Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210114_094848.jpg
Прегледи:269
Размер:185.9 КБ
ID:6695109Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210114_094857.jpg
Прегледи:273
Размер:560.9 КБ
ID:6695110
    Дойде още едно Т12 ,голямо разочарование.Ако същото е като на Esper,го разбирам.Направо се чувствам прецакан.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Да,същия търговец.

    • mishomishev
      mishomishev коментира
      Редактиране на коментар
      А защо Esper мислиш че проблема е в китайците за повторяемостта??
      Не се заяждам питам щото знам че на 99% не са виновни те ами купувача/вносителя...

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Ами в конкретният случай китайците изглежда нямат вина.
      Недоглеждане и подвеждащи обяви.

      Съжалявам ако аз съм подвел Анатолий но просто споделих от кой търговец в ОЛХ съм купил моят.

      Търговецът може да е същият но стоката очевидно е различна.

  • Корпуса пластмасов,дръжката също,отзад маншона ташак..кабела и той не вдъхва доверие..Дано поне работи.

    Това са поправими работи,ама що...цената му е с 30 лв.по малко от на истинския...
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Факта, че дръжката е пластмаса изобщо не е задължително да е проблем.
      Дори е за предпочитане но дали конкртното изпълнение и модел е ОК е божа работа.
      Кой кабел не изглежда добре, захранващият ли? Аз изобщо не ги гледам преди да ги хвърля.
      Хубаво е да се преглеждат нещата, понякога е по-добре да платиш едни 7-8лв отколкото да вземеш пратката.

      П.С: Май имаш предвид силиконовият кабел на дръжката - сега погледнах снимката.
      Даже на фотка не ми изглежда ОК.

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Корпуса пластмасов,дръжката също,отзад маншона ташак..кабела и той не вдъхва доверие..Дано поне работи.

    Това са поправими работи,ама що...цената му е с 30 лв.по малко от на истинския...
    По спомен истинския беше 500+ кинта без ДДС.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Някъде по нагоре в темата съм сложил снимки на друг модел който взех ,онова е като ракета в космоса в сравнение с този.На този менюто му е със 8 позици.... максималното време за Boost е 99 секунди...няма меню за типа на жилото,калибрацията е в проценти а не в градуси...
      Аз свикнах с тоя Boost и го ползвам между 2 и 3 минути

      А при този е минута и 33 секунди максимум.

      Единствено този новия има вход за 24 волта ,което е ок ,защото вероятно ще работи на 12 волта или на 24 от батериите по соларните паркове по които работим...

      Не че на стария не мога да му бодна един вход...
      Последно редактирано от Roninn; 14-01-21, 17:48.

  • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:19-05-28-fetch.jpg Прегледи:0 Размер:70.9 КБ ID:6695277Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210114_094848.jpg Прегледи:0 Размер:185.9 КБ ID:6695278

    Това горното е алуминий отвсякъде.Менюто му е със 20+ позиции,има куп подменюта,напрактика му цъкаш всичко което може да се иска от поялник,може да му задаваш мощноста в различните режими....може да му зададеш при слиип на колко градуса да стои.....и много други ,часовник даже има,можеш да му кажеш какво да показва на дисплея дори.Дръжката му е 30$ от комплекта в китай.Има набор за управление за 100 типа жила,може да му задаваш стъпка за градусите на boost през един градус...като и стъпката на градусите...можеш да му четеш менюто един час...При тоя всичко пластмаса и скопен отвсякъде.


    Времето за боост ми е дерт
    п.п Сега отворих дръжката ,кабелчетата са му 0.22 ...виждам три кабела и термодатчик,не виждам датчика за вибрации...Ако няма,ще е купон
    Последно редактирано от Roninn; 14-01-21, 18:35.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Явно е орязана версия.
      Щом има такава драстична разлика към менюта този контролер вероятно не базиранн на STM32 процесор.
      Пише ли изобщо нещо такова по кутията и обявата?

      Колко пари го продава този кит и с колко човки го продават?

      Пак ти казвам, че пластмасата на дръжката не е проблем.
      Виж сечението на кабелчетата и нездравият вид на изолацията от снимката не е добре.

  • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Това горното е алуминий отвсякъде.Менюто му е със 20+ позиции,има куп подменюта,напрактика му цъкаш всичко което може да се иска от поялник,може да му задаваш мощноста в различните режими....може да му зададеш при слиип на колко градуса да стои.....и много други ,часовник даже има,можеш да му кажеш какво да показва на дисплея дори.Дръжката му е 30$ от комплекта в китай.Има набор за управление за 100 типа жила,може да му задаваш стъпка за градусите на boost през един градус...като и стъпката на градусите...можеш да му четеш менюто един час...При тоя всичко пластмаса и скопен отвсякъде.


