Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...Я дай пример са тия моливи със стъклени нишки за почистване, моля.
    И такова не знаех, че има...
    Комет, Комет, Комет, Тпетров
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      Аферим, тези дни трябва да ходя до комет за друго, ще увампиря една.
      Преди това ще търся в тубата как се оноди с такъв тул.

      PS: https://www.youtube.com/watch?v=44NBvFiUsEE

      Ииибагодругарко!!! А ние с Мишо още влакове взривяваме, зайби!
      Мерси. Със сигурност ще взема една такава хуйня.
      Изглежда практично далеч не само за лиликтроника и спАйки.
      Не че нЕмам дремел и приставки, които биха свършили нещо такова но за нещо дребно дори не се сещам за него.
      Последно редактирано от Esper; 25-01-21, 08:37. Причина: Просветление!!!

  • Шило в торба не стои - онзи ден разхвърлях китайският контролер.

    Още откакто го придобих имах намерението да сменя жълтото захранване с някое нормално.
    И по-мощно за да мога към него да включа едновременно TS100, ако се наложи. Като е гарга да е рошава!
    Огледах се но няма нормално импулсно захранване дори със сходни на китайското параметри, което да влезе в обема на кутията им.
    Ма те чайниците са магове, така, че горното изобщо не ме учудва.

    Та се наложи да ползвам друга, по-голяма кутия.
    Обемът не е проблем, няма да го нося на гръб даже и на сън.
    Най малкото защото може да ме види някой, баси

    Бях си заплюл от кашона със скрап един стар Dell адаптер - 20V / 4.5A.
    Чиста и концентрирана АВАНТА но за съжаление на финала се оказа, че не работи добре.
    Прекъсва някъде.
    Ще го погледна, може и моя да е вината за това - кутията му беше залепена (мамка им) и се наложи брут форс за махна пластмасите.
    А работеше след отварянето и дори преди да затворя новата кутия.
    Да го ев@ - пореден сблъсък със симптома наречен "затворена кутия"

    Та колкото и да не ми се искаше първоначално ще трябва да купя ново захранване.

    И по-добре, ще е 24V.
    По-добре е тези 5-6V отгоре да ги има отколкото да ги нЕма.
    И Мечо Пук би се съгласил, дори и меда да е "со паре"

    Враг усраине

    Коментар


    • brum
      brum коментира
      Редактиране на коментар
      Нормално няма, ама ако Китайско ще ти свърши работа е това - https://www.aliexpress.com/item/4000138063768.html. Имам такова 2A и го товаря на 2.5А. До тук е оцеляло месец .

      Но иначе за мен е сериозно предимство да го мъкнеш на гръб и да можеш да го пуснеш на 12V в колата. Затова си взех такова без захранване. А адаптери бол. Един от стар MacBook му приспособих на 16.5V. И на 12V съм го ползвал и работи без драма.

    • Esper
      Esper коментира
      Редактиране на коментар
      А не, поръчах си вече едно захранване XP Power 100W, тези дни ще мина да си го взема.
      Иначе и "оригиналното" си работи въпреки, че не би трябвало
      А за мобилна работа съм си взел TS100 и затова не ме интересува размерът на този кит.
      Винаги ще се намери адаптор в който да се спънеш, я от лаптоп я нещо на 12V...
      Ако пък не се намери паля повер банката и така.

      Ама язък за делското захранване - произведено от Delta за Dell.
      Изглежда много добре направено ама дали аз го уморих или "то така си беше"...
      Все пак го извадих от кашон със скрап та "куче влачи рейс".
      Поне опитах, имах желание

  • Това е един от недостатъците и същевременно предимство на китайската скрап.
    Недостатък е, защото трябва да се отдели време за да се види какво е сделала китайската мисъл, джаджата да бъде изтунингована, оправена, и т.н.
    Предимство е защото благодарение на скрапта се натрупва практически опит, развиват се умения, разговорен сръбски (не литературен) и прочие...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • На мен Велер ми пристигна с развит винт на мрежовия траф. А трафа се "разхождаше" м/у платките. На ваккум помпата "карето" заяждаше и ми износи ротора на помпата.... Та и те го удариха "по китайски".

      Коментар


      • Esper
        Esper коментира
        Редактиране на коментар
        Разликите са започнали откакто престанаха да пишат върху изделията "Made in W.Germany"...

