Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

    Колкото повече работя с това Т12,толкова повече започва да ми харесва.
    В такъв случай ако хванеш JBC C245 или PACE TD100/TD200 ще получиш душевен оргазъм.

    Човките приличат на китайски, впрочем.

    Понеже "някой" не вярваше, ей колко ги имам (освен тия имам още 20-ина, ама не ми се вадеха):
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:T12.jpg Прегледи:0 Размер:418.3 КБ ID:6691509

    Купени са преди 6-7 години за под 2 долара парчето.

    Ето и малко сравнение с други:
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:chovki.jpg Прегледи:0 Размер:169.3 КБ ID:6691511

    Отгоре - надолу:
    1. Оригинална HAKKO Т15 - 70W
    2. Китайска Т12 - 70W
    3. PACE TD200 - 130W
    4. JBC C245 - 140W
    5. JBC C210 - 40W
    6. JBC C105 - 14W
    7. JBC C245 под формата на легенче за калайдисване - трябват му около 2 минути (не съм засичал, грубо) за да сгрее.


    Сравнението между Т12 и да речем JBC C245 е като между Great Wall Steed и Toyota 150 с най-наточения мотор.
    Прикачени файлове
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

      В такъв случай ако хванеш JBC C245 или PACE TD100/TD200 ще получиш душевен оргазъм.


      Сравнението между Т12 и да речем JBC C245 е като между Great Wall Steed и Toyota 150 с най-наточения мотор.
      Може ли да посочиш да речем пълен комплект станция с поялник и няколко човки от тия два вида които препоръчваш? на JBC C245 and PACE ??? с актуални цени в момента?


      Коментар


      • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

        Може ли да посочиш да речем пълен комплект станция с поялник и няколко човки от тия два вида които препоръчваш? на JBC C245 and PACE ??? с актуални цени в момента?

        PACE TD200:
        https://bg.farnell.com/pace/8007-058...and/dp/2893440

        JBC T245:
        https://www.tme.eu/bg/details/jbc-cd...tools/cd-2bqe/

        Човки не знам дали има в комплекта, но в същите магазини продават и човки.

        Горе-долу аналогичен Weller:
        https://www.tme.eu/bg/details/wel.wt.../t0053438399n/
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          В такъв случай ако хванеш JBC C245 или PACE TD100/TD200 ще получиш душевен оргазъм.

          Човките приличат на китайски, впрочем.

          Понеже "някой" не вярваше, ей колко ги имам (освен тия имам още 20-ина, ама не ми се вадеха):
          Натиснете снимката за да я уголемите Име:T12.jpg Прегледи:0 Размер:418.3 КБ ID:6691509

          Купени са преди 6-7 години за под 2 долара парчето.

          Ето и малко сравнение с други:
          Натиснете снимката за да я уголемите Име:chovki.jpg Прегледи:0 Размер:169.3 КБ ID:6691511

          Отгоре - надолу:
          1. Оригинална HAKKO Т15 - 70W
          2. Китайска Т12 - 70W
          3. PACE TD200 - 130W
          4. JBC C245 - 140W
          5. JBC C210 - 40W
          6. JBC C105 - 14W
          7. JBC C245 под формата на легенче за калайдисване - трябват му около 2 минути (не съм засичал, грубо) за да сгрее.


          Сравнението между Т12 и да речем JBC C245 е като между Great Wall Steed и Toyota 150 с най-наточения мотор.
          Тоест Т12 и Т15 са еднакви ,така ли?
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Спарки - колегата ми каза че е хвърлил в контейнера няколко поялника за мене и си ги чакам.От рода на Т12 - дето бил с контролер Sm32(по памет карам) и си ги чакам.Сегашните поялници ми вършат работа ама нали знаеш - чуждата кокошка - патка се вижда
            Руско/българския поялник ще остане неизбежно - защото част от работата е буквално човъркане с човката - като отверка - и сърце не ти дава да тормозиш другите
            Изкушавам се на PACE- то - много ми се иска да го опитам - ама около мен няма такъв....

            Защо толкова се дразнят хората на темата?! Тя се и точно по заглавието? И просто търпи развитие - но си е полезна - защото Анатолий се сдоби с Т12 а и мойте пътуват изобщо - в края на краищата нали целта е да е полезна и да не пречи на другите?

            П.П 2
            Между другото точно от такива странични и случайни приказки и то точно от този сайт преди време ми промениха живота!

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Чак да сме се дразнили - не сме.

              Но пишехме по тема в раздел "Продава", сделката по която е приключила от години.
              По принцип би трябвало да е в архив. А дефакто я направихме 20 страници.
              Освен офтопик беше в тотален разрез с правилата на раздела.

