Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    имам такава идея, даже специално съм си записал от предишен пост ника на колегата дето внася оргинални части, но се опитвам да степенувам и си правя по-обширен списък с необходимото, че за 20лв. не си струва да тормозя човека, толкова ми излизат немски(поне така пише на опаковката им ) За шарнири слава богу след 10 х.км. още нямам проблеми чукам на дърво .
    Някаква помощ за това гаснене на празен ход , на бензин като че също спадат оборотите, но не толкова фрапиращо и най-важното не гасне, а на гас направо ми сви сърцето днес...

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
      имам такава идея, даже специално съм си записал от предишен пост ника на колегата дето внася оргинални части, но се опитвам да степенувам и си правя по-обширен списък с необходимото, че за 20лв. не си струва да тормозя човека, толкова ми излизат немски(поне така пише на опаковката им ) За шарнири слава богу след 10 х.км. още нямам проблеми чукам на дърво .
      Някаква помощ за това гаснене на празен ход , на бензин като че също спадат оборотите, но не толкова фрапиращо и най-важното не гасне, а на гас направо ми сви сърцето днес...
      На бензин и моя като загрее държи около 500 оборота.Един колега- собственик ми обясняваше че имало някаква цедка(посочвайки дросела или някъде под кутията) която влияела в/у оборотите особено на газ и трябвало да се чисти ама кой да го слуша а де!А иначе извън темата имам питане : имаш ли електровентилатор на климатичния радиатор от пред, защото въпроса е спорен дали бензиновите го имат или не? Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        сега остава да намеря и аз приятел дето да каже къде точно е тая цедка, че иначе лоша работата Относно вентилатора, току що слизах да огледам на фенерче , няма вентилатор, то няма и къде да се напъха такава чудесия, между двата радиатора растоянието е на пръв поглед около 5-6см.
        Въпрос като за патили, вчера стигнах след година да си оправям пръскалката на задното стъкло, разглобих де що намеря снадки по системата от помпата та до дюзите, накрая установих, че се е скапала някаква джаджа която според мен е клапа , представлява две пластмасови тръбички -черна и бяла, пъхнати една в друга и вътре имаше съчма, друго и да е имало, отдавна е станало на каша. Въпрос, къде освен в моргите мога да намеря такава клапа, че от моргите най вероятно ще е в същото състояние в каквото бе и моята. Клапа е на около 100мм от дюзите, т.е. в горната част на задната врата.

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          1. Вентилатора се пъха точно в тия 5 сантиметра.
          2. Вместо тая хуйовина, сложи просто снадка. Ефекта от нея и без това е почти никакъв. Ако толкова държиш на тая функция, смени дюзата с такава, дето си има съчма вътре. При мен няма запушено, или по-скоро вече няма. Ама се наложи да продухвам с 8 бара от компресора като купих джипката, както и да сваля и измия казанчето, в дъното на което имаше 3 пръста пясък. От тогава - никакъв проблем. Обаче системата е проходима и в двете посоки, тоест, тая съчма и да я има, отдавна не действа както би трябвало. На още 3-4 возила съм правил същата процедура, и резултата все е тоя.
          Последно редактирано от sparkybg; 02-05-11, 13:19.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Вчера дадох джипа на един приятел да регулира предницата и след малко ми се обажда джипа се бил заключил и ключовете вътре.Как стана незнам.На някой случвало ли му се е подобно нещо? Както и да е добре че не беше се заключил двойно че тогава...Отворихме го с телове,но имах едно дистанционно подарено от друг приятел и реших да го запаметя.В темата на един съфорумец Спарки е описал как става и готово.Вече си имам две дистанционни.Сега остана да си направя и втори ключ.
            Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              На мен ми се случи миналата година не приатен филм.

