Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Точно за тоя M-Solder говорех горе че го ползвам за разнасяне. Сравнително ерът и груб е, но човката горе-долу кара, пък и полева часовникарска работилница не съм тръгна да правя, за да ми трябва нещо по-дребно. За работа по жици е достатъчен.

    Не знам колко вата е твоя, ама по-мощния по-кефи. Не помня 50, 60 или 80 вата беше. Малкия е 35. Габаритоте им са еднакви, и при положение че са с терморегулация да се купува по-маломощен е безпредметно.

    PP: 65W е по-мощния. И сайта на тия е смешен направо. Което важи за сигурно 80% от българските дребни производители. Няма да се научат и толкоз! Виси списък с цени на 50 продукта, спецификации има за 5, а за останалите и картинка няма. Вбесявам се като видя такава глупост! За електронна търговия даже и въпрос не става - поне да си опишат продуктите като бели хора, баси!
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      60 или 65 вата е моя,но имат и 90 вата,който и да регулираш,гори много бързо.Говорил съм със човека,той самия не ги препоръчва от 60 вата нагоре,имат си дерт някакъв,не съм разпитвал.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      65 вата е моя,сега открих гаранцията,ще я снимам и кача,пише доста работи,незнам на сайта им какво има!

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      И този сайт ще върши работа ако просто се актуализира с информация.
      Вероятно в изработката на поялниците влага повече старание.
      Производителят може да е коректен но това няма нищо общо с факта, че сайта е безполезен.
      Аз просто бих го спрял.





  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210112_170817.jpg
Прегледи:270
Размер:612.1 КБ
ID:6694532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210112_170824.jpg
Прегледи:250
Размер:593.5 КБ
ID:6694533

    Последния съм го купил преди 3 месеца!
    Последно редактирано от Roninn; 12-01-21, 16:24.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Има изолационни трафове за тая работа. И за мощност колкото за осцилоскоп не са торба пари.
      Правилно е да се изолира измерваното устройство. Ако няма такава възможност или каналите на скопа трябва да са изолирани и един от друг, се продават и осцилоскопи с изолирани входове.

      А Мишо вероятно е закачил масата на скопа към изхода на някое мостово стъпалце и през занулаването е направил едно не много дълги късо...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • mishomishev
        mishomishev коментира
        Редактиране на коментар
        Абе не беше мостово! Още не разбрах как точно стана.Подозирам генератора.Защото абсолютно същата схема я правихме на няколко пъти и нямаше проблеми. Всъщност честно казано още не разбрах точната причина и не искам да мисля постоянно дали ще гръмне или не.Затова бих искал ръчната версия като на Спарки.Ама и аз съм свикнал с настолния много ми е удобен и.... голям екран и....

      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Като развържеш уреда през един разделителен трансформатор ще постигнеш същото разделяне, както от такъв с батерия.
        Да купиш DSO само заради разделянето е нелепо решение.
        Трафа ще е 30лв, онова за което говориш май беше около 1000.
        Малко като да биеш врабци с гаубица.

    • Аз всъщност бих могъл да ви кажа теорията за поялниците ама ще ми се смеете!И ще стана за смях....
      Аз съм първо поколение техничар а имах възможност да уча при "корифеите" и оттам научавам неписаните правила.
      Поначало аз съм Тома неверни но тя съдбата си знае работата - и ме научи точно мен да уважавам неписаните правила...И те работят. Е поне при мен

      Коментар


      • Поне загатни за какво става въпрос в "теория на поялниците".
        Начин на употреба? Има ли смисъл от "лачени" поялници? Нещо друго?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Правилно е да се изолира измерваното устройство.
          Не сещам за причина да е по-правилно от изолирането на измервателния инструмент. Виж за обратното се сещам - джоба доста би натежал, ако ползваш скопа да мериш например заваръчен инвертор за няколко хиляди лева.

          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Когато се изолира скопа, потенциалът на масата му (корпуса) не е дефиниран. Може да е безопасен, но може и да е оипасен. Но да кажем, че наградите Дарвин са ежегодни, и всеки има право да кандидатства за приза по всякакви начини.
            Разделянато на корпуса на скопа също може да е условно. Изкривил си тенекетата за зануляване на контакта и си решил, че скопът вече не е занулен (заземен). Но междувременно корпусът му се е опрял до захранващият блок в съседство, чиито корпус все още е занулен. И хоп, получаваш нагледна демонстрация как се е получил големия взрив...

            А джоба може да олекне по много и различни начини, не само с покупката на скъп траф. Например, като взривиш куп измервателна и компютърна техника, с един удар. Като опреш до услугите на на погребална агенция. И всякакви подобни, описвани за по-кратко като "изтегляне на къса клечка"...
            Последно редактирано от ittso; 13-01-21, 10:21.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Също се чудя, какво налага зануляването на един инверторен електрожен, като всичко, което излиза от него е галванично отделено от мрежата, а корпусът му е пластмаса. Имам един такъв разхвърлян на тезгяха с грозно изгорели igbt-та. На човекът чак 63 амперовия бушон на улицата е изключил. Някакси не ми харесва тази нула да се разкарва по платките, като се има предвид, че често се заваряват занулени/заземени железа, които свързват минуса на изхода с нула.

