Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Спарки захвата даже и на С 10 и СУ 582 е същия като на С 11 .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Спарки захвата даже и на С 10 и СУ 582 е същия като на С 11 .
      Подозирах, поне за C10, ама не бях сигурен.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Това е струга, който ми предлагат на ниска цена, но може би нищо не е случайно. Качвам снимки до колкото може да го коментираме на снимките. Личи, че не е ползван от доста време и има доста чистене по него, но ако механично всичко си му е Ок съм съгласен да се нагърбя. Задното седло ми се струва някакво странно може би е по-стар модел нямам идея. Гребена не се вижда за жалост на снимките
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153753.jpg
Прегледи:1
Размер:54.7 КБ
ID:5607893Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153819.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5607894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153828.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5607895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153840.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5607896Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153851.jpg
Прегледи:1
Размер:60.5 КБ
ID:5607897Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153935.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5607898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_153955.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5607899Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140829_154014.jpg
Прегледи:1
Размер:88.0 КБ
ID:5607900

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Стругарите сте дефицит, вдигайте цената на предлаганите услуги, че сте на изчезване!

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
            Това е струга, който ми предлагат на ниска цена, но може би нищо не е случайно. Качвам снимки до колкото може да го коментираме на снимките. Личи, че не е ползван от доста време и има доста чистене по него, но ако механично всичко си му е Ок съм съгласен да се нагърбя. Задното седло ми се струва някакво странно може би е по-стар модел нямам идея. Гребена не се вижда за жалост на снимките
            [ATTACH=CONFIG]736077[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736078[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736079[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736080[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736081[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736082[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736083[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]736084[/ATTACH]
            От снимките се вижда само че е С 11 стария модел . Гледам има една ножовка и още машини .
            Последно редактирано от sek.1; 30-08-14, 10:35.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              ще си позволя да коментирам от моята гледна точка. Това е само една оферта- повярваи ми ще имаш още много и ще са доста по изгодни. Парите са важни но най- важното са 1 здравето и 2 личното ти време. Очевидно нямаш базови познания но имаш много мерак. По добрия вариант за момента е да се въздаржиш от тази сделка. Иди при някои майстор и му обясни че искаш да се научиш (има и доста литература, пък и тук е писано доста само да ти се чете) Никои няма да те върне. Когато поработиш малко, изведнъж сам ще си отговориш на много неща. А иначе да почнеш сам от А и Б си е доста рисково и застрашаващо здравето- имаш 380 V напрежение и голяма вероятност да пострадаш от бързовъртящи се чаркове. Поне аз разбрах по трудният начин че винаги ама винаги трябва да работя с предпазни очила.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Първоначално публикуван от i208 Преглед на мнение
                ще си позволя да коментирам от моята гледна точка. Това е само една оферта- повярваи ми ще имаш още много и ще са доста по изгодни. Парите са важни но най- важното са 1 здравето и 2 личното ти време. Очевидно нямаш базови познания но имаш много мерак. По добрия вариант за момента е да се въздаржиш от тази сделка. Иди при някои майстор и му обясни че искаш да се научиш (има и доста литература, пък и тук е писано доста само да ти се чете) Никои няма да те върне. Когато поработиш малко, изведнъж сам ще си отговориш на много неща. А иначе да почнеш сам от А и Б си е доста рисково и застрашаващо здравето- имаш 380 V напрежение и голяма вероятност да пострадаш от бързовъртящи се чаркове. Поне аз разбрах по трудният начин че винаги ама винаги трябва да работя с предпазни очила.
                Много си прав за всичко.
                Мерак имам,време не толкова..... но успях 1г да поработя на малко стругче и се научих разни неща, но то от онази машинка и тази разлика от земята до небето.
                Там няма съединител, няма скоростна кутия, самохода е смешен и доста други неща, но сам се научих на някакви базови неща и мисля, че съм готов да си взема хубава машина. И аз мисля да се сдържа от тази оферта и да си чакам моята.....

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Ако всичко, което ти изброих му е в ред - взимай. C11 е добра машина.

                  Ръждите се чистят само със "шкуркова гъбичка", да не тръгнеш да ги жулиш по друг начин. Поне тия по работните части - паралели, фланеца на шпиндела - конуса в средата му се почиства МНОГО внимателно и без прекалянване, работните повърхности на супорта, задното седло.

                  Ако не е възможно да се пусне на място и да му провериш всичко, цената трябва да е доста ниска - кажи-речи като за скрап. Защото ако има нещо сериозно за оправяне филма е голям - един съединител е от 600 кинта нагоре например. Като гледам му няма врътката за ръчно надлъжно подаване. Не е драма - явно често се чупят. И моята е заварявана.

