Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Днес ми остана малко време,за лек тунинг на захранването на китайското хако Т12 Поялника си работи отлично,без забележки ,човките не са почернели или опушени,никакви забележки....

    Сложих му нови читави кондензатори профилактично,на ключовите транзистори незнам защо,но нямаше термо паста....вече има.



    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211010_172848_1.jpg Прегледи:0 Размер:327.9 КБ ID:6778571Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211010_172835.jpg Прегледи:0 Размер:496.4 КБ ID:6778570Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211010_172810.jpg Прегледи:0 Размер:390.0 КБ ID:6778569


    Цялата кутия е алуминий,доста качествена сглобка,без луфтове и т.н

    Втория хако който имам е целия пластмасов,но пък си работи отлично....

    Разликата между двата модела е голяма ,както в изработката,сглобяването и софтуера
    Последно редактирано от Roninn; 10-10-21, 23:23.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Нещо темата замря,незнам има ли година,но MSGER T12 при мен си работи отлично.

      Преди няколко дни ми се наложи да разпоявам диодна плочка ,играх си с един 150 вата стар бг поялник с огромна човка.Реших за проба да се кача до хакото в офиса,без да храня особени надежди,какво бе моето учудване,когато с настройките на които поя платки.....със активиран боост ,хакото разпои плочката с лекота ,и съответно запои новата плочка.

      Не съм сменял човки,не са ми горяли такива.Не са почерняли или износели ,абе накратко....чудо са.Изключително съм доволен,даже и не съм предполагал че е толкова читав поялник.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • A здрасти! Аз като разправям че на всичко дърто без терморегулация мястото му е в коша за боклук, някои не вярват.

        А, всъщност ползвах един китайски от пазара да прогарям дупки където трябва в полиестерния плат на калъфите за седалките ми, докато ги шиех. Перфектен е за това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • И моят си е на 6.
          Дори ще си призная - прибрах велера...
          Чак ме хвана срам докато го пишех т'ва, дееба!

          Враг усраине

          Коментар


          • Щото подходихте с предубеждение. Пък аз Weller не съм имал никога - чак впоследствие ми подариха 2 различни, които да подкарам с моя контролер.

            Ако поработите с JBC C245 ще забравите за Hakko Т12. Е, вече цените стават по-други, но човките като покритие и като термообмен са МНОГО по-добри, освен че и по-малка като размер човка е и двойно по-мощна.

            Аз и по-горе съм споменавал, ама пак - PACE TD100 / TD200 също е нещо много добро, особено предвид че оригинални човки са доста по-евтини от всичко друго марково. Цената на дръжката е перверзна, но откъм човки са много добри - 120W с големина почти като на JBC.

            А ако ремонтиране на истина дребни неща, серията Nano (C105/C115) на JBC цепи мрака - 14 вата във връх на химикалка, съвсем буквално. И това ми е подарък и изобщо не предполагах че някога ще го ползвам, но се оказа изключително полезно при хипер дребни работи. Скоро ще имам и пинцети от същата серия.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Ползвам си Велерите, понякога и самотното Хако (оригаинално) и съм доволен.
              Ако пред мен са Велера и Хакото, ако ще запоявам сериозни неща, използвам Велера. Ако е за "между другото" може и Хакото. Ако е за топене на пластмаси или за вандализъм, използвам китайските имитации на Хако на които се кефите.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Ползвам си Велерите, понякога и самотното Хако (оригаинално) и съм доволен.
                ... Ако е за топене на пластмаси или за вандализъм, използвам китайските имитации на Хако на които се кефите.
                Ааааа, моето не е пълно менте като на Ронин-а

                Захранването е XP, човката е оргиналдЪ, кутията също не е жълт халюмин.
                Изобщо се постарах да замажа жълият отенък максимално, все пак ми е на нивото на очите.
                Не може непрекъснато мърсотии да гледам, я!



                Враг усраине

                Коментар


                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ааааа....и аз съм с оригинални човки.Коментирахме го някъде назад в темата.

              • Ей какво реших да пробАм за разнасяне. Ще го видим що за стока е. От Комет:



                За съжаление човките му не са като на Weller WSP80, но казват няма пълно щастие.

                Това не защото българския MSolder е сдал - работи си. Просто да си поиграя.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колко пАре?
                  Едва ли е символично - в комет няма такава стока
                  Аз пък днес реших, да лепна няколко жички и се възползвах от ослугите на TS100.
                  Ей, с течение на времето все по-силно се влюбвам в тази играчка.
                  Бих купил още един ако нещо с моя се случи.
                  Но без него по всяко време - НЕ!!!

