Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    То бива , но за какво ти е ,на такива къси конуси! И "да" , за серия от детайли с дълъг конус , но за няколко бройки...!?!То докато си играе човек да го монтира това чудо , ще ги опердаши! За мен такова приспособление си заслужава само ако има по-голяма серия от дълги конуси (от150мм нагоре).Аз например , конуси от по 300мм си ги правя с презастъпване на кръстатия супорт под ъгъл! Като предварително на грубо ги опердаша на ръка на самоход и после на финно под ъгъл на ръчица и... нема грижа!На времето в матричарският цех където работех имахме какви ли не машинарий и приспособления , но нито веднъж не съм видял колега да ползува конусен линеал , сигурно ,поради факта че рядко се повтаряше детаил!За мен това чудо е оправдано само в серийно производство!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
    Ат.Буров.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
      То бива , но за какво ти е ,на такива къси конуси! И "да" , за серия от детайли с дълъг конус ....
      По принцип конструкцията на самия линеал е такава, че ако е много къса ще е супер неудобно за работа. При "конструирането"(мъдренето) на линеала подбрах такива размери, че да мажеш да мръднеш супорта достатъчно, да можеш да го настроиш на 15 градуса макс и конструкцията да е сравнително проста.
      Инсталирането става много лесно с 4 болта за паралелите, 2 болта за настройка но ъгъла и един свързващ линеала и супорта. С един френски ключ под ръка инсталирането става за 5 минути.
      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Вярно е, че конусите можеш да ги вадиш и на ръка в повечето случай, но пък ако се наложи на тоя конус да се реже и резба вече идва малко неудобно без линеал. Опитвал съм да режа резба на конус с догонване е неудобно и неточно.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от foggy2 Преглед на мнение
          Вярно е, че конусите можеш да ги вадиш и на ръка в повечето случай, но пък ако се наложи на тоя конус да се реже и резба вече идва малко неудобно без линеал. Опитвал съм да режа резба на конус с догонване е неудобно и неточно.
          Нямаш опит и за това ти е неудобно. И на мене не ми е лесно да правя конусни резби. Имам един познат, който ги прави без проблеми (става въпрос за сглобка чрез резбата), а конусни резби за цепене на дърва ги прави още по-лесно. Преди години е правил ябълки за тегличи. Имал е нож за калибър, но не се е налагала корекция с тях.
          На мене ми трябваха миналата година два ябалковидни болта и ходих да ми прави нож. Вика ми я дай да ти направя ябълките и като ги хвана само с отрезния нож ги направи.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Бе щом му върши работа на човека и го кефи - то това е важното!
            "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
            Ат.Буров.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
              Нямаш опит и за това ти е неудобно. И на мене не ми е лесно да правя конусни резби. Имам един познат, който ги прави без проблеми (става въпрос за сглобка чрез резбата), а конусни резби за цепене на дърва ги прави още по-лесно. Преди години е правил ябълки за тегличи. Имал е нож за калибър, но не се е налагала корекция с тях.
              На мене ми трябваха миналата година два ябалковидни болта и ходих да ми прави нож. Вика ми я дай да ти направя ябълките и като ги хвана само с отрезния нож ги направи.
              Не виждам как ще се направят достатъчно точно на ръка, независимо колко поит имаш. Но пък те в общия случай са конусни, точно защото не е нужно да са точни - все някъде ще затегнат.

              Конус как да е - ще се направи местене на супорта. Ама за резбата си е несериозно, според мен, ако се иска някаква точност.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Независимо дали е отговорна или не резбата се стремя да я направя точна. Ако една сондажна тръба струва 300лв и съм наредил 10 тръби, и съм правил резбата "все някъде да затегне", като останат в дупката 3000лв. сондьора най-малкото ще иска да прави незабравимо-отмъстителна любов с мен. В такъв смисъл говоря, че е не сериозно да се прави конусна резба на "догонване". Ако е винт за цепене на дърва, него си го вадя и без да въртя малкия супорт. Едно е да дялаш дърво с тесла, друго е да правиш дърворезба. Нищо лично ама като се знам какъв инжинер съм, как да идя на лекар?

