Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Аз това гледах, и от там дойде въпросът, защо хората го могат, а при мене не се получава.
    Но там и специални свредла и специални машини. Въобще, има разлики.
    Да не си помислите само, че съм тръгнал да правя цеви.
    Но някак е обидно, един съосен отвор да не можеш да пробиеш
    Много е важно и какъв материал пробиваш, освен всичко друго. По твърдите стомани, се пробиват по добре но обилно охлаждане с качествен борьол.
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Свредло равномерно може да се заточи само на заточна машина . На ръка колкото и да си добър винаги има разлика дори и минимална . Дори и заточено на машина единя режещ ръб винаги се износва по бързо от другия . Има един много стар принцип че със свредло размер не може да се контролира . Дори и да не отбие отвора обикновено е поне десета две отгоре .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Абе десета две кой го ебава.Аз го имах тоя проблем когато некой умник беше разхабил и централния болт на седлото.Освен че правеше конус на 200мм външно престъргване,чупех и по две бургии минимум на 50 мм проходен,а от другата страна отвора бегаше с цел диаметър от оста.Я опъни една стружка на универсал и център и докладвай.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          В добрите години на моя С 11 МТ на твърд център на почти цялата дължина на машината 2 метра съм докарвал 0.03 мм конус . Стържех едни колони за шприц аз ги докарах до 0.03 мм а от шлайфа дойдоха 0.05 мм конус И сега между два центъра машината не ми дава повече от 0.05 мм конус . На универсал съм пак там някъде защото всичките ми универсали са чешки първи клас на точност . С една хартийка в леглото на центъра в задното седло обикновено съм на нула .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Снимай стария винт с гайката ако ти е възможно да видя точно за какво питаш.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Някой може ли да каже,нож Т30К4-2 за какъв материал се ползва,пластината е много крехка и при леки удари се чупи много лесно.

              Поздрави!!!
              Pajero 2.5.TDI GLS Super Selekt
              лодка RIGIFLEX CAP370+YAMAHA 15hp. four stroke

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                По номера- титан 30%, кобалт 4%. Няма как въобще да работи на удар. За сметка на това ще държи на нагряване. Това е пластина за равномерна работа-резби, вътрешни отвори и т.н. на високи обороти.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Тази сплав е с голяма твърдост, т.е. не носи на удари. За чистова обработка е.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Имам въпрос към майсторите: казаха ми,че на едно прозорче над бутоните за вкл./изкл. трябва да се вижда ,че хвърля масло,но при мен не хвърля.Каква може да е причината? Масло има . Къде се намира помпата и как се проверява изправността и ? Вътре в ск.кутия ли е? Струга е С11МВ

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      За по -сигурно отвори горният капак на скоростната кутия на 4 болта е..Малко е тежичък ,но се носи спокойно от един човек.След което си сложи за всеки случай предпазни очила и включи машината. В задния край ще видиш съединителя, а от дясната му страна се намира помпата.При включване на двигателя се завърта първичния(входящият )вал със съединителя и помпата.От маслопроводите трябва да хвърля масло под налягате и между ламелите на съединителя да цвърчи..Ако посоката на въртене е правилна ще хвърля масло от всички магистрали.Ако ли си обърнал посоката на въртене помпата не работи.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170125_120900-a.jpg
Прегледи:2
Размер:394.1 КБ
ID:5756096
                      Това е ремъчната шайба на входящият вал.На нея има табелка указваща правилната посока на въртене на вала.
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Колега,би ли снимал една шайба вдясно от тази дето си качил и да разясниш малко повече за посоката на въртене,че убу си зел позата от една творба на Роден,ама дали ти отива.Тва е втора засечка

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Свали смукателя на помпата и го почисти,също свали и тръбата която отива до окуляра.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                            ....Каква може да е причината? Масло има . Къде се намира помпата и как се проверява изправността и ? Вътре в ск.кутия ли е? Струга е С11МВ
                            Чува ли се едно скърцане от ляво,като застанеш срещу струга.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                              Колега,би ли снимал една шайба вдясно от тази дето си качил и да разясниш малко повече за посоката на въртене,че убу си зел позата от една творба на Роден,ама дали ти отива.Тва е втора засечка

                              Другата ремъчна шайба колега се намира на ел. двигателя и се намира под тази.Ако си виждал С11 няма да питаш за шайба в дясно .А посоката е видна : обратно на часовниковата стрелка.
                              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                              Ат.Буров.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Ако ти си виждал от де се движи маслената помпа,ич немаше да се обаждаш,ама друго е да се снимаш кат мислителя.Аре проучи нещата и после си подпирай главата по тоя начин.Парвилния отговор е точно на шайба и половина в дясно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X