Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Български има. 50 и 80 вата, на 220V, с регулация в дръжката. Аз това ползвам за разнасяне. Но си е класически размер поялник, тоест за фини SMD неща не става.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Светльо, Msolder ,Български,но само 60 вата си избираш ,другите горят,имат проблем който не могат да решат. Цена 70-80-90 лв.За 60 вата модела,се ползват от 20 г.около мен ,някои ремонтират радиостанции всеки ден до скоро с тях.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Точно този модел не издържаше при нас повече от няколко месеца. Обикновено в края на гаранцията издъхваха при смущения в мрежата. Регулатора забива, и докато се усетиш, човката е на 500-600 градуса .... Ако често и продължително време работи на макс. мощност /загряваш масивен детайл/, нагревателя не издържа.

        Перфектен за домашен поялник.

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Точно 60 ватовия ли,защото тези проблеми са присъщи на по мощния,за които ги знаем,и затова казах че 60 вата е правилния.

      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Говорих няколко пъти с М. Серафимов по въпроса и "вдигна ръце". Каза, че моя модел е най-сполучливия - оптимална мощност/надеждност. Това е отпреди 5-6г.
        От тогава за груба работа 50W китаец за 7-8лв. от най-близкия магазин. За другите спойки- фирмен, от известна марка, на 24V с трансформатор и регулатор.

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210108_205131.jpg
Прегледи:312
Размер:218.8 КБ
ID:6693321Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210108_205107.jpg
Прегледи:300
Размер:269.0 КБ
ID:6693322

      Така изглежда до преди час
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Не знам кой и какво коментира. Блокирал съм коментарите, те не са видими за мен, и няма никакъв шанс да се проведе каквато и да било дискусия.
        Ама вие пишете де...
        WTF?
        Дори нямах представа, че могат да се блокират коментари.
        Още по-малко защо трябва да се прави.

        За мен една от малкото практични промени в тази платформа.

        Дава възможност за намаляне броят на мненията, което е добра идея.

        Ма както е казал народа: Всеки си е башка лут
        Враг усраине

        Коментар


        • Това е едно от несполучливите нововъведения. То не намалява нищо, Ако в някоя тема има 2 мнения и 2 коментара, в темата има 4 мнения. Броячът също отчита, че има 4 мнения.
          Няма цитат на коментар. Няма разширани възможности за писане. Губи се хронология. Заформят се локални микро-дискусии които остават невидими за някои участвали в тях. Няма проследнимост на новите мнения.
          И т.н. Ако ти е интересно защо тая промяна е неудачна, прочети темата за "проблеми в работата на портала". Отначало. Там няколко човека неколкократно са обяснявали кое и как.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Не мисля, че тук е мястото за такава дискусия но мнението ми е че това е пълна простотия!
            Мненията към пост дават голяма гъвкавост на платформата.
            Това, че някой не може да си следи тредовете си е изцяло негов проблем.

        • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Така изглежда до преди час
          Това от новите човки ли е? Защо изглежда като наръфана?
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            На макро така изглежда,но всъщност е екстра,хваща калай от всички страни,както коментирахме преди,само върха е нещото което лепи тинол,назад е друг материал или незнам какво се води.

        • То Анатолий да вземе да покаже и осцилоскопа ли?!?
          Че и аз се заглеждам за портативен - най вече заради галваничното разделяне.На няколко пъти съм гръмвал изделия зарад това....

          Коментар


          • Я и аз да са пофаля с едни човчици, за проекта Unisolder Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210109_172404.jpg
Прегледи:302
Размер:241.8 КБ
ID:6693524

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Не е нужно да си знахар за да разбереш, че всъщност искаш да си покежеш тъпият уред с тази снимка.

          • И днес поработих допълнително с T15-BCM2.
            Колкото и да съм щатен хатер все повече ми харесва как работят T15 накрайниците.
            Не съм много по приказките и анализите обаче определено Т15 човките ми се струват по-добре работещи от китайските Т12.
            По-мазно, по-... Не зная как да го кажа. Повече!!!

            Да, не са велер - при такова сравнение директно получават ДГД без оглед моментни впечатления!!!
            Но не мога да си кривя душата, че е доста приятен за ползване този поялник в лицето на Т15 (мУде ин жъпан)!
            Враг усраине

            Коментар


            • Roninn
              Roninn коментира
              Редактиране на коментар
              Само да питам,твоята ръкохватка за Т12 е пластмаса ,така ли.Корпуса на станцията алуминий ли е или също пластмаса.Човека който ти ми даде като координати,ми писа че има вече наличност,но реших да сравня нещата,и ми се виждат доста зле ако е така както си мисля.

              Питам, защото искам още едно Т12

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Пластмасовата китайска дръжка, която имам (от една част, не като на Ицо от 2 части и шарена) си е ОК, и даже според мен е по-добре да е пластмасова, не само по ергономични причини - важно е да не е топлопроводима за да може задната част на човката при контактите да е максимално близо до стайната, защото в дръжката няма температурен датчик, а там е студената част на теродвойката и всяко загрявяне над стайна температура води до поникаване на температурата на човката с разликата между стайната температура и тая на дръжката.

