Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поялници

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Велерци поялник с последователна термодвойка и сега нямат, та не знам какво са направили преди десетилетия.
    Да не забравяш бре? Казвал съм не един път, включително и на теб, човки съм снимал и показвал. Потърси темата за поялната станция (тук) и си примпомни.
    Моделът е Weller Microtouch. Произвеждали са повече от един вид поялни и станция. Моите наблюдения са за MT1500.
    И когато е бил произведен - преди 15 -20 лета е загрявал от стайна температура до 350 градуса за около 3 - 4 сек. и сега го прави за толкова. 100% аналогово. И бачка като змей!
    То ако се зачетеш в темата за поялната ти станция (тук) и други спомени ще ти се опреснят, но както и да е...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • И си сигурен че е с последователна термодвойка?

      Разгледах темата. WMRP (човки за който имам) НЕ Е с последователна термодвойка. Пинсетите от същата серия също. За да ги подкараш ти трябва един диференциален усилвател и нищо повече. И можеш да мериш докато тока е пуснат. Ей-сега мерих една човка. Един руснак ми ги прати да правя профил.

      Човката има 3 извода - един общ за земя, минус на нагревателя и минус ма термодвойката, един за плюс на нагревателя и един за плюс на термодвойката. Дръжката предполагам е с 5 извода, щото поне в микропинсетите има и сензор за срудения край.

      И горе писах - дръжката е на перверзна цена и никога няма да дам пари за такава. WMRP това, тоест уж съвременния еквивалент на Micro Touch.


      Та, СИГУРЕН ЛИ СИ че въпросния поялник е с последователна термодвойка?
      Последно редактирано от sparkybg; 27-12-20, 20:33.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Аз имам бегли спомени, че в завоЦката лаборатория навремето имаха един мултикец с марка Бекер.
        Груба, недодялана четвъртита хамериканска тухла която ако някой видеше на сергия в Руският битак би я отминал като винтидж, даже тогава.

        Обаче за този модел твърдяха, че мери съпротивление под напрежение.

        Преките ми интереси тогава бяха в по-разлчна насока, главно след отстраняване на сутиен и бикини но приемам, че тъпият Бекер наистина го е можел

        Сега приемам че тази простотия с последователната термодвойка е по-голямо предизвикателство и верно е трудно докато има напрежение.

        И пак не разбирам за чий е тая серийна простотия.
        С какво отделна линия за измерване ще направи главата по-голяма и по-неточна?

        Освен, че управлението би било много по-семпло!
        Враг усраине

        Коментар


        • Сигурен съм разбира се. Бях му свалял схема и тия дни ако не забрава ще погледна за всеки случай.

          Би било добре някой отзивчив модератор да премести техническата част на дискусията в някой по-жичкаджийски раздел, че тук е доста "на течение" и може да я отнесе вятъра...

          Редакция:
          Имам спомен, че първото поколение поялници на Темко също бачкаха на такъв принцип.
          След това промениха концепцията. Непроверени слухове твърдят, че са имали патентни търкания с Велер, но не знам колко са верни.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            Аз имам бегли спомени, че в завоЦката лаборатория навремето имаха един мултикец с марка Бекер.
            Груба, недодялана четвъртита хамериканска тухла която ако някой видеше на сергия в Руският битак би я отминал като винтидж, даже тогава.

            Обаче за този модел твърдяха, че мери съпротивление под напрежение.

            Преките ми интереси тогава бяха в по-разлчна насока, главно след отстраняване на сутиен и бикини но приемам, че тъпият Бекер наистина го е можел

            Сега приемам че тази простотия с последователната термодвойка е по-голямо предизвикателство и верно е трудно докато има напрежение.

            И пак не разбирам за чий е тая серийна простотия.
            С какво отделна линия за измерване ще направи главата по-голяма и по-неточна?

            Освен, че управлението би било много по-семпло!
            По лесно е просто. Какво има за вдяване? Колкото по-малко неща имаш да набуташ в нагревател като кибритена клечка, за толкова по-малко изолации и прочие ше трябва да мислиш.

            Да мериш съпротивление под напрежение е лесно - Agilеnt-а ми го може. Мерейки показва и двете.

            Термодвойката обаче дава напрежение, не съпротивление. И няма как да мериш напрежението не термодвойката докато в същото време по жиците имаш 24 волта например. Просто физически няма как.

            И не е никаква драма. Прави се с процесор за левче в наш магазин елементарно. Аналогово се прави на порядък по трудно и сложно (не съм казал невъзможно).
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Стига си викал на това ажилент.
              Нема такава марка, да назоваваме нещата с истинските им имена.

              ХП в случая
              Враг усраине

              Коментар


              • Keysight е вече. Кaто го купувах още беше Agilent, това и пише на него. Какво е било преди това - каквото - такова.

                Мултицет като мултицет. Избрах го пред Fluke 87 V по някакви си причини тогава - като пари бяха почти едно и също. Няма идеален мултицет, но и не съжалявам за избора си. До сега не съм го хванал в лъжа, което е и важното за мен, а оригиналните му батерии смених преди 3-4 месеца - също нещо, което отличава добър инструмент от не толкова добър - само ги "мирише".

                Сложих му литивеи по тоя повод, за да съм сигурен че няма да се разтекат от дъртост, преди да се изхабят - и там е драма неземна.

                ПП: Впрочем Ицо има и той дан в тая работа. Току ми пусне някоя муха в главата и после ми гледа сеира.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • Даа, това с литиевите батерии е много мъдро.
                  Въпреки, че единствената марка алкални която ми е протичала е дурацел.
                  Зайчето има гадният навик да се изпуска, на няколко пъти съм го хващал в крачка!
                  Такъв бранд вече не барам дори с лайняна пръчка но и с други си имам едно на ум.