                • sparkybg
                  sparkybg коментира
                  Редактиране на коментар
                  51лв.

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Откъде може да се купи?

              • За това , какво ще кажете ?

                Цената е малка, ама го хвалят по разни ревюта

                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Няма спор в това но ергономията има значение в други ситуации.
                  Пък тия мъници не са мислени да се ползват в тях.
                  За мобилна работа важните неща са други.

                • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                  ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Да точно с TS 100 го сравняват , че и уж по-добър .

                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ами аз не зная с какво поялник може да е по-добър от TS100.
                  Освен да е по-евтин.

                  П.С: Току що изгледах няколко видеа.
                  Това е точно това!
                  Скоро може би ще пиша от първо лице.
                  Човките са съвместими с TS100 а цената е приблизително 1/3.
                  Няма как да не се купи един ако ще да е само за спорта!
                  Последно редактирано от Esper; 01-01-22, 09:20.

              • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ей какво реших да пробАм за разнасяне...
                ЧНГ юнаци, юначки и всички останали.

                За разнасяне използвам газеняка или най-дъртия Велер с магнестат.
                Тъй като наистина е много възрастен като за поялник, наскоро претърпя леко освежаване с нови оригинални компоненти.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • Всеки ден запоявам мобилно,но естеството е различно от платки , основно кабели.Ползвам газ под всякаква форма.На ток и батерии ,нямам време да чакам.Освен газов поялник, ползвам газова горелка.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                    За това , какво ще кажете ?
                    Речено-сторено, като дойде ще се чуе.
                    Не беше трудно да си намеря и партия за поделяне на шипинга!

                    Не вярвам да е по-добър с нещо от TS100 но и цената ми е достатъчна.
                    За съжаление няма възможност да се поръча с различна човка.
                    Тази в комплекта е тип "пирон" каквато не харесвам.
                    Моята не съм я включвал, сега вече ще си имам и втора

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pine64_sol_pay.PNG
Прегледи:165
Размер:27.8 КБ
ID:6803423


                    Иначе поялничета от този тип са невероятно полезни, компактни практични и потентни.
                    Въпреки несериозният им моладжийски вид.
                    Аз също имам абсолютно същият велер сет като ittso но вече рядко го ползвам.
                    Просто не е достатъчно компактен нито единият за да бъде непрекъснато в раницата.
                    Докато този винаги е там и в това основно му е силата.
                    Не като напред да не сме го коментирали - бахти темата, конкурира се с някои от политическите

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c92eb615-c592-4642-acba-6c7c4ab6246f.jpg
Прегледи:162
Размер:401.1 КБ
ID:6803424
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6154.JPG
Прегледи:162
Размер:510.6 КБ
ID:6803425

                    Та вече сме 2022 година и няма нищо срамно да ползваме благата на новото време
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      Паяка , на заден фон , радва Твое творение ли е ?

                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не, аз го отклоних от сдаване в пункт за скрап.
                      Тоест може да се каже, че го спасих

                  • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    най-дъртия Велер с магнестат.
                    Тъй като наистина е много възрастен като за поялник, наскоро претърпя леко освежаване с нови оригинални компоненти.
                    Човки откъде му намираш?

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Човки откъде му намираш?
                      Откъде ли не. Имах някакви прилични запаси. Сигурно има някои купувани от ибей, но не от Китай. По едно време познат разпродаваше куп чаркове за велери, та и от там сигурно има някои човки. Вероятно съм купувал и от локалните вносители.
                      Май бях писал и преди, но да повторя за всеки случай. Задната част на съвременните човки за магнестат изглеждат различно от едновремешните. Това не е защото са ментета, а защото е променена конструкцията.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • Относно оригиналните и не оригиналните.......


                        KSGER T12 Soldering Station OLED

                        Въпрос...Is it compatible with T15 tips?

                        Отговор...Yes. The T12 and T15 are the same, only difference is the target market (T15 =USA, T12=pretty much the rest of the world)

                        Аз ползвам оригинални Т12 и Т15 от фирма представител на хакко ..Като за бг са Т15
                        Коментирано е по нагоре и от Еспер


                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • Esper
                          Esper коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това с ментетата беше закачка, не се връзвай.
                          То двата дето поръчах днес и за които Иван обърна внимание по-горе не знам какво ще бъдат.

                          Ментета на TS100?

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X