Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    То почети всичкия инструмент е съвместим.Сега и аз съм намерил една фреза на сносна цена, но за транспорт ще трябва да дам 300-400лв и ме заболява сърцето.
    Прежали се,кеф цена няма!
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
      Интересно ми е вашето мнение за гимнастиката.Засилва ме и факта ,че тази техника отива на скрап с такава скорост ,че съвсем скоро няма да има нищо нормално за сносни пари.
      Колега ти сам си отговаряш на въпроса с последното изречение.
      За мерака граници няма.
      Защо да е само гимнастика в последствие може да излезе доходоносна,че този занаят както върви скоро ще влезе в червената книга.
      Колкото до оборудването то е като сентецията:-Апетита идва с яденето.
      Оборудването ще дойде в процеса на работа.Днес трябва едно утре друго и така.
      Днес каквото купиш за стотинка утре струва лев.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        http://www.youtube.com/watch?v=EjaT-oM7cH0

        Това ли е приспособлението за нарязване на сфери?
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sponch bob Преглед на мнение
          ц10 или ц11
          Мятай се. Само гледай да е в добро състояние, че ремонтите после са голям трън в задника и все има нещо дето отлагаш за друг път. И аз си купих машините без никаква идея за изплащане. Ама ги изплатих на майтап с работа за поняколко часа през уикендите. Вече стигнах до там да си купувам разни лъскави държачи, пластини и прочие истории, с които работата се превръща в удоволствие. Остана ми само да си престържа долната шейна и да си направя нов клин на фрезата, ама таман се наканя и се появи поръчка, та все отлагам. Реално е за ден-два работа с демонтажа и монтажа, ама все не стигам до нея. Иначе се оборудвах с нови универсали (3 челюстния чешки) и разни други прикачни инвентари за задното седло и прочие. Сега ме гложди да му наслагам и инкрементални линии + някаква проста автоматика за конуси и подобни истории, ама пак - все не стигам до това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Сега ме гложди да му наслагам и инкрементални линии + някаква проста автоматика за конуси и подобни истории, ама пак - все не стигам до това.
            Инкременталните линии+ диспея ще те хванат някъде 1200-1300лв.За два пъти по-вече пари можеш да си го направиш направо CNC-трябват ти две серво задвижвания и да смениш винтовете със СВД.А пък ако сложиш съпкови мотори се побираш направо в цената на инкременталните линии.Ще може да прави не само конуси и каквито се сетиш криви,а и резби.Аз съм решил да си направя такъв,даже взех един Ц8М.Само че сега като си мисля,дали Ц8 ще цифровизирам или Ц10,като пари е почти едно и също,но пък друго си е голямата машина,позволява по големи подавания и не си ограничен толкова за размера на обработваните датайли.Май ще търся нещо по голямо.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Знам че може. То много неща може, ама време няма за всичко. Без линии е куца работа - не може да се разчита на стъпковите мотори за абсолютно позициониране. Тоест, линии така или иначе трябват. Слагането им не е велика философия и става сравнително бързо. На фрезата също. Виж за фрезата да се стъкми една CNC маса не е никак сложно. Само вертикалното подаване е малко трън в задника, ама и то се преодолява, пък и хубавото му е че луфтове практически няма - обрани са от теглото на масата.

              Абе ще стане, ама в друг живот. Сега ще е само линийки и на двете + евентуално напречното подаване на струга със стъпков мотор и СВД, и толкоз. ъъъъ... някой хубав ден...
              Последно редактирано от sparkybg; 30-01-14, 02:00.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Знам че може. Сега ще е само линийки и на двете + евентуално напречното подаване на струга със стъпков мотор и СВД.
                Това си е направо душевен оргазъм!А бе вие нямате ли си на машините маховици със нониуси и ръчки,дето се въртят с ръчички!?
                Достатъчно прецизни са(без техническото недуразумение ФУ) за серии от по няколко бройки,предполагам,че няма да правите производство.
                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Според мен (лаик), цифров струг...нема смисъл за хоби нужди...обаче ЦНЦ фреза...ммммм ного ми се иска.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Това си е направо душевен оргазъм!А бе вие нямате ли си на машините маховици със нониуси и ръчки,дето се въртят с ръчички!?
                    Достатъчно прецизни са(без техническото недуразумение ФУ) за серии от по няколко бройки,предполагам,че няма да правите производство.
                    Досатъчно прецизни, докато винта и гайката са износени равномерно. И не са абсолютни. И има луфтове. Линийките елиминират всичко това. А стъпков мотор на напречното подаване ти осигурява възможността да правиш всякакви нецилиндрични неща, конусни резби и каквото се сетиш още. Без приспособления за всяко (конусен линеал и други подобни).
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Добре, а да питам като лаик. Цялото това нещо, после не трябва ли да се команди с нещо като процесор, в който да се вкарат данните, примерно за сфера?
                      И ако е така, тези данни, Ауто кадът ли ги генерира?

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Верно не са абсолютни,но все пак не произвеждаме детайли за совалки.При по-голямо внимание към детайла,нещата се получават,вярно е малко тегаво(въпрос на свикване),сто пъти мерене и т.н.Ще изчакам да монтираш и да се похвалиш,пък може и аз да се навия!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                          ...вярно е малко тегаво(въпрос на свикване),сто пъти мерене и т.н...
                          Именно де. Освен друго, конусни резби на ръка например не могат да станат като хората.

                          Относно процесора - да, процесор управлява подаването и процесор чете линийките и изобразява каквото там. Как точно ще се генерира кода за управление - начини 1000. За конус например е достатъчно да му зададеш стъпката на напречното спрямо стъпката на надлъжното подаване и си готов. За по-сложни форми могат да се записват положения и преходи между тях например.

                          ...ама, да се разберем - нито съм тръгнал да го правя, нито съм сигурен дали изобщо ще стигна до него някога. Линийките са готови - там е лесно - просто ги купуваш и слагаш. Всичко над това иска време, с което не е ясно дали и кога ще разполагам.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Линийките и енкодерите са готови, но пак не минава без почесване където не ни сърби...
                            Линийките - оптични или магнитни.
                            Енкодерите - инкрементални или абсолютни. На вала на двигателя, на товара или и на двете.
                            Та и там няма да мине без четене и гуглене...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Енкодери на струга засега не предвиждам. Линийките - оптични.

                              По фрезата наистина има доста какво да се мисли. Като добавиш наклона на главата, делителен апарат, делителна маса, 2 наклона на масата и прочие хубавинки, става сложно. И това само за да имаш пълна цифрова индикация. Ако трябва и управление съвсем става мътна и кървава. Излиза по-лесно да махнеш оригиналната маса, да изкормиш цялата скоростна кутия за подаванията, в която да оставиш само вертикалата, но със серво мотор, и да си направиш своя маса по X/Y. Как ми се ще да управлявам всичките подавания с една ръчка.....
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Недейте бе колеги, на универсални стругове съчмено винтови двойки, линийки, стъпкови мотори, процесори, е па то за това си има програмни стругове. А къде остава майсторлъка?
                                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X