Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Ако откак си я купил не си сменял кабели, капачка, палец (ако има капачка и палец), направо вземи та ги смени. Профилактично изчакай да се стъмни и при отворен капак, както си е на тъмно, запали и гледай дали някъде не присвятка. Тогава ще си сигурен че има нефелен кабел.

    Ама, пак ти казвам - кабелите ги смени. Аз на кабели по-дърти от 5 години вяра нямам.

    А иначе, ако в момента чека не свети и всичко е наред, значи маркучето е било предполагаемо за MAP сензора. Компютъра отчита затворена клапа, но не отчита вакуум, и от там преценява че нещо не е в ред. От друга страна, като го настъпиш повечко и на високи обороти, при който режим вакуума в нисък, компа все пак докарва някаква що-годе правилна смес, и някак върви. Това е моето предположение какво се е случило, но само ако всичко в момента е наред.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      За кабелите лесно да се проверят, но тая лампа ме притеснява.
      ПАК КАЗВАМ мога да намеря телефоните на 2-ма много в час диагностици и хора премахващи имобилайзери които незнам как ще се навият да дойдат до Добрич но не е невъзможно.
      Ще ти ги испратя на лично от съображение за частнос.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Дамяне, моля те Дай телефонче за връзка, име и адрес на човека, ако не стане в Добрич ще си търся във Варна. Ще съм благодарен ако погледнеш дали свети тая проклета червена индикация на имобилайзера при запалена кола.

        Не съм сменял нищо по ел инсталацията, но доколкото видях то май всичко е в един блок, бобина, делко...
        Кабели незнам от къде да намеря, питах когато купувах свещите вносителя дали внася и кабели на НЖК, ама не, в общи линии май официален вносител за тези кабели няма.
        Спря да мига жълтата лампа като възстанови маркуча, но при даване на контакт преди да запаля светва. Основен проблем за сега е гасненето на ниска скорост.
        ако ме светнете кое точно е дебитомера ще го почистя, на пасата имаше клапан за празен ход, ултразвуковото чистене му решаваше проблема за около 6месеца, ама тук още немога да се ориентирам.
        Чакам да стъмни още малко и слизам да припаля да видя дали светка някъде.

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Телефоните ти ги пуснах на лично.Дебитомера се намира ааааа Спарки моля те искарай някой ПДФ файл че не мога да обясня.
          Като застанеш отпред гледаш в двигатела намира се под тази метална кутия за въздух от към страната на десния калник която прилича на подкова така от ляво с едни болчета е и ако не го знаеш ще се пулиш яко.Много трябва да се внимава с жичките когато го искараш.
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Точно за терано с тоя двигател имам само напечатано ръководство, за съжаление.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              слязох да видя дали някъде ще присветва в тъмното, няма никъде искрене, но познайте ПРОКЛЕТАТА ЛАМПИЧКА ПАК МИГА .
              Утре ще проверя и това къде е дебитомера, няма как ще се внимава, сега единственото хубаво е, че поне на бензин макар и да падат до много ниски стойности оборотите не гасне.
              Продължава да си мига и имобилайзера.

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Здрасти, ако не успееш да се оправиш в Добрич според мен е добре да се добереш до Варна. Там имаш тел. на майстори и все по лесно е да намериш частите. Нали там беше мимо 13 за авточасти ,той по мнението на доста хора е много коректен.

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Тъй днес подкарах без проблеми, като изключим светещата лампа и гасненето на празен ход. Отидох в едно сервизче (след отказ на 3 от големитесервизи), където човека даде 2 от крачетата на буксата за диагностика на късо с кабелче и с броене на миганията на тая лампичка стигна до извода, че е грешка с код 13 (или пък беше 3, май накрая така и на разбрах) на което според компютърната му програма отговарял проблем от към дросела (Поздрави за първото предположение на Дамян ) Човека почовърка, при това доста компетентно, понапръска с ВД40 и чудо, оборотите и на газ и на бензин при празен ход се успокоиха и нежеланото гаснене изчезна. Проблема според майстора е, че не работи "УСПОКОИТЕЛ" туй чудо е точно зад дебитомера откъм купето, разбрахме се в края на следващата седмица да закарам колата за поне един ден, че да може да разкачи целия дебитомер на спокойствие, за сега лампичката чек още си мига, но пък колата се държи нормално, а за мен това е важното, ако се справи следващата седмица с проблема на 100% майстора, ще публикувам името му и адреса, че като закъса някой като мен в Добрич да го спасява.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Грешка 3 няма!