    Времето за боост ми е дерт
    Всеки има различни изисквания към техниката...
    Многото менюта създават впечатление за нещо сложно, много добре измислено и направено. Същото важи и за купищата информация на дисплея. За мен подобни неща са излишни.
    Не ме интересува дали на поялника му е комфортно, дали му е топло или студено, дали захранващото напрежение или мрежовата честота го кефят. Това са негови проблеми. Ако нещо не му допада, да посети психоаналитик, да смени собственика си или да направи каквото смята за нужно.
    Интересува ме единствено когато го включа, след около 5 сек, той да е загрял до работна температура, и да работи както подобава на един уважаващ себе си поялник.
    Нямам работа в буст менюто, не че има подобно. Да се оправя сам в живота. Ако не успява, идва следващия.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Натиснете снимката за да я уголемите Име:19-05-28-fetch.jpg Прегледи:0 Размер:70.9 КБ ID:6695277Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20210114_094848.jpg Прегледи:0 Размер:185.9 КБ ID:6695278

      Това горното е алуминий отвсякъде.Менюто му е със 20+ позиции,има куп подменюта,напрактика му цъкаш всичко което може да се иска от поялник,може да му задаваш мощноста в различните режими....може да му зададеш при слиип на колко градуса да стои.....и много други ,часовник даже има,можеш да му кажеш какво да показва на дисплея дори.Дръжката му е 30$ от комплекта в китай.Има набор за управление за 100 типа жила,може да му задаваш стъпка за градусите на boost през един градус...като и стъпката на градусите...можеш да му четеш менюто един час...При тоя всичко пластмаса и скопен отвсякъде.


      Времето за боост ми е дерт
      п.п Сега отворих дръжката ,кабелчетата са му 0.22 ...виждам три кабела и термодатчик,не виждам датчика за вибрации...Ако няма,ще е купон
      Я обърни внимание на бранда върху твоето и моето.
      Приличат но не са еднакви!
      Освен това на твоят контролер не пише STM* и според това, което си написал като разлики в менютата очевидно не с такъв процесор.
      Да, има контролери с OLED дисплеи, които не са базирани на STM32 CPU и са с друг фърмуер.

      Това не е драстичен проблем но видимата разкика в качеството на всичко вече е.
      Прилича на менте на ментето, тоест моето.
      Дано този кит да е поне по-евтин, както би трябвало да е.

      Както казах трябвало де го прегледаш и върнеш.





      Враг усраине

      Коментар


      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Този пост се отнася за вторият Т12 кит, който си купил.

        Освен това искам да подчертая, че аз още в началото хейтех и продължавам да твърдя, че човките ми бяха говна.

        Не контролера, не дръжката.
        Само и единствено китайските T12 човки.

        Точно с човките очевидно няма повтаряемост.

        Едни са ОК, други не.
        При мен повечето бяха НЕ, Roninn твърди, че повечето му са ОК.

        Колегата по-горе е прав - и на мен ми е през хуя колко менюта и дали изобщо поялника ми ще има такива.
        Дали е с олед или със зелен светоидиот.
        Дори дали 350 градуса от настройката са точно толкова върху човката.

        В случая става въпрос за голяма разлика в качество а вероятно и функционалност.
        Например за разликата в буст режимите между двата контролера на Roninn!

        Или в класическото разминаване межди очаквания и реалности.

    • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210114_203240.jpg Прегледи:0 Размер:274.5 КБ ID:6695403
      Има разлика в брой пинове.








      Един пример във две еднакви менюта
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210114_205010.jpg Прегледи:0 Размер:388.6 КБ ID:6695404
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар




      • Работи на 24 волта със 0.9 А и на 12 волта също,само в настройките му зададох праг за стоп при захранване от батерии на 10 волта...разликата на 12 и 24 волта е във времето на достигане раб.температура ,на 12 волта към 15 сек.Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210114_212717.jpg Прегледи:0 Размер:367.1 КБ ID:6695408
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Това изглежда доста под 70W, по-скоро към 20W.
          И в първоначалният момент, когато е студен пак ли толкова е максималната мощност?

          Да си призная при мен не съм го проверявал.
          Нито с оригиналните нито с китайските човки.

          Да фиксираш нещо със силикон в дръжка на поялник едва ли е най-разумното решение.
          По-скоро свинска опашка?

          На тези дръжки:

          https://alexnld.com/product/daniu-di...ko-t12-handle/

          Точно така се фиксира кабела към зелената основа.

        • Roninn
          Roninn коментира
          Редактиране на коментар
          Не обърнах внимание,след малко ще ходя в офиса,но нямам време сега да го погледна.В линка отдолу,се продава дръжка за 36$ ,само дръжката и е като моята първата ...

          Пластмасовата няма такава възможност със опашки да се фиксира.От платката излизат 4 пина като от женска авио букса от зад и към нея са припоени термодатчика,вибрационния и другите кабели и са заляти със топъл силикон ,затова и вибрационния не го видях снощи.

