Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    И два да имаш едният е основен, а другия контролен - без контролния (на разпределителния вал) работи без основния на коляновия не
    Оняяя, говоря принципно бре, мискинин. А кажи ми как ше работи бензин със скапан датчихк на хол, кат си такъв професор???

    Просто си зависи от програмиста. Редно е ако има минимума от изправни датчици, с които да работи, да продължи да работи. Например при мен поне до някаква степен датчика за температура на двигателя може да се замести от датчика за температура на нафтата в помпата.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Оняяя, говоря принципно бре, мискинин. А кажи ми как ше работи бензин със скапан датчихк на хол, кат си такъв професор???
      Ае датчик на хол вече не се слага бе, в нормалните коли има няма от 10 години
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Ае датчик на хол вече не се слага бе, в нормалните коли има няма от 10 години
        Не се слага в делкото, щот няма делко. Ма се слага на друго място и жиците ходят до компютъра. И резултата от скапването му е все тоя, освен ако не може да се замести с друг някой, поне за ориентация на компа кво става.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Не се слага в делкото, щот няма делко. Ма се слага на друго място и жиците ходят до компютъра.
          Оня другия не е баш същия на хол, само има такъв ефект ако държиш да сме пунктуалисти
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Оня другия не е баш същия на хол, само има такъв ефект ако държиш да сме пунктуалисти
            СПАМАЖДИЯ!!!!
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Пак шах, сега направих процедурата по снемане на грешка с мостчето на куплунга, странно, броя 14 дълги и 3 къси, повторих и потретих пак това, може ли някой да каже що за грешка е това щото в никое ръководство няма грешка 143
              Сега си изрових листчето на което беше драскал майстора още първия път, като гледам той на това чудо е определил грешка 43 (14 и 3)
              Последно редактирано от SSG_alfa; 25-08-11, 12:07.

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Имаш ли с кво да снимаш едно клипче с миганията на лампата?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Няма проблим, сега ще ида да я закача отново и с телефона ще направя клипче, но първо да докладвам, направих всички замервания както ми беше писал и както е по ръководствота, данните са меко казано странни:
                  1) Включен контактен ключ и извадена букса на краче с (черно-зелена изолация) -0,2v на краче а (червена) - 5,32v
                  2)Изключен контактен ключ и извадена букса на а (червена) - ом метъра не отчита индикация.
                  3) Включен контактен ключ и включена букса на краче в (средно) (бяла изолация) без газ отчита 0,7v с натисната газ -4,28v

                  Сега отивам да снимам клипчето

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Що да са странни? Като обърнеш полюса си изглеждат съвсем наред.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      станах за мезе, това не са минуси, а тиренца за отличаване стойностите от текста,
                      странното е, че по това което ми беше дал като указания на краче "с" стойността следваше да бъде 5, а вместо това е 0,2, както и факта, че по т.2. изобщо не отчита наличие на верига.
                      Сега качвам клипчето, формата се чете от QuickTime Player.
                      В началото е заснето премигването на лампата преди да сложа мостче на буксата за диагностика.
                      Да допълня още една закономерност която установих след няколко откачвания от акумулатора, при първото палене чека не светва, независимо колко време ще работи двигателя, светва два при третото палене, това и беше причината да се забавя с клипа.
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от SSG_alfa; 25-08-11, 16:09.

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Я виж ти каква обширна тема стана...
                        Твоята грешка май прилича на " 43 " или по точно казано TP датчика. Датчик за положение на дроселовата клапа.В аутодатата ясно са описали как се проверява. До сега не съм си пускал диагностика на моя...ЩО? Кой знае каква маскара ще да е. Утре ще му пусна оста и на моя да видя какво ще излезе. Да не се окаже, че току виж и аз си имам неработещо нещо и разхода високо високо високооо.
                        Последно редактирано от damyan82; 25-08-11, 16:20.
                        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          публикуваните по-горе резултати са точно от тестовете на сензора за клапата, так както ми ги описа Спарки и както ги измерих (всеки параметър е мерен минимум 5 пъти).

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Значи, по-простичко, между 2-те крайни трябва да имаш 5 волта. Между едното крайно (извод 4 на страница 12) и средното трябва да имаш между почти нула и почти 5 волта, в зависимост от това колко ти е отворена клапата. И това показание трябва да се сменя плавно, с въртенето на клапата. Това при само даден контакт, без да работи двигателя.

                            Според това, дето виждам.

                            Извод C е розовата жица, извод А е зелено-черната, а извод B е бяла жица.

                            Между зелено-черната и маса трябва да имаш ниско съпротивление при изключен контакт. Между розовата и маса трябва да има 5 волта при включен контакт, а между бялата и маса трябва да има малко над 0 волта при затворена клапа и малко под 5 волта при напълно отворена, като показанието трябва да се променя плавно с отварянето на клапата, отново при включен контакт.

                            За 14-те мигания нямам обяснение, освен да дава първо код "55" и после кода на грешката - 4 дълги и 3 къси мигания.

                            Код 55 е служебен код, и дори да няма грешка, тоя код винаги се чете. Чете се дори и при изтриване на грешките през софтуер и кабел.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Код 55 както го чета, нетрябва ли да са 5дълги 5къси?
                              Както и да е, друго ме интересува, снощи пак четох до късно това дето ми прати като ръководство(много благодаря, точно 20страници за моя двигател ми липсваха в едно дето си бях дръпнал преди време) та сега ме блазни мисълта да открия компютъра и да проверя белия кабел подава ли сигнала до него, тези измервания дето ги направих вчера реално доказват показват ли наличие на тази връзка или само отчитат работещ сензор?

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
                                Код 55 както го чета, нетрябва ли да са 5дълги 5къси?
                                Както и да е, друго ме интересува, снощи пак четох до късно това дето ми прати като ръководство(много благодаря, точно 20страници за моя двигател ми липсваха в едно дето си бях дръпнал преди време) та сега ме блазни мисълта да открия компютъра и да проверя белия кабел подава ли сигнала до него, тези измервания дето ги направих вчера реално доказват показват ли наличие на тази връзка или само отчитат работещ сензор?
                                Само отчитат работещ сензор. Какво отчита компютъра може да се види през кабел, или да се мери на буксата на компютъра, както е показано в ръководството.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X