    • Ами тия техники имат гаранция. Ако Велера дойде в разпадащ се вид, връщаш го и искаш да го заменят или да ти възстановят парите.
      А ако е бил втора употреба, там е каквото уцелиш, и колко специалисти са се учили върху него да го ремонтират...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Чисто нов, само станция. Проблема беше, че искаха да ми върнат парите, и да си купя същата базова станция, комплект с поялниците за двойна цена, плюс доставка още 2 седмици. А тогава го чаках "като топъл хляб", че имаше срочна работа за него.
        Проблема с помпата стана 1г. след гаранция.

        Стария VP801 няма тези проблеми с помпата. Взех го втора ръка след 10г. в производство

        Коментар


        • Ами има разлика в помпата при относително новите и дъртите велери. По-новите са с ротационна помпа, а старите са с мембранна.
          Не знам как е при актуалните им модели, че съм им леко сърдит и съм ограничил спонсорирането до минимум.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Абе тъй ги плюете тез китайци! Че такива биле онакива биле!
            Искам да ви разкажа реален случай от моята практика.Случва се преди наскоро няма и година.
            Умишлено няма да споменам конкретни имена но говорим за средностатическа китайска фабрика която си произвежда - абе какво си поръчал.
            Аз съм си свършил моята работа - но понеже имаше едни други проблем - имах поглед от камерите в поточната линия да я наречем.
            Конкретната поръчка беше за Италия.
            И имаше срок на доставка в четвъртък да речем.Това означава че в четвъртък в двора на фабриката влиза контейнер и почва да се пълни и още същия ден тръгва.Така е по план а и обичайно.
            Да ама тази поръчка имаше забавяне поради факта че италианеца в последния момент искаше една промяна и...въпреки всичко с напъни - понеделник -вторник стоката ще е готова в сряда проби и пакетиране.
            Да ама не! Италианеца още в вторник изпратил контейнера! Имало промяна за кораба не знам си какво и... Давай...
            "Бригадира" се вижда в чудо - как тъй без проби? После пак ще плюят китайците.Идва собственика на фабриката и дава нареждане - трябва да се пълни контейнера.Китайците съвестни изпълняват.
            Правят извънредна организация.Пробите набързо наполовина и веднага в кашона където едно дребничко момиче пуска торбичка с дистанционно кабели и батерии и други - и следващите веднага запечатват и носят в контейнера. Долу горе вървят нещата като изключим че няма проби - все пак качествено се прави пробите са излишни
            Накрая свършват изделията съответно и кашоните (опаковките са точно колкото изделията) ама в ръцете на момичето останаха няколко торбички с асексоарите. Тя погледна жално към контейнера и веднага разбра какво е станало Някои кашони има липси. Ама кои са На нея ще и крещят че всичките нервни...
            И тя кво да направи - каза на "бригадира" който реши проблема без изобщо да се замисли - като хвърли всички торбички в последния кашон запечатаха го и го натовариха.
            Много много мислех над тази случка- защото е много показателно.
            Кой е виновен? Това означава че утре ако аз си купя нещо и няма дистанционно и асексоари какво правим?? А че някой клиент че ще получи бонус за сметка на другите?
            Споделих го по късно с бригадира чрез прекия ми колега(бригадира говори само китайски).И беше категоричен.
            Италиано се държи с нас като слуги. Той е платил за 100 броя изделия с 100 торбички.Получи ли ги? В контейнера ли са? Аз ли съм виновен че контейнера дойде два дни по рано?? Защо не ни оставят да си свършим работата както трябва??
            Хм... и той си е прав...
            Все по често се убеждавам че зад марката не седи някаква технология ами просто няколко човека в една стая и командват една фабрика какво да прави.Като виждам това командване до какво води!
            Затова като почне някой да ми говори маркови неща и неизбежно почвам да си мисля случки като горната.Естетвено това може да се случи и с немарковите продукти.
            НО....
            В случая като плащаш повече за марка се предполага че получаваш качество!

            Коментар


            • Аз съм от поколението което има спомени как "китайско" се асоциираше с качество.
              За това, че сега сега е точно обратното вината едва ли е на повишената слънчева активност или глобалното затопляне.

              Колкото и да съм хейтър на източната култура и мироглед харесвам кухнята им.
              Дори китайската ама и това има рационално обяснение - просто е масова
              Дори се оправям с клечките. И даже ги предпочитам.
              Враг усраине

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ами има разлика в помпата при относително новите и дъртите велери. По-новите са с ротационна помпа, а старите са с мембранна.
                Не знам как е при актуалните им модели, че съм им леко сърдит и съм ограничил спонсорирането до минимум.
                Гледам да съм максимално обективен - и двата са с роторни пластинчати помпи. Разликите са незначителни - в размера 10-15 мм в дължината на възела и 5-8 м в диаметър на двигателя. Има и лека модификация на по-новата помпа -на вала има конструктивно подобие на каре за справяне с несъосност от няколко градуса.

