Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Човки продават къде ли не - в ибей, при каталожните търговци като Фарнел, Маузер, Диджикий, местните вносители LPM и т. н.
    Актуалният модел човка за поялник с магненстат изглежда по-различно от едновремешните. Разликата е в задната част на човката. Сходна е с тая на адаптера на снимката. Да знаеш, за да не се чудиш дали не са ментета.

    Има и друга екстра - отделно се продава замо задната част която бачка с магнестата, а като човка се използва такава от 80W техен поялник (не знам точния му моддел). За целта се сменя и металния цилиндър който държи човката, защото при тая комбинация човката е с по-малък диаметър.
    Не много отдавна купувах такива, и по спомен не беше нещо особено скъпо.

    И нагледно:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:weller.jpg
Прегледи:385
Размер:118.4 КБ
ID:6695625
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Тоя номер с преходите през 2000-ната си играх да го правя. На един ЕC2002 Weller слагах човка от 80ватов (която е по-миниатюрна)
      Ем не става...Както се казва в поговорката "И я моем, и тати може, ама козата сака пръч"

      Коментар


      • Това е фабрично решение на Велер и смея да твърдя, че работи безупречно.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Това е фабрично решение на Велер и смея да твърдя, че работи безупречно.
          Аз имам такъв Велер (магнитния), и да работи безброй години вече без авариино както WECP-20 от 87/88-ма.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • Добре де, не можеше ли да кажете на човек0, че магненстат е просто електро-механичен терморегулатор.
            В случая на фиксирана температура.


            Враг усраине

            Коментар


            • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
              Добре де, не можеше ли да кажете на човек0, че магненстат е просто електро-механичен терморегулатор.
              В случая на фиксирана температура.
              Не знам какво имаш предвид. Доколкото може е отговорено на въпросите.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                По един или друг начин е отговорено, да.

            • Някой пита за нискотемпературен припой назад по темата, а току що попаднах на такъв за 138 градуса. Води се Sn42/Bi58.

              Коментар


              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210118_174322.jpg
Прегледи:345
Размер:614.2 КБ
ID:6697565
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210118_173856.jpg
Прегледи:343
Размер:472.1 КБ
ID:6697567Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210118_173922.jpg
Прегледи:332
Размер:504.5 КБ
ID:6697569
                Днес остана малко свободно време и се опитах да запоявам с новата станция !
                Разбрах че в този вид има доста версии и разновидности.Не знам кой точно е моя - има доста менюта и подменюта загрява доста бързо- направо за 5-6 секунди.Засичах го...
                Ама тия шибани човки - трудно се работи с тях... Разни видове на игли са... Не мога да работя с тях поне не ефективно бързо.
                Моля препоръчайте ми откъде да си взема или купя от България човка за Т12 като вид малка отверка.Мисля че се води Т12-D16 или D24?
                Как бачкат хората с тия игли не знам...
                П.П
                Стават като трябва да сменям процесор със ситна стъпка ама за обикновенни смд 0603 - не са добре
                Ударете едно рамо че ми падна ... кефа ми падна направо...
                Стария поялник дет Спарки ми се смееше пак влезе в употреба- един Филипс 24в управлявам го с лаб блок - човката му е трепач.Като малка отверка..
                Прикачени файлове

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Този кит е абсолютно еднакъв с моят, контролер и дръжка.

                  Т12 не мога да ти кажа от къде да/не купиш но по-напред съм постнал снимка от оферта на софийска фирма, която продава и има налични Т15 човки.
                  Напълно съвместими са, те продават официално в EU и имат по-малко разновидности от Т12. Освен това няма ментета.
                  Има телефони и цени в снимката. Средно около 30лв без ДДС, последно като бях при тях (тази година) имаха доста и различни видове.
                  Потърси, ако не я намериш и имаш интерес мога да ти ги изпратя на лично, че тук ще излезе явна реклама.

                  Тези смърдяни човки от комплекта не ги хвърляй като мен. Сега съжалявам.
                  За доста приложения се сетих в последствие но нито едно от тях не е свързано със запояване!
                  Аз освен "пироните" не харесвам и "секачите", мисля, че К-type ги водят.

              • Човка тип "пирон" е възможно най-неудобна и неефективна за работа.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • На Quicko човките са добри. Такива ползвам от както имам моят Т12 и не са мръднали. А работят по-добре от всичко което съм ползвал до сега.

                  Пробвай с някоя която има по-голяма контактна площ.

                  Коментар


                  • mishomishev
                    mishomishev коментира
                    Редактиране на коментар
                    Така ли?? Ами ще си взема следващия път - но в случая искам да си взема набързо една-две оттук в България! Мислиш че ще изкара дълго?? Примерно 6-8 месеца??

                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Китайските на Quicko карат при мен вече 2 години и не са мръднали. Ама тези 2 години основно работя със SMD и по-често влиза в употреба духалката .

                    Но иначе ги пържа от време на време и за по-сериозни работи. Примерно калайдисване на кабел 6мм2 в кабелна обувка.