              Аз накрая дори възнамерявах да си пусна хромираният трактор в продажба там

              Ето ти и друга, прагматична причина: Тук има коментари, там не.

              Що си требе си сака

          • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

            Тоест Т12 и Т15 са еднакви ,така ли?
            Еднакви са, ако и двете са оригинални. Иначе са еднакви само на външен вид и мощност. Някои модели китайците са ги докарали даже и като покритие на човката, други са говно. Аз горее писах - поне от всичките мои, около 10-ина процента са с електрически проблем (за който обаче в 80% от случаите има оправия - изпържваш ги докрай и се кротват), и всичките са общо не 2 групи като температура, с разлика 30 градуса при едно и също показание на контролера. Предполагам в следствие на различен материал на нагревателя или електрода, с който нагревателя образува термодвойка.

            За покритието важи същото от моите около 10% имат проблем, другите са си ОК, илки поне тия, които съм тормозил.

            Официално, Т12 се брои азиатско изпълнение, Т15 за Европа и Америка.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Сега прегледах сайта на хората,пише оригинално хако....утре ще ги пробвам,това което дойде със станцията е много ок,даже и да е копие си е екстра.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Отдавна се каня на няколко пъти да пиша в темата, че имам няколко въпроса към знаещите.

                Жена ми ми е купила поялник, който работи с батерии АА, но понеже не ми е трябвало да запоявам където няма захранване стои неразпечатан някъде в къщи. Ако не забравя ще го снимам и пусна за продажба.
                Ползвам в къщи поялник на 220 в. китаец но нейм без регулировка. Но преди време, като се занимавах с настройка на термопомпата си, мой приятел се опита да вкара Ардуино устройство да управлява термовентила. Той си ползваше само своя инструмент -мултисет Флук и поялник с регулатор на темп., който е в дръжката и се завърта с - отверка. Веднага изразих желание да си купя, но той каза, че му е даден от работата.
                От къде мога да си купя такова нещо, като не ми харесват тези с отделните кутии, защото всичкия инструмент от в къщи стои в една кутия като за обувки и се разнася навсякъде.

                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • stefsab
                  stefsab коментира
                  Редактиране на коментар
                  Попадали са ми на Weller T3000 и T3001, с контролер в дръжката, 50W, на 24V променливо.
                  На 220V - нагревателите са проблемни. Имаше производител в София. Работят сравнително добре. Бързо изгарят ако има смущения в мрежата.

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Този с АА батериите ако не го ползваш - снимай го или напиши модел и колко би искал да получиш за него.
                  В зависимост от това може да те отърва от него.

                  Ако обаче е онзи модел от плод-зеленчука, парксайд - не, нямам интерес.
                  Колега каза, че го има и не ставало чеп за зеле от него.
                  Каза също, че може да ми го даде за да се уверя сам но аз до голяма степен му вярвам.
                  Дори да оставим настрана факт-а, че от бакалията купувам само неща за ядене.
                  Инструменти - НЕ!


              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Еднакви са, ако и двете са оригинални. Иначе са еднакви само на външен вид и мощност. Някои модели китайците са ги докарали даже и като покритие на човката, други са говно. Аз горее писах - поне от всичките мои, около 10-ина процента са с електрически проблем (за който обаче в 80% от случаите има оправия - изпържваш ги докрай и се кротват), и всичките са общо не 2 групи като температура, с разлика 30 градуса при едно и също показание на контролера. Предполагам в следствие на различен материал на нагревателя или електрода, с който нагревателя образува термодвойка.

                За покритието важи същото от моите около 10% имат проблем, другите са си ОК, илки поне тия, които съм тормозил.

                Официално, Т12 се брои азиатско изпълнение, Т15 за Европа и Америка.

                Значи оказа се, че имам 3 броя, 1 човка си е дошла с почлника и е тотално говно.
                От допълнителните едната е дефектна - клати и се опашката и контролера дава грешки.
                Другата също се окислява и се налага непрекъснато да се чисти.
                Само една от всичките се оказа ОК и с нея поялникът работи, при това направо ми допада.
                За съжаление единствено работещата добре е неудобен за мен профил.
                Точно по тази причина до сега не съм я ползвал и си мислех, че всичкото хако е ако!

                Извхвърлих ВСИЧКО друго освен нея а утре отивам до онази фирма да си взема 1 или 2 оригинални Т15 накрайника.
                Ако наистина се държат както Т12, която си оставих а няма причина да не е така - ще си оставя поялничето.
                Така вече може да се ползва.

                П.С:

                Ииии, чак сега забелезАх, че добра фея е отделила темата - ЕВАЛА!