                  Гледай паралелите също много внимателно. Трябва да са гладки. Ако имат много и дълбоки надлъжни дерюги по тях, в общия случай значи че са износени, а ако са износени, цената за оправяне е такава, че практически не си струва, а освен друго значи и че със струга е работено доста, вероятно и абдалски. Поне от снимките не прилича на изтормозена машина, но това от видимото от снимките. Как е наистина, точно от тия снимки няма как да се разбере. Седял е без да се работи на него поне 4-5 години, а вероятно и повече.

                  Ще ти трябва универсал - китайски около 300 кинта или чешки около 600-800, освен ако не ти изпадне нещо на късмет от накъде. После и други неща и т.н. Общо взето универсал, център, патронник, няколко хубави ножки за това-онова, и лесно се стига до хилядарка, за да имаш базов инструмент за повечето неща. Първоначалната профилактика и привеждане в работен вид е ужасно досадно нещо, но го свърши докрай преди да започнеш да работиш на него. Иначе все ще отлагаш и все ще има нещо, дето те тормози, за което все не намираш време да го оправиш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Ето какво ми отговори продавача. Има универсал по написаното, но дали е чешки или руски никаква идея не е сниман никъде. Замислям се да отида до Свищов да го погледна не че съм спец, но ще добия представа.
                    Здравейте,
                    струга е придобит заедно със закупуването на завода. Работи. Има универсал с фланец. Дължина на паралели: 1600 мм.
                    Двигатели: 2 бр.
                    Охлаждане: 2 бр.
                    Височина между центъра и паралелите: 240 мм

                    П.С- А каква е разликата м/у новия и стария модел на Ц11?
                    Аааа и цената която искат е 1800лв. Най-вероятно ще падне на 1700 без много уговорки .

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Парите не са му много на струга, но транспорта ще ти стъпи доста. Аз сега намерих еднин щрайхмус български за 300лв. Така на око тежи около 7-800кг. Поставен е на палет и направо съм готов да го взема, ама проблема е че най-близкия мотокарист иска 40лв за едно повдигане, а е на 200м. Намерих в радиус на 2-3км казаха че около 20лв, но не им се занимава, щото за да дойдат е около час пътя. Отделно че ще трябва да мисля как да го разтоварвам в нас. Имам камионче, но е високо 1м. Утре ще преправям едно ремаркенце за мотоблока за да го натоваря на него, че е високо 30см и може да успея да го сваля задницата до земята. Карал съм по тон баластра с него. Транспорта ми е 5км общо, но като гледам ще излезе почети колкото машината.
                      Така че ако можеш да отчупиш поне 200-300лв за транспорт.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от scandalo Преглед на мнение
                        Ето какво ми отговори продавача. Има универсал по написаното, но дали е чешки или руски никаква идея не е сниман никъде. Замислям се да отида до Свищов да го погледна не че съм спец, но ще добия представа.
                        Здравейте,
                        струга е придобит заедно със закупуването на завода. Работи. Има универсал с фланец. Дължина на паралели: 1600 мм.
                        Двигатели: 2 бр.
                        Охлаждане: 2 бр.
                        Височина между центъра и паралелите: 240 мм

                        П.С- А каква е разликата м/у новия и стария модел на Ц11?
                        Аааа и цената която искат е 1800лв. Най-вероятно ще падне на 1700 без много уговорки .
                        София Свищов са под 250 километра по спомени . Палите една кола с някой който разбира и за три часа спокойно каране сте там .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Проблема е : че хората които "познавам" разбиращи от тези машини са в този форум. Нямам близък занимаващ се с стругове и металорежещи машини. Гледам до моето село в град Кнежа се продава струг Ц5 на цена 1300лв и ми е на 15 км от мястото където ще стои струга, но е Ц5 по-добър е от моя стария 100% и е по-добър до колкото съм разбрал от вас от Ц8, но не е по-добър от Ц11. Искам да си взема струг и да не взимам повече, че хамалогията по транспорта е страшна ............! Не знам защо съм се влюбил Ц11 и все към такъв струг ме влече, но ще бъде каквото дойде. Ако някой все пак му се прави екскурзия до Свищов може да отидем да го погледнем тоя струг.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            C13 е по-добър от C11. Ама там и хамалогията и цената ще са доста нагоре. Пък и вече като че ли идва твърде едър за "домашно" ползване.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              C13 е по-добър от C11. Ама там и хамалогията и цената ще са доста нагоре. Пък и вече като че ли идва твърде едър за "домашно" ползване.
                              За С-13 ще му трябва стълбичка!
                              Разгледай,разтърси се,не всичко е с-11,виж софийската серия СУ,по-прецизни са от С-тките.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                                виж софийската серия СУ,по-прецизни са от С-тките.
                                Според някои хора, работили в производството, на които имам доверие, може да се поспори по въпроса.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X