                • Абе хора - зарежете за малко правилата.Аз моля за помощ - явно е че не е реклама! Целта на форума е взиамопомощ!
                  Питам за човки защото примерно:
                  Поне 3 места сериозни фирми пишат че имат оригинално Хако и цените са около 12-13 лв...Едната е пловдивска и ми вдъхва доверие...
                  https://www.bulcomp-eng.com/Chovka-T...putri-34-161-0
                  https://parts4laptops.eu/bg/poialni-...stantziya.html

                  и още други...
                  Питането ми е следното:
                  1.Оригиналните и моите китайски би трябвало да са съвместими?? На външен вид са същите??
                  2.Доволен съм от станцията - малка е(много важно ) има всичко и...Засега не запоявам добре - но мисля че човката ми е проблема(само)
                  3.Защо Esper говори за около 30 лв на човка при положение че сериозни фирми казват 12-13 лева? Има ли разлика сериозна?
                  4.Моя "измислен" от мен поялник Филипс пише на него - като се загледах на снимките е едно към едно с Велера - по дръжка по човка по всичко.Излиза че съм работил с такъв.Човката ми която пердаша яко е малка отверка - мисля че дължината е около 1.5-2мм с това се оправям прекрасно за всякакви смд елементи.Зор виждам единствено ако трябва процесор с много ситна стъпка.Ама пък там ми е по рядко и прилагам съвсем друга схема с течен тинол....Та освен "отверката" мислите ли че има по добър вариант?? Разните му там игли - не са за мен.Не мога да работя с тях.

                  Що се отнася до цените:
                  Този тип станция дето я получих дойде на цена около 75 лева някъде....Реално в Али-то ще дойде на същата цена или по евтино отколкото в контейнер.Причината е че всичко в контейнера се плаща ДДС и мито. И реално ако я вземиш на едро в Китай - разликата я плащаш като ДДС и то пак излиза същото.
                  Моя китайски колега който работи каза че при тях това е масовата станция - дето ползва тия човки Т12. Другия вариант бил с онез човки дето Спарки каза за С245 - там станцията е около 160-180 лв.Най вероятно ще взема и нея след време ама сега...
                  П.П
                  Руско/ българския поялник продължава да се ползва - като е ненадминат за кабели и мръсни работи и ако трябва да се запоява в агресивна среда - с агресивни флюсове...Което се налага при никелирани елементи(често ни се случва)

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Каква е разкиката между T12 и Т15 е коментирано някъде нагоре.
                    Не аз говоря за 30лв и то без ДДС а вносителите.

                  • brum
                    brum коментира
                    Редактиране на коментар
                    Човката е според целите и май няма универсално решение. Иглите (I серията) така и не съм ги ползвал до сега. Основно работя с B, C и K серията.

                    Виж това за ориентир - https://www.instructables.com/Uses-o...ring-Iron-Tips .

                    Като ти гледам покупките имаш и от К серията. Пробвай с нея и виж как ще се държи. Нищо че изглежда голяма за SMD. Като ме е мързяло да я сменя съм карал с нея по SMD-та (примерно micro USB конекторите) и работи чудесно.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Потвърждавам,това със I които започват,може да калайдисваш тел за бушони,за чеп не стават.

                    Всички други са Ок.

                    п.п Кабели със кабелни клеми до 16 квадрата със топъл въздух.От 16 квадрата със 12 тонната хидравлична кербовка.Много често работя със 16 кв.мм и нагоре
                    Последно редактирано от Roninn; 20-01-21, 22:31.

                • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

                  Що се отнася до цените:
                  Този тип станция дето я получих дойде на цена около 75 лева някъде....Реално в Али-то ще дойде на същата цена или по евтино отколкото в контейнер.Причината е че всичко в контейнера се плаща ДДС и мито. И реално ако я вземиш на едро в Китай - разликата я плащаш като ДДС и то пак излиза същото.
                  Моя китайски колега който работи каза че при тях това е масовата станция - дето ползва тия човки Т12. Другия вариант бил с онез човки дето Спарки каза за С245 - там станцията е около 160-180 лв.Най вероятно ще взема и нея след време ама сега...)
                  Мишо,ако поръчваш пак поялник ,викни един и за мен,там каквото струва,знаеш че няма проблем когато кажеш.
                  От линковете горе,купувал съм доста неща,само че,ходя в офиса и си избирам каквото ми хареса,коректни са.Ако трябва,мога да съдействам
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Аз си изрових от шкафа една 80W станция на велер - PU 81, която само събира прах и то от доста време.
                    Та ако някой има излишен поялник за нея да се обажда.
                    Не че не знам от къде да си купя но май нямам особена нужда от такъв, особено на търговската му цена.
                    LR-21 (50 свещи) ми е напълно достатъчен a където не е паля газов.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Моя китайски колега който работи каза че при тях това е масовата станция - дето ползва тия човки Т12. Другия вариант бил с онез човки дето Спарки каза за С245 - там станцията е около 160-180 лв.Най вероятно ще взема и нея след време ама сега...
                      И двата варианта са китайски, съответно отиваш на вариант "проба-грешка". Китайско копие на C245 не съм ползвал и не смятам - нямам нужда от това.