                От човките само средната оставих - Т12-BC1.
                BC-2 щеше да ми е удобна но тя е дефектната на която и се клати.
                Може би трябваше да остава лявото недоразумение, което дойде с почлника.
                Можеше да си подгрявам кафето с нея

                Последно редактирано от Esper; 05-01-21, 10:52. Причина: Снимка
                Враг усраине

                Коментар


                • На какви температури ги ползваш?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    350 макс.
                    Обикновено под 300.
                    Това е според "телевизора", не съм си правил труда да проверявам точна ли е.

                • И аз така ги ползвам. И честно казано никога не съм имал проблем с окисляване даже и на китайска човка. Може би мократа гъба, каквато аз не ползвам, прави разликата. Или ако ползваш безоловен тинол, какъвто аз също не ползвам.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Лявата дори когато е чиста не ловеше калаят хубаво и равномерно.
                    Нямаше добро топлоотдаване та "пържех" на по-висока температира от обичкайната.
                    Мъка беше но избързах с изхвърлянето и по друга причина, освен да си толя кафето с тях.
                    Комет са писали, че поръчката ми е готова и днес ще си взема химиите. Можеше да пробвам активатора - да я калайдисам насила.

                    Абе до човка си е, нищо по-различно не съм и правил. Нали и останалите ги ползвам по същият начин!

                • Днес ползвах всички и само от една бях разочарован ILS
                  Почернява ,не грее достъчно и т.н

                  Всички други светят ,пържих ги доста,поих един процесор ,на почти 400 гр.никакъв проблем нито с почерняване ,нито с калай и т.н

                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Esper,пиши за оригиналната човка,да поръчам ,че нещо не вдявам,за мен са много ок.В момента разполагам със 7 човки,от които 5 са различни модели,две ми се дублират за резерва.При мен са си чистички ,хващат тинол,блестят,ползвам и тел,ползвам и колофон,и паста и мокра подложка...

                    Гледам една фирма в Пловдив предлагат Т15 и подозирам че са ми клиенти,но не съм погледнал в компютъра,но не ми се чака ,че май не държат на склад.


                    Имам нова играчка ,но май вече не е за тая тема
                    Само загатвам
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210106_191603.jpg
Прегледи:260
Размер:492.1 КБ
ID:6692247
                    ​​​​
                    Последно редактирано от Roninn; 06-01-21, 18:17.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Намерих и аз майните ама те още не са ми отговорили.
                      Пък "моите ора" ми отговориха само след неколко часа и то навръх Нова Година.

                      Големото Добрутро си е Големо Добрутро, спор няма!

                  • Аз днес бях там, взех 2 и... не само. Току що се прибирам.
                    В такива магазини съм като жена в шибан мол - оставих едни 150лв а не трябваше!
                    Ще тествам човките с едно домашно утре.
                    За сега не мога да кажа нещо повече, освен, че са лъскави!
                    Ма те и китайските беха лъскави... За малко.
                    Та ще видим. Ще пиша.

                    При тези има много налични - в кутии, рових се като кокошка.
                    Не взех точно такива, каквито бех избрал по картинки.

                    Това е истината - око да види, ръка да пипне!

                    По-горе съм плеснал списък с наличности, цени, координати.
                    Приятни хора, не съжалявам, че отидох на място.
                    Последно редактирано от Esper; 06-01-21, 19:06.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      То и аз рових в кашона и си избрах какви жила ми трябват,само с това ILS сбърках,много е тънък и дълъг върха,то това е все едно от игла да искаш да даде температура да разпои нещо

                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Кашоните бяха реални и пълни като чувала на Дедо Мрас.
                      Тоест съвсем малко по-пълен от този на Спарки.

                      Изобщо според тях T12 серията, която не е предназначена за този пазар е по-богата от към модели, видове демек.
                      Но аз продължавам да мисля, че такова изобилие е чиста маркетингова чекия.
                      На човек да му влязат в работа 3-4-5 човки.
                      Всичко останало е заради продажбите.
                      Но това си е мое мнение и не ща да го натрапвам на никой!

                  • Замислих се, докато гледам снимките,как се връзва и какво управлява Т12 на компресора с вакуум.

                    Аз за вакуум си ползвам броня от пожарен кабел,елементарно и така съм свикнал ,така ми е удобно ...
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не го разбрах това!

                      Проверих на място колко струват и какво представляват оригиналните държачи на HAKKO за Т12/15.
                      Препипах ги даже.
                      За мен са много кофти пластмасови, не-анатомични и скъпи.
                      Дори не коментирам циганско синьо/жълтата палитра.
                      Струва към 130лв, естествено без човката.
                      За нашите китайски говна трябва да се смени конектора и да се добавят сензорите за вибрация/температура.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X