                    Грешка 13 е сензора за температура на двигателя (охлаждащата течност).

                    Ей го де е:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KA24E_Temp.JPG
Прегледи:1
Размер:135.3 КБ
ID:5295681

                    Предполагаемо го има в Евро07, а и в други магазини, и пак предполагаемо струва 10-20 кинта.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      А сега де, то температурата си се отчита и според мен доста читаво, т.е. както и до сега, лелее май наистина съм за.... може ли тогава грешката да е 14 уф, че се мразя като не внимавам или по-точно когато не си записвам. Според човека проблема е, че не работи "успокоител" на схемата се вижда точно малката кръгла част зад задната шпилка (лелеее направо ме е срам как се изразявам, но тук нямам програма дето да обраротя изображението и да пратя) ще пробвам да снимам с телефона за кое точно иде реч.

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Датчика за часовника на таблото е отделен, с отделна верига. За компютъра е друг, и не се вижда.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Тъй, незнам дали е за хвалене или за жалене, но вече е ясна диагнозата -дебитомер. (кода е бил май 43 предишния път) днес ме вързаха на компютър и тази грешка светна,но преди това майстора вече беше разбрал, че именно дебитомера е проблемен, по количеството СО в изходящите газове при работа на бензин и със замерване на съпротивлението. Човека свали дебитомера, на двете сензорни жички имаше налепи с дебелина 3-4пъти по-голяма от тази на самите жички, изчисти ги, работата на двигателя определено се различава, но след като ме прати за чистене на грешката и диагноза с компютър се оказа, че при форсиране, диаграмата е с рязък пик надолу, преди да започне да качва, което според всички в сервиза си е проблем на дебитомера. За сега се надявам да се прибера с колата нормално, тъй като в момента изключая дразнещото мигане на лампата нямам проблеми.

                          Ще съм благодарен, ако някой ми даде приблизителна цена на Дебитомер:
                          Производител Hitachi, модел AFH55M-11
                          Струва ли си да търся такъв из моргите?

                          Благодаря на всички колеги за съветите, бяха ми много ценни.

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Питай Patrol fen и/или mimo13 от форума за нов. Аз не бих търсил на старо, защото не се знае колко ще изкара.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Нещо не мога да се съглася. Я ме поправете ако греша! Според мен принципно на тоя дебитомер няма какво да му стане.Това са две намотки до колкото си спомням вързани на три края на букса с средна точка(не помня точно, но мисля, че така беше). Принципно ако са здрави в смисъл не са скъсани смачкани или др. трябва да си работят.Тяхната работа се състои в това да си променят съпротивлението в зависимост колко е студен навлизащия въздух в дросела.Колкото по-голямо засмукване, толкова по-студен е въздуха.С две думи проверката на такъв дебитомер е сравнително лесна.Сваля се и се замерва с мултицет на съпротивление, да е в стойностите на мануала.Ако са наред трябва да си работи.Защо да не е от ланда сонда? Тя също когато не работи не дава вярни показатели на компа, а от там и той не знае какво гориво да подава.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Благодаря, писах до Мимо 13 веднага, но нещо ме човърка да питам, този дебитомер не е ли достатъчно опростено устройство, тъй че да има 2 варианта, работи-неработи, как така в момента колата си работи без проблем, а отчита грешка и дали не е възможно и нещо друго да се е смахнало?
                                Снощи четох доста из руските форуми, колегите там пишат, че при развален дебитомер, немогат да се движат, а аз вчера нормално си я карах след майстора със 130км/ч., тормозих я и на ниски обороти, просто нямах никакви оплаквания изключая гадната лампичка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X