Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моите са с размер около 30 мм. изглеждат сходно с тая от снимките по-напред в темата, и са купувани за под 30 пари от нашенски магазин.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Почвам да ве замислям за някакво ръкоблудство по темата...
      Не е добре!

      Приемам идеи.

      Съдинката? Ясно, че калая трябва да бяга от нея, нещо тефлоново?
      Казах, че имам може би десетки кг калай ама нямам предвид тиган а по-скоро канче
      Дали тефлона или керамиката ще държи до към 300-400 градуса?

      Върти ми се в главата между него и кожуха да напълня с кварцов пясък.
      За датчик в него варианти има.
      Включително и механичен, от някаква печка.
      Ако го намеря за достатъчно компактен.

      И после - нагревател.
      Нещо компактно, между 200 и 500 свещи.
      И стандартно, да се намира!
      Някакъв нагревател от поялник за полипропилен?

      Отсега си знам, че още тук поминах 30 гроша.
      То на такава цена, че и да работи е ясно как само жълтур може да го направи
      Враг усраине

      Коментар


      • Ако няма да използваш тигела ежедневно не се занимавай с дивотии, ами си купи китайче. Гнусни са, но все пак вършат работа...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Ако няма да използваш тигела ежедневно не се занимавай с дивотии, ами си купи китайче...
          Ако ползвах ежедневно такова със сигурност щях да си купя и с още по-голяма сигурност нямаше да е китайче.

          Признавам, че съм изтъркал клатикурата от търсене но само един китаец открих и то за 60 лв.
          При това онлайн и въпреки твърдението, че е наличност съм леко скептичен за него.
          Всички останали са над 100, дори в елимекс, които не продават особено маркови стоки.
          Та ако си купувал твоите за 30лв или е било късмет или тези времена са свършили.

          То реално погледнато тигел мога да си направя с алуминиево армейско канче и газов котлон.
          Регулирането на температурата няма да е по-непрецизно от масово фабричните май
          Враг усраине

          Коментар


          • Хм, да не ти е дефектна клавиатурата?
            Я виж тук.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Задклатикурното устройство, въпреки, че и клатикурата е брандирана с HP за което злите езици казват, че означава "НеРаботи"

              Мерси.
              Враг усраине

              Коментар


              • Сетих се още една дреболия за "тигелите". За тях продават припой на слитъци, без флюс. Желателно е тигела да не се пълни с припой с флюс, защото флюса прегаря и тигелът се напълва с боклуци. А почистването им е мизерно занимание. Тествано...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Първоначално се озадачИх как на някой може да му хрумне да "зарежда" тигел с тинол!
                  Сетих се, че хората "пазарували" от соц-а намалят но в еб@лник все още има тогавашна продукция за 20лв/килото
                  Иначе в съдинката на тигела няма как да не попада флюс ако този инстримент се ползва за запояване.
                  В малки количества предполагам не би било проблем.
                  Просто трябва да се обира от повърхността, където би трябвало да изплуват нагарите.
                  Освен това със сигурност зависи от флюса но едва ли някой би ползвал високо-технологични, безотпадни химии при този метод
                  Последно редактирано от Esper; 17-02-21, 00:45. Причина: Поправка!

              • Е, днес се “спънах” в такова.
                Наведох се, нямаше как.
                Мъничко е, кръгла ваничка, масивна, към 30 санта фи.
                На вид за до към 32кв.мм обувки и кабелчета ще върши работа, може би към половин кило калай ще отнесе като куцо пиле - домат!

                Обаче това няма начин да се загрее под 5м ако е вярно 150 свещи.