              Коментар


              • Галванично разделено е.... почти. Почти винаги има някакъв TVS, варистор, кондензатор или комбинация от всичките (най-често) между единия му полюс и маса. Иначе натрупва напрежение. Паразитните капацитети в един инвертор почти винаги водят до натрупване на "нездравословно" напрежение на изхода, особено при мощните такива. Отделно и вътре понякога са замасени разни неща, които при евентуален пробив не дават на мрежовото да стигне до изхода.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Този въпрос (галваничното разделяне) е изключително важен.Който успее да го реши ефективно - ще стане доста богат!
                  Днес имахме рекламация точно по този въпрос! Преди месеци също стана на въпрос за това тук но ме оплюха яко (преходника за телевизор от оптика към чинчове) и още тогава казах че това е много сериозен проблем и половината преходници гърмят.(автора на темата също го гръмна).Точно поради тази причина тези преходници не се продават в големите вериги.И всички викат еееее в онова магазинче отстреща.
                  Значи ще обобщя ситуацията към днешна дата:
                  В средностатическия дом на клиента има много уреди: телевизор компютър музикална уредба принтер и много други. Всеки един работи перфектно отделно.Когато обаче тръгнеш да си свързваш помежду им - Е тогава става проблема. Нещо повече - твърдя че примерно в дома многократно си свързвал компютъра към музикалната уредба.Е днес гръмна.И е проблем с зануляването(защото са там следите) и не мога да го обясня как се е получило след като вчера е работило и нищо не е променено нито по инсталацията нито по уредите.

                  П.П
                  Знам отлично проблема на преходниците и кога точно гърмят и защо.Долу горе от 100 продадени клиентите успяват да гръмнат половината(50броя) веднага! 25броя гръмват по късно и отнасят и телевизора и останалите 25 броя работят безпроблемно!
                  Всъщност този въпрос с преходниците вече е технически изяснен (защо и как) но не се дава гласност за да не се секне търговията.
                  Лошото е че според статистиките от миналата година случаите гърменето поради потенциал на нулата или заземяването (и аз не знам как да го нарека) зачестяват! А този тип повреди са трудни и нанасят сериозни поражения на цифровата част.

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ако вържеш работния долап от един разклонител разцъкването може да продължи до нАпролет.

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Сичко е на един щепЦел.
                    Дори няма да ползвам ейси/диси адаптера а ще захраня конвертора с 5V от сервизното хуйесби на телевизора.
                    В случая телевизора вече е свързан галванично с аudio-то през медиа плеър и съответно хъдъми.

                    Просто съм забелезАл, че колегата има някакъва слабост към темата с тези конвертори и са гъбаркам!

                    Той тъпият конвертор дори не знам как се вписA y топика...

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Така, по темата с оптичния конвертор - ми нищо не изгоря, дееба
                    Освен това се регулира силата на звука от пулта на Set top box-a като "стой та гледай".

                    Схемата на "проекта" трябваше да е такава.
                    Единствената промяна е че захраних конвертора не от сервизното USB на телевизора а от други, постоянни 5V.
                    Това се наложи понеже активните колони са включени постоянно а когато телевизора е OFF конвертора също остава без захранване и почва да влиза грозен брум в аудио-то.
                    С постоянно захранен конвертор всичко е точно.

                • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  . Почти винаги има някакъв TVS, варистор, кондензатор или комбинация от всичките (най-често) между единия му полюс и маса. Иначе натрупва напрежение. .
                  Загледах ги тях, но очаквам при такъв гръм, ако е в тях вината, да са се изпарили. А не са, та ги броя за здрави Бе като дойдат igbt-тата ще стане ясно.



                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    .
                    Лошото е че според статистиките от миналата година случаите гърменето поради потенциал на нулата или заземяването (и аз не знам как да го нарека) зачестяват! .
                    Рядко си даваме сметка, че този потенциал не е в резултат на статично електричество, а на спадове на напрежение по нулевия проводник. Ерго токовете в резултат на този потенциал спрямо земя могат да са сериозни.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      .
                      Лошото е че според статистиките от миналата година случаите гърменето поради потенциал на нулата или заземяването (и аз не знам как да го нарека) зачестяват! .
                      ​​​​​​
                      Потенцил спрямо какво? Ако още от входа се почне с нула и земя, голяма от щетите ще се елиминира. Е, тия с неясното и смесено заземяване/ зануляване и разни потенциали ще си останат.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Загледах ги тях, но очаквам при такъв гръм, ако е в тях вината, да са се изпарили. А не са, та ги броя за здрави Бе като дойдат igbt-тата ще стане ясно.


                        Не съм казал че вината е в тях. Те в общи линии не гърмят - сложени са именно за да не се появяват "нездравословни" напрежения по изходите спрямо земя. Ако не е пробила изолацията на трафа или на IGBT-тата (понякога заземяват и радиатора, върху който са, най-често когато са модули), тия чаркове си живеят дълго и безпроблемно.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Миналата година,дърпаме едни слаботокови кабели между две сгради,във двете сгради съответно има по едно импулсно захранване от 220 на 12 волта около 10 А всяко.Кабелите между сградите е около и малко над 100 метра.

                          Както си работя на тавана,със едната ръка съм се хванал към металната кабелна скара ,със другата ръка със резачките режа оплетката (-) на коаксиалния кабел от другата сграда.

                          Напрежението ми мина през двете ръце и тялото класически.
                          Имах чувството че кръвта ми закипява в ръцете,за половин час пръстите на двете ми ръце се поддуха като кебапчета.

                          Един месец имах болки в сърдечната област.Такъв удар от напрежение съм имал още два пъти,като дете на 6-7 г.вкарах два пирона в контакта от любопитство и паднах по гръб от прозореца върху една скара ,протечи ми кръв от устата и сега си имам една педя белег на гърба.

                          Та две импулсни захранвания в една мрежа си е рецепта за неприятности.Единствено съм спокоен когато храня IP устройства....те са разделени и няма дертове с тях.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • Esper
                            Esper коментира
                            Редактиране на коментар
                            С такова описание ми прилича на удар от прав ток.

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X