Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Преди няколко часа се прибрах от Паша Дере. Това ми е второто ходене от 10 год. на сам.Той пътя буквално не е същия както си го спомням.Преди се стигаше с лека кола до морето, а сега ако нямаш подготвено 4x4 си е доста риск особенно ако те завали...И с тия коловози на места по 50-60 и нагоре см.
    Едно разбрах от разходката - халогените ми се нуждаят от предпазна решетка, защото клоните ги направиха всеки с собствено мнение.Тая нощ е първата в която ги пробвах - еееее уникални тия весеми как светят простооо...
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Премести ги зад предната гредичка на багажника. Иначе рано или късно гората си ги взима.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        И това е варянт, но така ми се загубва една идея от обема на багажника. То именно това отпред бе предвидено за халогени и както исках си ги направих да не надстърчат, но явно не само това е достатъчно.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          И това е варянт, но така ми се загубва една идея от обема на багажника. То именно това отпред бе предвидено за халогени и както исках си ги направих да не надстърчат, но явно не само това е достатъчно.
          Е, клоните не признават такива неща. Щом между тях и фара няма нищо, отнася го фара. Максималното, което можеш да направиш без да местиш халогените е да добавиш една гредичка над тях. Няма пълно щастие, но поне ще си направил всичко, дето е възможно да се направи при тоя вид постановка.

          Друг вариант е да три изработят (огънат) парче плексиглас за там, дето да легне по провила на предната част на багажника. Ще трябва да го полираш от време на време, и пак не е пълна гаранцията че няма да го строшиш, но поне ще трябва сериозно да се постараеш. Стъклата на някои от старите руски изтребители са от такова. Е, вярно, с "малко" по-голяма дебелина...
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            плочката е фабрична, т.е. не е изобретение на майстора а дали е само за тоя двигател нямам представа.

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Ето я тая плочка, постарах се да се вижда на място, както и общ изглед отгоре и отдолу
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Ех как не взе размерииии....
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Утре ще взема шублер от баща ми, в апартамента трудно се държат всички инструменти, а следобяда се надявам най-сетне да се видим и с газаджията ми. 200% съм сигурен, че когато му откарах колата преди година, той тая плочка си я имаше налична, ако има в него утре, може и направо да я купя и да ти я пратя, няма как да я няма в магазините, напълно стандартна изработка, без никакви екстри е.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Много благодаря ако наистина твоя човек я има взимай я смело, ще се разберем после как и къде. Може и тука да я имат, но ми трябват размерите за да я търся...
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      Много благодаря ако наистина твоя човек я има взимай я смело, ще се разберем после как и къде. Може и тука да я имат, но ми трябват размерите за да я търся...
                      И на моето терано е със такава плочка и работи много добре и никога не е гърмяло

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Днес щях да си купя акумулатор, но уви сделката не стана. Акумулатора беше втора употреба, но доста запазен и собственика му се отказа в последния момент. Аз останах малко разочарован и се зачудих за какво мога да дам отделените пари за акумулатора.
                        Идеята веднага дойде! Ще си купя ново виско. Не само си го купих, но и го монтирах. Разликата е от небето да земята. Само ако знаех, че нямам абсолютно никакво охлаждане по-рано щях да взема мерки за смяната му. Извадих старото, за да мога да го сравня в магазина, защото новото е японско, но не е оригинално.




                        След като сравних двете виско муфи в магазина веднага се разбра, че новата се движи по-трудно и по-мазно. Всеки отвор си пасна и смяната му стана без проблем. Запалих двигатела сложих си ръката пред радиаторите и усетих страхотна всукателна мощ. Понеже мотора беше топъл не мина и една минута и звука от перката се засили. Подадох прилична газ и вече всичко ми стана ясно-имах си ново виско.
                        Сега вече спокойно, ще пътуваме със семейството за Приморско.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Извинявам се за забавянето, майстора ме подведе, уж я имаше плочката, ама се оказа, че я няма и това след 2дена ровене. Накрая поне ми каза, че модела е стандартен и се произвежда в Казанлък.
                          Най-тъпото е, че той ми човърка по колата и сложи някаква пластина върху плочата за да намали дебита на въздуха , явно целия проблем ще се окаже в някакво неконтролирано засмукване на въздух след клапата.
                          Довечера ще ти сваля точно размерите на плочката, но след като е стандартна едва и ще е проблем да се намери. А и да не забравя, майстора заяви, че може да я достави до 3-4дни.

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Добре де, защо по дяволите на инжекционен двигател слагате обикновено газово, затваряте му половината сечение на тръбите за въздух, и очаквате същото вървене и същия разход?

                            Самото стесняване на тръбата за въздух трябва да ви говори достатъчно за правилността на това решение.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Здравейте Колеги,
                              Спарки е прав за обикновената газова - по-добрия вариант е газов инжекцион, но не всеки може да си го позволи.
                              Това което е направил "газаджията" с поставянето на пластина, която да намалява дебита на въздуха, най-много да увеличи разхода.
                              Едно време този проблем се "лекуваше" с надупчена чаша от кафе.
                              Лично моя съвет е да отидеш на друг майстор да прегледа изпаритела и плочката.
                              Успех
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Номера е за да докара някакво стабилно смесообразуване във високите режими, щото там вакуума е малък и газовото не знае кво да прави. Ама си е неправилно още по дефиниция. Също толкова, колкото би било да сложиш на изхода на двигателя по-тънки тръби от нужното (щото и по-дебели в общия случай не е добре). Цялото е една голяма стъкмистика, и а нещо е мръднало, а всичко отиде някъде си.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X