                  И като стана въпрос за бактерии, имам някакъв спомен да съм виждал някъде поялник с АА елементи.

                  @Спарки не вярвам да нямаш на рафта и такова - става ли за нещо?
                  За запояване в полеви условия имам предвид.

                  За мултикеца имах предвид, че времето през което този Бекер е бил актуален, вероятно ‘80 - марката е била просто ХП. Какво му е на това име?
                  После май става ажилент сега е кей... Дори не знам как се произнася последното.

                  Пък флук и тогава и сега си е флук.
                  Остави марката, то дори модел 87 все още се продава

                  P.S: Не било точно Бекер а Бекман. Не зная как накарах гугъл да търси по спомени но определено ето така изглеждаше американският "дъ уред".
                  Много се тръшкаха по него колегите а така и не разбрах защо...

                  Натиснете снимката за да я уголемите  Име:beckman_digital_multimete_z890rt36k_0_pr76f3688_download_medium.jpeg Прегледи:0 Размер:102.7 КБ ID:6688797
                  Последно редактирано от Esper; 28-12-20, 08:26.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • На FLUKE сегашния модел 87 е пета версия и надали има и един еднакъв елемент вътре с първата. За сметка на това си има специфичен проблем - рестрартира се когато има електромагнитни смущения близо до едното кюше. Имаше клипчета, ама не ми се търси сега.

                    За HP - нищо му няма на името. Просто това пише върху уреда, който не е произвеждан с надпис HP върху него, а само с Agilent и Keysight. Не ми е и драма какво пише на него. Избрах го заради някои опредлени екстри, които FLUKE нямаше, например по-бързото опресняване. Fluke 87 V впрочем също мисля че може да мери съпротивление под напрежение. Моя уред е правен директно като конкуренция на 87V. С някои неща са успели да са по-добри, с някои не съвсем, и те-така.

                    Аз затова горе писах че идеален уред няма.

                    А батериите.... не ме подсещай че ще псувам до утре по това време. SONY, VARTA, какво ли още не.... всичко тече! Сега съм минал на Panasonic, но нямам големи надежди.

                    За поялника на батерии - такова нямам и едва ли ще имам. Не ми е трябвало по никакъв повод.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • Сравнително отдавна е поправен проблема с рестартирането според информация от няколко години.
                      Дейв има в арсенала си клип посветен на точно този гаф ма и мен не ми се рови.

                      А се оказа, че флук "пуснали" 87V max, което си е почти 6 версия.
                      Доколкото прочетох това е "хеви дюти копелета" вариант на обикновеният 87.
                      Нали е популярно напоследък всичко да е ръгед за да може да преживее поне един апокалипсис

                      С батериите на други брандове ядове както с дурацел не съм имал а аз съм пристрастен към АА формат ако си спомняш.
                      И продължавам да съм.
                      Основно ползвам акумулатори, батерии рядко.
                      В самобръсначка например слагам каквото ми попадне.
                      Обаче в мултикец, GPS или фенер ако не са акумулатори - само литиеви батерии.

                      Нямам излишни нерви да видя отново нещо като онези говн@ от снимките!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • Е то и Keysight са пуснали 1282. С двойна точност спрямо max-a.

                        Захапали са се здраво.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • Точност вероятно се е изчерпало като потребност за да купиш нещо ново.
                          Човек не би предположил какви важни потребности са му липсвали докато не бъдат презентирани подобаващо:



                          Враг усраине

                          Коментар


                          • Така де, същото и отсреща - два пъти и кусур живот на батерията, IP67, и 2 пъти по-висока точност.

                            Направо го топят в леген с вода тука:
                            https://www.element14.com/community/...timeter-review

                            А точността на измервателен уред никога няма да се изчерпи като необходимост - все пак целта му е да мери максимално точно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Keysight е вече. Кaто го купувах още беше Agilent, това и пише на него. Какво е било преди това - каквото - такова.

                              Мултицет като мултицет. Избрах го пред Fluke 87 V по някакви си причини тогава - като пари бяха почти едно и също. Няма идеален мултицет, но и не съжалявам за избора си. До сега не съм го хванал в лъжа, което е и важното за мен, а оригиналните му батерии смених преди 3-4 месеца - също нещо, което отличава добър инструмент от не толкова добър - само ги "мирише".
                              А случайно да знаеш или да си мерил колко волта дава на сондите в режим на измерване на диоден тест?!
                              Примерно като мериш преходите на транзистор - знаеш ли самия уред колко са волтовете му с които тества преходите?

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                                ...И като стана въпрос за бактерии, имам някакъв спомен да съм виждал някъде поялник с АА елементи.

                                @Спарки не вярвам да нямаш на рафта и такова - става ли за нещо?
                                За запояване в полеви условия имам предвид...
                                Много отдавна имах подобен, вероятно закупен от Конрад. Само че беше с Ni-Cd акумулатори. Имам спомен че работеше не лошо, но май акумулаторите не изкарваха много.
                                В това отношение газеникът на Велер показан на снимките по-нагоре в темата го превъзхожда значително като удобство в полеви условия. Е, с особеностите на газениците де. Имам спомен, че един път в студено време ми прави някакви магарии със запалване и загряване...

                                @Спарки
                                Погледнах схемата. Още по-сигурен съм. Сигналът от силовото управление на нагревателя освен към него отива и към усилвателя на термодвойката.
                                Цялата работа като управление е доста особена. Трансформаторът има 3 извода на вторичната намотка. Нагревателя се захранва през един от трите триака управляващи процеса. Регулирането май беше и фазово.
                                По спомен станцията бачкаше с човки с мощност от 30 до 120W та може и затова да е избрано подобно решение.
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X