козата си сака пръч!!!", дето се вика.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Ще споделя когато имам резултат.Благодаря и на двама ви и лека.
                                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X