Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Ако от преди световната - такива са били технологичните възможности за производство на пластини, това са и имали.
    Аз съм фен на шестоъгълните пластини - WNMG. По 3 ръба от всяка страна за посока. Общо 12 режеши ръба върху една пластина.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Тоя държател носи зверски режими на рязане с него съм спирал шпиндела . Някъде имам една кутийка английски пластини от преди втората световна . Единствената разлика със съвременните е че нямат покритие . Ръбовете на обратно не ги брой много рядко се работи .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Много ми е интересно как стават 12 режещи ръба на WNMG пластина...

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
          Много ми е интересно как стават 12 режещи ръба на WNMG пластина...
          Ми преброй ги.
          От всяка страна на пластината има по 3 режещи ръба за ляво рязане и 3 за дясно рязане. За триъгълните пластини важи същото, но ъгъла отпред е различен.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Какво да броя, ръбовете са шест. 93 градуса главен установъчен ъгъл. Нямам идея какви гимнастики се прилагат с т.н. обратно струговане...Съмнявам се да ползваш ляв държач за да спестиш от цената 9 кинта за пластина. Чанча изобщо не си заслужава.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от pencotk Преглед на мнение
              Съмнявам се да ползваш ляв държач за да спестиш от цената 9 кинта за пластина.
              Сбъркал си човека дето пести от пластини.

              Ляв държач се ползва когато ти трябва ляв държач. Прилагат се същите гимнастики както когато ти трябва десен. Имам и двата държача и ги ползвам по предназначение. За триъгълните и ромбовидните пластини - пак така.

              За разлика от WNMG, при KNUX пластината има 2 режещи ръба, и може да се сложи само на десен или само на ляв държач. Е, къде са 2 ръба и отделни пластини за ляв и десен, къде са 6 ръба за ляв и 6 за десен върху една единствена пластина? Дори хич да не пестиш икономията си е заложена още в завода.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Всеки работи с инструмента с който си е свикнал . Като здравина на захвата на пластината KNUX няма равен . Пластина на български нож с ботушче ми е отнасяла веждата една идея по надолу и щеше да ми извади окото .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1399525184773.jpg
Прегледи:1
Размер:20.1 КБ
ID:5585548

                  Със снимката искам да подкрепя мнението си по горе, че е почти невъзможно да се ползва пластината от другата страна. Има държачи, които ползват CNMG пластина по големия ъгъл за примерно дълги повърхнини без стъпала.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Сбъркал си човека дето пести от пластини.

                    Ляв държач се ползва когато ти трябва ляв държач. Прилагат се същите гимнастики както когато ти трябва десен. Имам и двата държача и ги ползвам по предназначение. За триъгълните и ромбовидните пластини - пак така.

                    За разлика от WNMG, при KNUX пластината има 2 режещи ръба, и може да се сложи само на десен или само на ляв държач. Е, къде са 2 ръба и отделни пластини за ляв и десен, къде са 6 ръба за ляв и 6 за десен върху една единствена пластина? Дори хич да не пестиш икономията си е заложена още в завода.
                    Е какво правите толкова с тия ножове и тия пластини бе колеги То аз че съм потънал в дълбоката провинция и си нямам кой знае колко работа си е факт, ама като си заточа даден нож със запоена пластина (с които предпочитам да работя) е па работя с него докато се довърши пластината от приглаждане. Имам няколко ножа със сменяеми пластини, но въобще не ги ползвам. Със добре заточен запоен нож, постигам и гладкост и най вече точност. Де да знам, може би така съм свикнал.
                    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Навици , навици , колега DIMILEV! И аз съм така! Имам четири даржача и 7-8 кутийки с пластини , но съм ги ползувал веднъж или два пъти от любопитство!Свикнал съм аз да си точа ножовете и те така!Бе то да сме здрави па се ще се намери с какво да се стърже!
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                        Е какво правите толкова с тия ножове и тия пластини бе колеги То аз че съм потънал в дълбоката провинция и си нямам кой знае колко работа си е факт, ама като си заточа даден нож със запоена пластина (с които предпочитам да работя) е па работя с него докато се довърши пластината от приглаждане. Имам няколко ножа със сменяеми пластини, но въобще не ги ползвам. Със добре заточен запоен нож, постигам и гладкост и най вече точност. Де да знам, може би така съм свикнал.
                        Не е въпроса в това. Просто по-горе обясних защо харесвам това вид пластини и държач. Реално я изконсумирам една пластина годишно, я не. За мен е само хоби, съответно мога да си позволя лигавщини, понеже го правя за кеф. Вярно че на майтап си изплатих и машините и пластините и държачите, но това не променя факта че е просто хоби.