              Китайските дръжки от 2 части (като тия на Ицо) еднозначно са боклук. Имам такава. Имам подозрения че и оригиналът не е крайно по-добре. Дизайнера на това е за як кютек.

              Тая дръжка е ОК:
              https://www.pinterest.com/pin/631629916461313865/

              Тая дръжка е боклук:
              https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=miqqLDZdgbc

              Японеца, измизлил последното, я за як кютек, а китаеца, дето го е копирал е за кютек и болезнено ебане!

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Настоящата, на която ползвам накрайниците е изцяло пластмаса с гумено чорапче в края.
              Първият вариант от долу нагоре от снимката с всички модели.
              Просто цвета е бяло/черен а не синьо/жълт каквато са снимали чайниците.

              Корпусът на контролера е алуминий.
              По-напред има достатъчно снимки.

              За мен това е най-удобният практичен и функционален модел дръжка.
              И най-евтин.

              А мнението ми за конструкцията на HAKKO за дръжка вече го казах!
              За оригинала, който струва над 130лв без ДДС - също.

          • От ляво станцията която купих от началото на темата и от дясно хако Т12 ,и двете са екстра според мен. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210111_185126.jpg
Прегледи:246
Размер:442.5 КБ
ID:6694332
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              ...най вече заради галваничното разделяне.На няколко пъти съм гръмвал изделия зарад това....
              Хе хе, че кой си занулява осцилоскопа?!

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Осцилоскоп - не но вече не заземявам и поялник.
                Преди години изгорих електрониката на WECP-20 заради това.
                И никога нищо заради липса на зануляване.
                Така, че вече не само не занулявам нищо а гледам да развързвам галванично всичко в лаб-а.

              • Паджеровод
                Паджеровод коментира
                Редактиране на коментар
                Това WECP-20 дали не е същото, с което съм работил преди 35 години?! На него мяза. Не искам да кажа, че сега съм с по добро, но за тогава беше върхът..

            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Български има. 50 и 80 вата, на 220V, с регулация в дръжката. Аз това ползвам за разнасяне. Но си е класически размер поялник, тоест за фини SMD неща не става.
              В коментара не мога да кача снимка.

              А тази дръжка към кои е,ок или не
              Само от описанието разбрах че е пластмасова.
              Моята е същата ,само че е алуминиева и нагряване няма никъде,може би едва доловимо отпред.Отзад в дръжката има датчик при мен за температурата.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-01-12-08-17-43-422_com.rezonmedia.com.bazarbg.jpg Прегледи:0 Размер:119.3 КБ ID:6694371Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2021-01-12-08-17-17-580_com.rezonmedia.com.bazarbg.jpg Прегледи:0 Размер:51.0 КБ ID:6694372
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Хе хе, че кой си занулява осцилоскопа?!
                Ами аз Всъщност закачих осцилоскоп който естетвено си има зануляване(по скоро заземяване) и трябваше да видим нещо на едно по особено крайно стъпало.Генератора на сигнал беше от старите - стандартен регулировката с врътка - накрая на стъпалото имаше закачен товар(изработен от мен).
                Всичко работеше добре - до момента в който закачих осцилоскопа (него последен вързах) и в момента на свързването се чу едно тихо пук... и светнаха защитите...
                Стъпалото беше клас Н по новата схема на китайците...
                Ревах една седмица - докато го оправя. Крайните транзистори бяха здрави всички - драйверите също - проблема беше в смд резистори - стопени пътеки и... няколко смд транзистора.
                Много труден ремонт беше!
                И затова предпочитам ръчен осцилоскоп (като на Анатолий) ама пък станционарния ми е с голям дисплей - много удобен и...
                Сега ако правя такава установка - просто не закачам масата на сондата меря само на сигнала! Получава се ама...не за всичко и за всеки...

                Коментар


                • Паджеровод
                  Паджеровод коментира
                  Редактиране на коментар
                  Сори за грозните думи, но за мен да си зануляваш осцилоскопа е все едно вкъщи да ползваш презерватив. Нали трябва да си вярваме

                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Към mishomishev: "Стъпалото беше клас Н по новата схема на китайците"
                  Може ли линк към описан намчина на действие на този клас "Н".

                • mishomishev
                  mishomishev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Светльо - ще ти пратя материала на лични

              • Има изолационни трафове за тая работа. И за мощност колкото за осцилоскоп не са торба пари.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210112_110759.jpg
Прегледи:244
Размер:207.9 КБ
ID:6694467Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210112_111410.jpg
Прегледи:242
Размер:310.1 КБ
ID:6694468

                  Мсолдера заработва пари мобилно
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Грешка...Грешка
                    Последно редактирано от Roninn; 12-01-21, 16:16.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X