Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ами ако разликата се окаже само в "телевизора" няма да имам някакви задръжки.
    Дето се казва за работа на мен ми е достатъчен само 1 светодиод като дори него не държа под око.
    Колко пари искат за всичко?

    Пак казвам, че важното нещо, поялника вероятно е същото аки.

    Под него ако ще 64 битов професор да стои изхода е само да пуснеш водата.
    Враг усраине

    Коментар


    • За тоя точно поялник чисто аналогово е безсмислено трудно, защото трябва да се спре захранването, да се изчака известно време да се премери термодвойката и пак да се пусне. Трябва поне някаква 8 битова гад за да свърши това лесно и най-вече просто и евтино.

      Оригиналната ми станция беше с 8051 процесор с външен ADC. Сумарно на цена сигурно лев-два в Китай, ако не някакви стотинки.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
        Ами ако разликата се окаже само в "телевизора" няма да имам някакви задръжки.
        Дето се казва за работа на мен ми е достатъчен само 1 светодиод като дори него не държа под око.
        Колко пари искат за всичко?

        Пак казвам, че важното нещо, поялника вероятно е същото аки.

        Под него ако ще 64 битов професор да стои изхода е само да пуснеш водата.
        92 лв.с ддс
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От ДДС не разбирам освен ако не трябва да си го събирам в последствие.
          Разликата в STM32 контролер с “кинескоп” не изглежда значима, при наличен избор бих се спрял на последният.

          Или се разходи до Винкеландия или поръчай от търгаша в ебалник, който продаваше станция с OLED “телевизор”.

          Поне до пролетта, когато ще правя страховка на дъргела не планувам идване към майна таун.

          Каренца имаме и в Радомир а аз даже не ги ползвам
          Враг усраине

          Коментар


          • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            За тоя точно поялник чисто аналогово е безсмислено трудно, защото трябва да се спре захранването, да се изчака известно време да се премери термодвойката и пак да се пусне. Трябва поне някаква 8 битова гад за да свърши това лесно и най-вече просто и евтино.

            Оригиналната ми станция беше с 8051 процесор с външен ADC. Сумарно на цена сигурно лев-два в Китай, ако не някакви стотинки.
            За трудно, не е трудно. Направено е от велерци преди десетилетия и все още бачка. Единственото цифрово нещо в него е АЦП за визуализация на температурата.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Велерци поялник с последователна термодвойка и сега нямат, та не знам какво са направили преди десетилетия.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • Последователна не знам какво наричаш но работещ поялник имат и сега.
                На бюрото ми е.

                накрая пак стигаме до:



                Враг усраине

                Коментар


                • Еми реотана е и термодвойка. Това имам предвид. и не можеш да я мериш, докато има захранване. Трябва да го спреш и тогава да мериш. Тоя на бюрото ти е с отделна термодвойка, с отделни изводи. При Т12 имаш 2 извода, през които и пускаш тока, и мериш термодвойката.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Да, не е.
                    А защо трябва?

                    За да спестим 2 проводника ли?

                    пс: Искаш да кажеш че Т12 е на такъв принцип ли?
                    Ако е така цената към Ronnin падна още повече
                    Последно редактирано от Esper; 27-12-20, 18:05.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • Ясно.

                      @Анатолий - цената на изпражнението току що падна до сто лева.
                      Естествено без куриер.
                      С куриер се вдига със сто лева
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                        Да, не е.
                        А защо трябва?
                        За да е малка човката например.

                        Всичко на JBC, PACE, ATTEN и още куп други са така, освен Т12/Т15. HAKKO имат още едно семейство така, доколкото ми е известно.

                        Термодвойката е реално в основата на върха на човката, даже понякога малко зад самия връх. Всичко е набухано с керамика или нещо друго термоусточиво там. И мериш максимално близо до мястото, където е тинола, съответно показанията са максимално близо до реалните на върха на човката. Твоя Weller например мери доста по-назад и доста по-неточно.

                        JBC имат човка с диаметър 2мм при основата, а нагревателя е с диаметър милиметър. Не е до пестене - просто няма място понякога.

                        Мери се - спира тока за 1 милисекунда, мериш, изчисляваш, пускаш тока.

                        ПП: Weller WMRP също са така, ама не от "десетилетия" и нямат аналогова станция, която да контролира WMRP. Диаметър на нагревателя - 2мм. Това на външната обвивка. Реално самия нагревател е още по-миниатюрен.

                        На Т12 термодвойката е Никел-Нихром. Единия извод на ангреевателя е нихром, самия нагревател е нихром, отпред под човката е вързан към извод от чист никел, и тия двата отиват на гъза на човката, въотоветно до контролера. Външната обвивка е изолирана от това и обикновено е и заземена.
                        Последно редактирано от sparkybg; 27-12-20, 18:53.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:поялник.jpg
Прегледи:244
Размер:283.2 КБ
ID:6688559 Това е моя ,произведен 1987 г. от ,,Битова техника" ,Толбухин .Имам го от 1997 г. ,от първата ми работа .Още си работи .

                          Коментар


                          • А за чий са 3-те пина в такъв случай?
                            Всъщност няма значение.

                            Все повче започвам да мисля, че mishomishev е прав и всички тези простотии са напълно излишни.

                            Целта на поялника е да направи спойка а не колко съвършено е управлението му.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                              А за чий са 3-те пина в такъв случай?
                              Всъщност няма значение.

                              Все повче започвам да мисля, че mishomishev е прав и всички тези простотии са напълно излишни.

                              Целта на поялника е да направи спойка а не колко съвършено е управлението му.
                              1 за земя и 2 за реотана. По жицата за земята не тече нищо, иначе има пад.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                                Това е моя ,произведен 1987 г. от ,,Битова техника" ,Толбухин .Имам го от 1997 г. ,от първата ми работа .Още си работи .
                                Това че работи не го прави по-малко нещастие, отколкото е.

                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X