                        А иначе навиците - като дойде момента да си остря ножа за рязане (само той ми е със запоена пластина), и ме хващат 300 дяволи. Може и шмиргела ми да не е съвсем редовен, обаче това няма острене - губя по 15-20 минути минимум. Отвсякъде предпочитам да бръкна в шкафа и да си извадя нова пластина, или просто да обърна тая, дето ползвам в момента, на друг режещ ръб. И на това ще му намеря колая. Ама след като си оправя луфта на напречната шейна - сега няма сми.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
                          Навици , навици , колега DIMILEV! И аз съм така! Имам четири даржача и 7-8 кутийки с пластини , но съм ги ползувал веднъж или два пъти от любопитство!Свикнал съм аз да си точа ножовете и те така!Бе то да сме здрави па се ще се намери с какво да се стърже!
                          Ей това не мога да го възприема,ножка със гъдел(сменяеми пластини),имам три-четири,даже и не им знам марката,някой ми ги подари.От любопитство пробвах и не съм очарован,друго си е да си бъзнеш ножа със запоената пластина на шмиргела и да носи стружка колкото видията,точиш според работата която изпълняваиш,нищо сложно.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            ...точиш според работата която изпълняваиш...
                            А иначе слагаш пластина според работата, която изпълняваш. "Някакви" държачи и "някакви" пластини е еквивалентно на "някакво" заточване - все едно ползваш нож със заварена пластина със заводското и заточване. В общия случай резултата е плачевен. Просто като със всичко друго трябва да му хванеш цаката. В началото и аз не бях очарован. В техникума работехме само с кобалт - нож със сменяема пластина бях пипал всичко на всичко 2-3 пъти. Нещо различно от стомана 3 и стомана 45 - също. За мен остренето на нож не е гъдел а досада. "Преломния" момент дойде когато си взех борщанга на Iscar със сменяема пластина - еми нищо общо със син нож със заварена пластина, както ще да го остриш. Дори самия държач се гъне в пъти повече от натоварването. Отделно дето с Iscar-а работя и на по-голямо подаване и на по-голяма стружка един и същ материал при един и същ краен резултат.

                            Набора от подложни ламаринки и донагласянето им след всяко точене също винаги ми е било досада. А сега всиките ми държачи 25x25 работят с една единствена подложка. Както българските, така и тия на sandvik. Бях се засилил да си правя набор от различни дебелини, примерно през 1-2 десети - сега няма смисъл - вадиш единия държач, слагаш другия, и той си е на центъра със същата подложка. Това ако изобщо трябва да сменяш държач, а не пластина, което става за секунди.

                            ...не ме рабирайте погрешно - не съм стругар сигурно и на една десета от вас. Правя го единствено за кеф. Много заварчици например ми разправат как не искали автоматична маска. Аз със друго не мога да работя. Не че не съм - в техникума ако не друго, поне съм изгорил доволно количество електроди и с обикновена маска. Ама не искам пак.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Няма универсален стругарски нож . Всеки в зависимост от профила и пластината е подходящ за различни операции и различни материали . Ножовете със запоена пластина са хубави докато опрем да работим малко по твърди стомани или както в последните години ми се налага да работя различни полуоски или титан . Старите стомани от класа на У 10 също трудно се работят с ножове със запоена пластина . Това не е поради самото естество на ножа а защото просто пластини по твърди от П 30 вече няма нож с пластина П 40 не съм виждал от доста години . Същото е и с ножовете за трудно обработваеми стомани М 10 и М 20 М 30 . А за ножовете със сменяема пластина има всичко което си помислиш . Изначално тези ножове са създадени най вече заради струговете с ЦПУ защото е нерентабилно да променяш параметрите на програмата след всяко презаточване . Новия нож вече в експлоатация . Гладкост като шлайфано не че е нужна в случая Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0001.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5585792 И новия и стария български навъртял едни 25 години работа . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0004.jpg
Прегледи:1
Размер:148.0 КБ
ID:5585793
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                                ...не ме рабирайте погрешно - не съм стругар сигурно и на една десета от вас. Правя го единствено за кеф. Много заварчици например ми разправат как не искали автоматична маска. Аз със друго не мога да работя. Не че не съм - в техникума ако не друго, поне съм изгорил доволно количество електроди и с обикновена маска. Ама не искам пак.
                                И аз не съм стругар,просто ми се налага да си използвам машините по предназначение от време на време.Явно са си голям гъдел тия ножки,спор няма,но при мен не се получава,аз съм си карък,пък и толкова и им разбирам,точа си със запоена пластина,дето викаш,съм му хванал цаката.Кобалтов нож,използвам изключително рядко на струга,но инструментите за щоса си ги правя от кобалт или опашка от счупен фрезер.Със телоподавката и електрожена си работя със дърта маска от тия дето имат брезент пред ръкохватката,не,че нямам две соларни ама тъй съм свикнал,виж на тиг-а съм си със соларна,то и няма как друго яче,трябват си и двете ръчички.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X