                Викендът ще пробвам.
                Компактно е, ръг и тръг, тоест Plug & Play. Няма да откривам топлата вода.
                Не беше 30лв ама каквото имаше под ръка това вдигнах!
                Враг усраине

                Коментар


                • Без снимки...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Без снимки...
                    Викенда ше туря като го запаля и има отзив някакъв.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Междувременно докато "ибействах" в полезрението ми попаднаха файбърпенове от европейски доставчик за по няма и 3 ойро бройката и награбих половин шепа.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • Аз понеже сам съм си вдигнал защитна стена срещу дерибействане при едно от ходенията в комет взех една и от тях та “сеги са две”

                        Горното е от вица за един пустиняк, дето го мързяло да седи да бостана да си варди либениците

                        Иначе от тпетрOFF бях купил и няколко резервни “пълнителя” та с 2 писалки и тия резерви мисля да добутам поне до пенсия.

                        А сега се сещам, че съм забравил за тигела.

                        Имах тук една връзка 2,5кв кербовани кабелчета за земно от комуникационни шкафове.
                        Всички ги прекарах през ваничката, става идеално.
                        Обаче загрява бая, може би 30мин си трябват преди да е готова за работа.
                        Това не е много мой стил, за толкова време съм превъртял 30 други сценария.
                        Но загрее ли е сила.
                        Кабел с обувка 16кв намерих - времето за запояване беше колкото и с кабелчетата за земно.
                        Въобще не се усеща отнемането на температората.

                        Хубаво уредче ама не е за бързаци като мен.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • Ами не си му схванал особеностите. Както бях споменал и по-напред в темата, потенциометъра за задаване на температурата регулира ШИМ, и джаджата няма поведение като на такава с терморегулатор, а работи като китайска измишльотина.
                          Както имам предвид. Ако тигела има истински терморегулатора, докато достигне зададената температура нагревателя работи на 100% мощност, а след това в зависимост от конкретното изпълнение.
                          Заради ШИМ-а китайската прелест работи винаги на процент от мощността определен от позицията на потенциометъра.
                          Затова при загряване навинтваш "волюмето на макс" и когато разтопи припоя, установяваш потенциометъра в нужнат апозиция.
                          В разюме - китайска джаджа: гнусна но върши някаква работа.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • Да, като се замисля май не бях отвил кранчето на макс. Имаш право!
                            Другият път ще видя с волумето на макс колко време ще отнема да се разлигави.
                            А интересното е, че като изстина при прибирането цялата буца калай изпадна от ваничката.
                            ИзнанадА ме и добре че бе ми нацели някой пръст - ееебаси псуването щеше да има.
                            Не го очаквах ма като погледнах ваничката изглежда да има някакво спец-покритие.
                            Та май точно това са искали. Е, вероятно не чак да ми строшАт ногата но калая да не залепва по ваната!
                            И вероятно това го пише в инструкцията но аз радко падам чак до там.
                            Само ако хептен нещо не сработи и псувнитв да хванат дикиш
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • Я да питам,калайдисвам кабел ПВА-А2 0.75 кв.мм от единия край,от другия слагам автомобилна клема ,ние ги водим клема за малък акумулатор.В случая имам 400-500 бр червени и още толкова сини...не изолирани,не че е важно ,важно е че клещите са различни,но не това е въпроса,а той е,калайдисва ли се кабела от към клемата,според мен не,от опит дава лош резултат,наблюдавам и при колеги не ги калайдисват,може и от към икономия на труд да го правят,аз не ги калайдисвам от чисто експлотационно естество,при нагряване и товар,клемата се охлабва когато кабела е калайдисан
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • veskov
                                veskov коментира
                                Редактиране на коментар
                                Първо се кербоват, после ако искаш ги запоявай. Вече калайдисани задължително и се запояват, независимо с/без кербоване, няма и да се нагряват толкова. Ако обувките за 075мм2 са с изолирани вложка за кабела, пречи и изолацията.
                                пп това вероятно е съобразено
                                https://www.solar-wind.co.uk/info/dc...rop-calculator

                              • stefsab
                                stefsab коментира
                                Редактиране на коментар
                                Червените са "в размера" на кабела, но сините са за 1.5-2.5 кв.мм. При тях няма да имаш проектното обхващане на проводника.

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X