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Да ви покажа и малко ъпгрейдец на линеала, че на някои места не съм го изкусорил и започна да потдава
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 12.00.14.jpg
Прегледи:1
Размер:114.0 КБ
ID:5613871 Е това е новичко приспособление от ламарина 8мм и двата квадрата от 16х16мм и се захваща с 4 болта за супорта. Доста по-изпипано е от предишното приспособление и доста по яко.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 12.00.27.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5613876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 12.01.10.jpg
Прегледи:1
Размер:120.7 КБ
ID:5613872това основно е снимка на самия канал. Много добре се вижда, че е много кофти изкопан, но за сега толкова. Смених и фиксиращите болтове с такива с якост 10.9.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 16.23.09.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5613873Ето и едно от най-важните обновления. Това малкото иmа много малко контактна площ с преходника и при стругиването се създават големи сили (моменти) които се стремят да извъртят каретката. За това се наложи така да се каже да "извъртя" това ново джилязо и да го заваря по-стабилно за самата каретка.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 16.24.42.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5613874 Ето една обша снимка, добре се вижда широката контактна площ и стабилната планка към супорта, с която няма никакви вибрации.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-10-01 16.23.23.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5613875 Ето и снимчица на един от лагерите, на когото външната гивна на е издържала и се е счупила.

                  Е вече линеала е пробван, открити са слабите места и в последствие са отстранени. За сега работи безотказно при постоянно стъргане с 1мм стружка.
                  Надявам се цялото това писане да е от полза на някой домашен стругар мераклия
                  Прикачени файлове
                  ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Добра работа колега-поне на мен ми се вижда такава.Дано и на мен ми остане някога време за да си направя такава джажа.Не,че постоянно правя конуси,но нека да го има.За големия ми струг е имало оригинално такова приспособление,но явно в времето е изчезнало.На ръководството го има посочено като част от окомплектовката даже го има на снимка.
                    Успешна работа.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Специално за sek.1
                      http://www.stanoktehpasport.ru/kuson...ristiki-stanka

                      техническа характеристика за струг КУСОН. По случайност попаднах на това, което се е егати късмета
                      ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Бетон е станало, а и всичко става по-лесно, като си прави удобства човек. Сега като гледам снимките си мисля, че може лагерите на каретката от едната страна да са по-големи и на ексцентрик ,за да се обира хлабината към шината която я води.Това за такива като мен де,защото осем отвора съвсем успоредни си е сериозно предизвикателсво. Щракни и някоя снимка като направиш някоя резба на конус.
                        Последно редактирано от kalin3000; 06-10-14, 00:56.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от kalin3000 Преглед на мнение
                          ....Сега като гледам снимките си мисля, че може лагерите на каретката от едната страна да са по-големи и на ексцентрик ,за да се обира хлабината към шината която я води.....
                          Идеята с ексцентрика и добра! И при мен има лагер който не контактува за няколко десети...
                          ЗА ДА МОЖЕШ, ТРЯБВА ДА ЗНАЕШ!!!

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Колеги трябва ми дикументация и по-точно чертежи от супортната и подавателните кутии на струг С13. Ако можете да помогнете пишете. Може и на ЛС може и на мейл: dissid@abv.bg

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от graf_fon_kochev Преглед на мнение
                              Специално за sek.1
                              http://www.stanoktehpasport.ru/kuson...ristiki-stanka

                              техническа характеристика за струг КУСОН. По случайност попаднах на това, което се е егати късмета
                              Мерси ! При руснаците тук http://www.chipmaker.ru/ има целия технически паспорт .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Днес разхождайки се из най снабдения инструментален МОЛ в България малашевския битак намерих още по мързеливи кобалтови отрезни пластини . Направо със заточено скосение . Слагаш в държателя и точиш само едно каналче. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0153.jpg
Прегледи:1
Размер:206.9 КБ
ID:5617412Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0156.jpg
Прегледи:1
Размер:216.3 КБ
ID:5617411
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X