                      Hakko T12, продавано в Европа, е менте. Hakko T12/T15 за под 30лв - пак е менте.

                      Само за информация - китайското копие на T12 човка струва 2-3 долара. Тук просто ги продават на тройна цена като уж оригинални. Има читави, има и не-читави..

                      За никелираните елементи - постоянно запоявам такива. Например държачи за бушончета. С нормалния (за мен) флюс IF8300, с който запоявам всичко останало.

                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • mishomishev
                        mishomishev коментира
                        Редактиране на коментар
                        Абе нали ти пусна мухата... зарад теб направих толкоз промени...Аз мисля че не правилно да го казваме китайско копие на С245 щото китайците не правят копие на конкретен модел ами просто си правят техен модел използващ тези човки и съответно контролера им.По думите на колегата ми те наистина са по добри (по бързи и прецизни и с по дълъг живот от Т12. И на моя въпрос - Като са по хубави що не изполваш такъв? Той каза че имал - издържал няколко месеца) Бил изтърван от масата и някой го настъпил.Сиреч счупили го... И сега си карат с Т12... което било с доволни параметри и евтини.Като го счупиш не те боли толкоз.
                        Както и да е - сега на основната оперативна маса има 3 поялника в готовност...Според случая...
                        Очилата са ми дерт... Имаме и камера и лупи ама засега очилата на главата водят при нас.Защото просто докато вземиш платката да я сложиш и нагласиш под камерата - ехеееееееееее ...
                        Сега остана и този флюс да пробвам IF8300 --- майтап майтап ама флюсовете са много важни..Рязко улесняват работата - и гарантират качествена и бърза спойка

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Говоря за човките. Контролерите не ме интерерсуват изобщо.

                        Та, както китайските човки Т12 са менте, така и китайските човки C245 са менте. Не знам какви са качествата на китайските човки C245, защото имам само оригинални. Е, оригиналните са качествени - ползвам и една оригинална прегрявана до жълто (жълто светене, градусите сам ги смятай), дето си лепи тинола все едно никога не е прегрявана - за мен това е достатъчен атестат за качество.

                        Китайските човки C245 са 3 пъти по-евтини. Колко са качествени или не, както казах - проба/грешка.

                    • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      ...
                      Само за информация - китайското копие на T12 човка струва 2-3 долара. Тук просто ги продават на тройна цена като уж оригинални. Има читави, има и не-читави..
                      ...
                      Теоритично единствено цената от 10лв показва, че не са оригинални.
                      Едва ли има друг начин да се разбере.
                      Дори да са вкарани на тъмно пак няма как да се продава на толкова.
                      Коректна фирма следва да продава такива като "читави" и то ако са а не като "оригинални".

                      На мен 3 изхвърлени ментета са ми стрували колкото 1 оригинална.
                      Не виждам смисъл в такъв експеримент, сега и в бъдеще.
                      Да, 4-тото ми менте работи точно както оригиналните Т15 но процента успеваемост в случая убива идеята за "тънка лайсна".
                      Освен това не се знае колко време ще го прави.
                      Бих се обзаложил, че оригиналните ще го правят по-продължително при еднакви условия.

                      Поне аз не виждам стимул да дам 10 вместо 30лв особено като се има предвид, че нямам нужда от десетки а само от 2 или максимум 3.

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Имам щото не го правя често.
                        Доскоро се оправях само с LR-21.
                        Въпрос на човка.
                        И на ракия да стабилизирам ръката!

                        Трябва да снимам един дъми лоуд налепен с нея

                        Ся вече имам З хако-та, имам ТS100, мога да лепя нано компоненти

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Еми не е само въпрос на човка, щото миниатюрна човка върху огромен поялник пак не е вариант. Най-малкото е много по-далече от дръжката, необходимото количесто ракия е пряко пропорционално на това.

                        И не на последно място, налепил си ЕДИН дъми лоуд. Ако трябваше да лепиш по 10-20 за ден (друг е въпроса че не вдявам какво ситно може да има в дъми лоад, ако говорим за повече от 10 милиампера), нещата седят по-иначе. Нали кза ато се изкарва хляба говорим? Еми, като ще изкарвам хляба, предпочитам инструмемнт, с който днес ще заелепя примерно 3 пъти повече неща без да полудея, отколкото да компенсирам с ракия по време и след работа.

                        ТС100 е недоразумение именно заради това че и най-ситната човка да му сложиш, тя пак е далече от дръжката. Не е ергономичен - за изложба става, за дребни поправки става някак, ама за постоянна работа никакъв го няма.
                        Последно редактирано от sparkybg; 21-01-21, 21:37.

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Принципно правенето на хляб с поялник дори сега не е задължително да е свързано основно със SMD.
                        Ако обаче е - съвсем нормално да се купи инструмент оптимизиран за работа с SMD.

                        Определено има значение какво правиш основно.
                        Ясно е, че няма идеално решение за всичко.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X