Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз да се похваля TERRANO 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Дамяне, може и да не са от Терано. Стига да станат на дължина.
    А за какво ще ги закрепиш. като не са от терано? Оригиналните са оразмерени така, че да са близо до напречните усилвания на тавана. Като сложип от друго, все някой захват ще е само на гола ламарина.

    А и защо, като по моргите има продаващи се на части колкото щеш?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      А за какво ще ги закрепиш. като не са от терано? Оригиналните са оразмерени така, че да са близо до напречните усилвания на тавана. Като сложип от друго, все някой захват ще е само на гола ламарина.

      А и защо, като по моргите има продаващи се на части колкото щеш?
      Спарки, "Тераното" не са измислили автомобила. За "напречните усилия не знам, ама колонките на всички автомобили са що годе на стандартен размер.
      Тия рейки си минават през "гола ламарина", поне тия които съм виждал.

      Коментар


      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

        Аз така им казвам така а и по моргите така ги знаят.Както и да е.Знам че не са тунинг.Просто моя заводски е излязъл като много други без тези релси а на мен ми трябват.Тука ми обявиха цена 100 лева което за мен си е доста за това.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          Аз така им казвам така а и по моргите така ги знаят.Както и да е.Знам че не са тунинг.Просто моя заводски е излязъл като много други без тези релси а на мен ми трябват.Тука ми обявиха цена 100 лева което за мен си е доста за това.
          Трудно ще ги намериш за по-малко.

          @Andro_160 - на късото съвпадат с напречните колонки. Самите им болтове (поне единия) минават през 2 слоя ламарина - единия на тавана, и втория на колонката. Това поне до колкото помня от огледа на едно преди време. Ама се отказах. Много ми е малко мястото между тавана на джипката и тавана на гаража. А и някак нещо ме гложди да не пробивам тавана за нещо, дето я ползвам 2 пъти в годината, я не.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

            Като кажеш "дай ми за Терано" и 100 лв. Като са нахвърляни на купчина - 20 лв., примерно.
            Ако Тераното има П-образния улей, той е носеща "греда" и може да се хванат на произволна точка, стига да са близо до колонките.

            Коментар


            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              ...Ако Тераното има П-образния улей...
              Няма.

              Иначе за купчината - щом така, значи търсиш купчина, в която има такива от терано, и си ги взимаш за 20 лева.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                Абе има един П-образен улей ама той е толкова несериозен а и аз държа на тези за модела.Ще продължавам да търся.Идеята ми беше ако някой е мяркал някъде може да пита с половин уста и да ми каже пък аз ще си направя сметката.Едно е сигурно джипа ми ще има такива джунджурии.
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                  Може някой да каже през колко са колонките на рейката и да се търси подобен размер. После трябва да се премери от друг джип и точките на стъпването за да се уцели "усилването" на тавана.

                  Коментар


                  • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Абе има един П-образен улей ама той е толкова несериозен а и аз държа на тези за модела.Ще продължавам да търся.Идеята ми беше ако някой е мяркал някъде може да пита с половин уста и да ми каже пък аз ще си направя сметката.Едно е сигурно джипа ми ще има такива джунджурии.
                    Защо не обмислиш вариант за допълнителен универсален багажник, а не такъв който налага дупчене на покрива ( при мен няма предвидени отвори за монтаж на багажник ).
                    Нали се сещаш че това ще ти бъдат дупки на покрива, докато един универсален багажник може да си го украсяваш колкото и както искаш.
                    Но все пак това си е мое мнение.
                    Успе.
                    Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                    Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                    Opel Campo 3,1 TD '99
                    Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                    Коментар


                    • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                      По въпроса с багажника за сега ще остане на по-заден план.Днес си взех комплект всичко неубходимо за газовата уредба.Газовото е ловато а бутилката избрах да се помества под джипа.Дълга е 960мм(почти метър), а диаметъра е 18мм.Помества се много добре отдоло и даже ще има място под нея за направата на предпазна скара.Тъй като днес имах само един час време да се занимавам с монтажа , да монтирам само изпаритела, клапана и релето, което ще захранва бубините(без подвързване).Утре сутринта ще продължа с монтажа и ще направя снимки на всичко за да се коментира.
                      Взех си и емулатор за да стане всичо както трябва.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                        Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                        Защо не обмислиш вариант за допълнителен универсален багажник, а не такъв който налага дупчене на покрива ( при мен няма предвидени отвори за монтаж на багажник ).
                        Нали се сещаш че това ще ти бъдат дупки на покрива, докато един универсален багажник може да си го украсяваш колкото и както искаш.
                        Но все пак това си е мое мнение.
                        Успе.
                        Много просто - тераното е такова, че закрепване на ширпотребски багажник е доста трудно. На къса база - почти невъзможно. Просто няма къде да го захванеш, а отделно мачка уплътненията на врати и прочие, и от това могат да се случат течове.

                        Оригиналния багажник си е монтиран точно с дупки на покрива. Има достатъчно надеждни решения за това, дето много трудно биха направили проблем.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                          Аз визирах джиповете на енергото в София (предполагам си ги засичал), те са с допълнителни багажници.
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                            Огромни извинения към колегата, който беше попитал как са ми монтирали вътре бутилката, за жалост от месец нямам ден или нощ затова и снимките са нощни.
                            Фактически с тази бутилка -27л. минавам почти 200км. При сгъната трета седелка остава на едно нивото и може да се товари каквото ти потрябва. Интересно ми е колегата как ще направи монтаж отдолу, с майстора въртяхме бутилка по-къса от тази навсякъде, и честно казано се отказахме заради всевъзможните рискове от удар, лично за себеси се убедих, че единствения вариант е показания от колеги с рязане на резервоара- упражнение за напреднали .
                            Относно багажника, дупченето на тавана хич не ми допада, предишната играчка дето разбих имаше перфектен багажник -напречен и се закрепваше без да е увредил уплътненията, за съжеление го подарих, че да не ми навява лоши спомени. Сега съм поръчал да ми намерят неръждаеми профили, и смятам да направя солидни напречни релси. Иначе в Перник има морга със 7-8 терана, патрол, мицубиши и всякакви други дивотии, телефона на собственика съм го писал, няма да го пиша пак, че да не излиза, че го рекламирам

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0221.jpg
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5259212 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0224.jpg
Прегледи:1
Размер:31.7 КБ
ID:5259213 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0223.jpg
Прегледи:1
Размер:45.0 КБ
ID:5259214
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                              Ето и малко снимки от вече монтираната газова уредба.Бутилката е 27 литра и е с размери 960 на 180 мм диаметър.








                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: Най после и аз да се похваля TERRANO 2

                                Моята и тя е там , обаче е по-малка 24 литрова .Старият собственик ми каза ,че по-голяма не можело да влезе.
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X