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                докараха ми го с 2ри ключ без чип, първото което направих беше още един ключ с чип и сега всеки е на различно място, че да няма такива грешки
                Единвъпрос към всички които са на бензин, съответно газ: Когато изключа от скорост оборотите падат доста ниско (ако е верен оборотомера под 400) в този момент всички токове извън таблото в т.ч. радио и запалка (включените в нея джаджи) изключват, случва ли ви се подобно нещо, ако да имате ли обяснение защо, моля напишета с какъм акумулатор сте, моя е 65, струва ми се доста слаб, дали това е причината?
                Спарки, благодаря за отговора за джджата, смятам да намеря все пак подобна клапа в някой магазин, щото ми се налага да задържам доста дълго лосчето за задното стъкло, явно ролята му е да задържа течността в системата да не се връща водата надолу.
                Прочетох в една от темите, че оргиналия маслен филтър има клапанче, прави ми впечатление, че колкото повече се приближавам към следващата смяна на маслото, толков по-често и по-дълго свети лампичката на датчика на маслото след запалвана, в тази връзка ще съм благодарен ако посочите марка филтър, дето да не се налага да поръчвам на колегите от форума да внасят чак от радиационните зони

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Първоначално публикуван от SSG_alfa Преглед на мнение
                  Прочетох в една от темите, че оргиналия маслен филтър има клапанче, прави ми впечатление, че колкото повече се приближавам към следващата смяна на маслото, толков по-често и по-дълго свети лампичката на датчика на маслото след запалвана, в тази връзка ще съм благодарен ако посочите марка филтър, дето да не се налага да поръчвам на колегите от форума да внасят чак от радиационните зони
                  Това важи за дизела. Нямам идея каква е хавата за бензина, но преди оригиналния съм пробвал BOSCH + още 3-4 масови марки на пазара (сменям масло 2 пъти годишно). Единствено оригиналния се държи "естествено". Слагах и масла 20W50, 15W40, 10W40, 5W40. Все тая. Козата си сака пръч! Сега съм с 5W40 и оригинален филтър. Следващия път пак ще е така.

                  Така че, ако питаш мен - поръчвай оригинален. Разлика от тук до небето. Мойта лампа все още гасне за под секунда, при около 3-4 към края на живота на другите филтри. А трябва да сменям масло другия месец.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Здравейте на :
                    Когато изключа от скорост оборотите падат доста ниско (ако е верен оборотомера под 400) в този момент всички токове извън таблото в т.ч. радио и запалка (включените в нея джаджи) изключват, случва ли ви се подобно нещо, ако да имате ли обяснение защо, моля напишета с какъм акумулатор сте, моя е 65, струва ми се доста слаб, дали това е причината?
                    Мисля , че се задейства минимално напреженова защита поне аз поне си го обяснявам това така , защото при пусната музика и незапален двигател при въртене на стартера се получава същото, като при колегата SSG_alfa . А аз все още съм само бензин
                    p.s. Извинявам се , че пиша в темата на damyan 82 ,но

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      Здравейте на :
                      Когато изключа от скорост оборотите падат доста ниско (ако е верен оборотомера под 400) в този момент всички токове извън таблото в т.ч. радио и запалка (включените в нея джаджи) изключват, случва ли ви се подобно нещо, ако да имате ли обяснение защо, моля напишета с какъм акумулатор сте, моя е 65, струва ми се доста слаб, дали това е причината?
                      Мисля , че се задейства минимално напреженова защита поне аз поне си го обяснявам това така , защото при пусната музика и незапален двигател при въртене на стартера се получава същото, като при колегата SSG_alfa . А аз все още съм само бензин
                      p.s. Извинявам се , че пиша в темата на damyan 82 ,но
                      Няма смисъл да се извиняваш тя темичката си е доста обширна и полезна за мен а предполагам и за останалите.Тук се разискват дребни детайли от моя страна но все пак може да са интересни и за повече хора.
                      А днес какъв кеф си направих с джипа.То не беше кал и локви...Как не се намокри и не огасна незнам.Следващия път ще има снимки и видео.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Послушайте спарки, аз го направих и лампата ми гаснеше на секундата. И за напред ако успея да оправя тераното, пак ще си поръчвам оригинален филтър.

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                          след малко ми се обажда джипа се бил заключил и ключовете вътре.Как стана незнам.На някой случвало ли му се е подобно нещо? .
                          Едно съветче от мен, за да не се закючва колата сама - свали и зачисти хубаво всички бутони на вратите.
                          Успех
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=118240
                            Току що мернах тая обява, ако още те блазни идеята за смяна на дирекцията ....

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Благодаря много, ще му звънна на човека.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2



                                http://smotri.com/video/view/?id=v14971868437

                                Като порасна искам такъв да стана

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X