                Коментар


                • Моят VP 801 не съм го отварял, само на снимка съм виждал какво има вътре но и аз мисля, че помпата е роторна.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Ти явно си педант, аз съм над тия неща. Градобитняк съм си
                    Работи ли - не го барам и не му преча.
                    Китайското говно е друга бира, то не е инструмент а играчка.

                    Между другото и моята разпояващата станция не съм я купувал нова.
                    Изскочи в преебалника преди 5-6 години, с оригинална опаковка, аксесоари.
                    Нов както в магазин.
                    По принцип не купувам 2 ръка инструмент особено от таковалници но за тоя дори не се пазарих.

                    Повърна ма 30 лета назад, когато купувах същият модел от ЛПМ инженеринг за служебен.
                    Само че тогава нЕмах парЕ за лична употреба и като опразних касичката се оказа, че имах само за WECP 21

                    Та на тоя конкретно единствено изчистих калая от стъкленият цилиндър.
                    Май са го включили 1 път да видят работи ли.
                    Даже главата няма следи от нагряване, направо обидно лъскав и май срам да я снимам.

                  • stefsab
                    stefsab коментира
                    Редактиране на коментар
                    Една WECP 21 купих "изгодно" от известно място. Оказа се че е плувала ..... Измиване на всичко. Изсушаване. Смяна на тримерите за термоконтрол. Настройка на температурната крива. Смяна на мрежовото "копче". Сега един приятел си "чеше" хобито с него, докато си избере какво да си купи....

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    WECP 21 обаче се наложи да го отварям.
                    Изгорих го заради идиотската идея със заземяване да се таковаме у артистите!
                    Доста неща подмених а последно фазовият регулатор, че чипа се оказа екзотика и го чаках отнамайната си.
                    Тоест от Китай.
                    През това време си купих PU 81 и сега са две станции.
                    Да има, ако се спъна в глава за тях бих купил за да са оборудвани и двете.
                    Дори предпочитам LR-21 но зор няма, нито пък нужда.

                • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Ибаси къв съм бил хАборигнин до ся - то т'ва блага работа било!
                  Ако често се е налагало да правя такива неща вероятно щях да "паля" дремела но и аз като Мишо търлях с плоска отверка.
                  Ама досега. Обаче от сега, както би се изразил Щирлиц: "Наааааааааааааааааааааааааааааа!"

                  А "космаците" на тая "четка" колко време изкарват, чистят ли се, поддръжка някаква има ли?

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • При работа част от стъклените нишки се отчупват. Когато "пълнителят" свърши, се заменя с нов. Уви, в това отношение Комет търпят критика - нямат налични резервни "пълнители".

                    По-нагоре съм пропуснал да спомена. При работа с "молив" със стъклени нишки, внимателно почиствайте и изхвърляйте това което се е отделило от платката и молива, за да не получит неочаквани сърбежи...
                    Общо взето е подобно на работа със стъклена или каменна вата, в много по-скромни мащаби разбира се...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • Хм, Файбърпен значи... И на мен ми се отвориха сега очите за тази благина. Ще се пазарува

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дас ис фантастиш, я, я, вундаба!

                    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      При работа част от стъклените нишки се отчупват. Когато "пълнителят" свърши, се заменя с нов. Уви, в това отношение Комет търпят критика - нямат налични резервни "пълнители".

                      По-нагоре съм пропуснал да спомена. При работа с "молив" със стъклени нишки, внимателно почиствайте и изхвърляйте това което се е отделило от платката и молива, за да не получит неочаквани сърбежи...
                      Общо взето е подобно на работа със стъклена или каменна вата, в много по-скромни мащаби разбира се...
                      Ами тая е от тпетрOFF - трябваха ми едни яко екзотични по размер светоИдиоти, за които хухъля каза, че само там ги има и нЕмаше как.
                      Пък твоят линк дойде по точното време и успях да "нацъкам" баданарката с 1 резервен пълнител.
                      Май 4 кинта беше пълнителят.

                      Просто се чудех дали се подстригва, подмива, мантананце някакъв


                      Враг усраине

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X