      • Иначе работи, дръжката е гадна ,маншона на кабела се върти около оста на кабела свободно,тоест като въртиш дръжката ,тя се усуква пряко във спойките на пиновете и кабела.Ще го залея със силикон ...

        Този поялник отива във фургона на работната кола ,ще работи от инвертор или директно от 12 волта.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_911001.jpg Прегледи:3 Размер:128.2 КБ ID:6695474 Със тази дръжка дойде първия и аз сравнявам новия със нея.Това е цената само за дръжката ,а сега получих празна пластмасова химикалка....Работи ,за в работната кола ще върши работа..
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • Човек си купува една китайска пръчка, втора пръчка, трета тояга, четвърта греда, пети голем камък. Мърмори, тормози се, плува в океални от менюта, дисплеи и бутони. Ремонтира, тунингова, пачва, хаква, ъплайва и сетва.
            Накрая поглежда в ибей, и вижда неизползвал Велер за 100 ойро. И му идва да си среже вените, че си е губил времето да се занимава с китайски бангии и гаражни ментета...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Човек си купува една китайска пръчка, втора пръчка, трета тояга, четвърта греда, пети голем камък. Мърмори, тормози се, плува в океални от менюта, дисплеи и бутони. Ремонтира, тунингова, пачва, хаква, ъплайва и сетва.
              Накрая поглежда в ибей, и вижда неизползвал Велер за 100 ойро. И му идва да си среже вените, че си е губил времето да се занимава с китайски бангии и гаражни ментета...
              Аааа, за мен това не е валидно.
              Аз поялник си имам.
              С тези г0вн@ се забавлявам.
              Доста нагоере съм казал, че като ми потрябва да свърша наистина работа си паля велер-а.
              Той си няма телевизор, не показва час нито пък хороскоп обаче спойки си прави и ще продължава да прави.
              Това няма как да го кажа за читайчето, което ще работи...

              Имаше един виц:

              Какво се случва с една китайска душа попаднала в рая? Ами след 1 месец се разваля!
              Враг усраине

              Коментар


              • Предишното ми мнение се базира на личен опит и наблюдения върху покупки на познати и приятели. И аз съм се подлъгвал по "тъмната страна". Лъскави китайски трошки...
                Е, във Велер не продават нагреватели за $3. Наскоро се прецака магнестата на един от Велерите. 50 ойро нов в ибей. Все още не съм проверявал за колко го продават местните вносители...
                Да, 50 пари звучи леко нескромно като цена, ама за чарко който е на поне 20 - 25 лета, тоест, сменя се веднъж за посочения период, мисля че цената може да се преглътне.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз имам преебана само една станция за 30 лета и то не щото "така" или че токът и е крив.
                  Изцяло заради човешка грешка от която вече съм си направил съответните изводи.
                  Накратко - вече не заземявам инструмент.

                  Предвид горните наблюдения, които в никакъв случай не са изолирани и "сектантски" не мисля, че има нещо скъпо на тази марка.

                  Към днешна такава теза е неактуална само заради консуматорските настройки в обществото.
                  Тоест подбутването всячески, че трябва да се купува по много, по-често и евтино.

                  Е, моето виждане е абсолютно противоположно на всяко от тези неща.

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не съм си купил жила по 3 лева а 3 за 88 лв.и първия не е евтин и съм много доволен.И не питам за съвет,а споделям за да не се набута някой познат,и нямам проблем да купя
                  който и да било велер ,стига да ми трябва.Не ми е интересен велера,пари не пестя за техника,ама никога ....
                  Последно редактирано от Roninn; 15-01-21, 19:46.

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Вероятно има предвид китайски T12 накрайници, които са около 3$
                  А велер и на мен не ми е интересен за разлика от шарените китайски играчки.

              • Бих искал да подетя, че с мен не можете да коментирате нищо. Можете да обсъждате. Коментари - на пазара.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • "Извинете ме, че питам, но наистина не знам какво е това "магнеста" и как се прецаква. Сигурно защото е веднъж на четвърт век"

                  Магнитен термостат, ползвам такъв на един Велер на 35 години. На човките има различни накрайници за всяка температура.
                  Не знам откъде да намеря вече такива човки и ползвам други с преправяне

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да допълня:


                  • stefsab
                    stefsab коментира
                    Редактиране на коментар
                    На гърба на всяка човка има гилза от специална сплав. При достигане на работна темп. на човката, тази гилза губи магнитните си свойства и магнитния ключ прекъсва веригата на нагревателя. При изстиване на човката с около 15-20 градуса, гилзата си възвръща магнитните си свойства и ключа затваря веригата на нагревателя......
                    Всяка гилза е за определена температура. По спомени стъпката е през 30 градуса... Маркировката е с щампована цифра.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X