Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    ако затвориш клапата за външния приток няма как да не се запотят стъклата,поради простата причина,че няма притук на свеж въздух или казано по друг начин въздуха който се върти в купето се овлажнява все повече и повече и от там и запотяването на стъклата
    а що се отнася за средните конзоли за обдухване над касетофона,когато съм в движение макар и затворени като си сложа ръката на тях се осеща студен въздух почти в сяко положение освен когато е насочена струята към тях.понеже съм си нисанаджия на някои от спортните модели на марката имат система която е изведена точно зад волана на самото табло и тя е с директен приток от вън с цел да не се запотяват ръцете на шофьора та и в моя случай се получава нещо подобно.
    най-вероятно някое уплатнение или клапите за пренасочване не си вършат работата както трябва,но за съжаление гаража ми е зает за през зимата и разглобяването ще почака

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
      ако затвориш клапата за външния приток няма как да не се запотят стъклата,поради простата причина,че няма притук на свеж въздух или казано по друг начин въздуха който се върти в купето се овлажнява все повече и повече и от там и запотяването на стъклата
      а що се отнася за средните конзоли за обдухване над касетофона,когато съм в движение макар и затворени като си сложа ръката на тях се осеща студен въздух почти в сяко положение освен когато е насочена струята към тях.понеже съм си нисанаджия на някои от спортните модели на марката имат система която е изведена точно зад волана на самото табло и тя е с директен приток от вън с цел да не се запотяват ръцете на шофьора та и в моя случай се получава нещо подобно.
      най-вероятно някое уплатнение или клапите за пренасочване не си вършат работата както трябва,но за съжаление гаража ми е зает за през зимата и разглобяването ще почака
      Ееее...ама за това си има решение...и то бюджетно!
      Купуваш си едно устройство Церезит-Стоп влага,хвърляш го в багажника и топлиш купето само с вътрешния въздух...то устройството ще обира влагата...
      Ко..бюджетно решение си е...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Миналата зима си обещах да сваля таблото, да отворя кутията на парното и да преправя клапите така както са на почти всички автомобили, а именно и от средните конзоли да си духа топло. Тогава толкова му бях набрал, че псувах всички европейци, англичани и прочие. С цел да намерят пазар нашите машини в Европа се обединяват с разни народи, които пускат по един "Троянски кон" в автомобилите.
        Понеже тая зима така се получи, че още не съм го карал не съм му се ядосал още, но като гледам не съм само аз набралия.
        Мисля си, че на който му се занимава може да свали таблото да разцепи кутията на парното та разгледа внимателно как е изработен клапанния механизъм и почти съм сигурен, че с малки и прости решения, ще се стигне до успех.
        Аз и без това ще сменям дирекция и затова все се успокоявам, че с смяната, ще му обърна внимание и на това.
        Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Ееее...ама за това си има решение...и то бюджетно!
          Купуваш си едно устройство Церезит-Стоп влага,хвърляш го в багажника и топлиш купето само с вътрешния въздух...то устройството ще обира влагата...
          Ко..бюджетно решение си е...
          то хубаво ама жената като разбере и се връщаме в изходна позиция и първите и думи ще са
          теб да не те ударил някой ключ по главата та си се сетил да купиш нещо и за вкъщи,то поне да беше взел нещо дето ще се ползва

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от akxel Преглед на мнение
            то хубаво ама жената като разбере и се връщаме в изходна позиция и първите и думи ще са
            теб да не те ударил някой ключ по главата та си се сетил да купиш нещо и за вкъщи,то поне да беше взел нещо дето ще се ползва
            Ще правиш въздуховоди...то е ясно...
            Според мен обаче,който има нужда от повече топлене по-лесно и ефективно е да си сложи една суха печка Вебасто и да кара по потник зимно време
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              Ееее...ама за това си има решение...и то бюджетно!
              Купуваш си едно устройство Церезит-Стоп влага,хвърляш го в багажника и топлиш купето само с вътрешния въздух...то устройството ще обира влагата...
              Ко..бюджетно решение си е...
              Бюджетно и... неработещо. Тотален боклук е това. Пробвано.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Бюджетно и... неработещо. Тотален боклук е това. Пробвано.
                Ее...аз на майтап го казах.Сигурно е така както казваш,аз не съм се набутвал за сега да пробвам...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  На вътрешна циркулация при влажно време ще ви се изпотяват прозорците.Карайте на външна, ако трудно се исушават прозорците пускайте за малко климатика който има.Много марки от централната конзола не духат топло за да не успиват водача.Най голяма вина за влагата има филтърът на купето,за моделите който имат.От вън под дясната чистачка има пластмасова решетка която също се запушва,проверете я и нея.
                  FORD MAVERIK 2.7TD
                  Тел.0898662817
                  LZ1IID

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Доколкото разбрах Терано 2 има вграден имобилайзер в ключа, но на моя , предишният собственик е монтирал и аларма,и алармата е също с имобилайзер, доколкото разбрах, фабрично не се монтира, и сега аз с два имобилайзера ли съм? много е досадно всеки път като палиш, да натискаш и бутончето, индикация му е подгряването,....... но блокира основните системи, доколкото се познавам, скоро ще го дам накъсо, ама не знам как?

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от Неделчев Преглед на мнение
                      Доколкото разбрах Терано 2 има вграден имобилайзер в ключа, но на моя , предишният собственик е монтирал и аларма,и алармата е също с имобилайзер, доколкото разбрах, фабрично не се монтира, и сега аз с два имобилайзера ли съм? много е досадно всеки път като палиш, да натискаш и бутончето, индикация му е подгряването,....... но блокира основните системи, доколкото се познавам, скоро ще го дам накъсо, ама не знам как?
                      Не е задължително да имаш оригинален вграден от Нисан имобилайзер.На тези които имат на ключа пише NATS ,а на моя дори и на стъклата пише че е защитен от Nats system.Ако твоя няма такива индикаци,може и да няма фабричен имобилайзер.Фабричния е автоматичен,т.е в ключа има чип и в момента когато го доближиш до кормилната конзола прави връзка с имобилайзера/без ти да правиш нищо/ и той отблокира системите по автомобила.Затова,ако имаш такава система си пази оригиналните ключове с чипа вътре в тях,че после и да си направиш ключ,не можеш я подкара колата,а правенето на ключ с чип си е една огромна сума....
                      П.П.Монтирана ти аларма мисля че може да и се изключи имобилайзера,ако те дразни,че всеки път като палиш трябва да натискаш копченцето/на Патрола ми беше така,но свикнах и го правих до последно машинално дори/,но те съветвам да отидеш на алармаджия и той да ти го прекъсне!
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Сега погледнах ключа, пише NATS,.... добре поне ,че имам втори ключ, явно съм с два имобилайзера, как ли са ги вързали,........три години брах страх с имобилайзера на Мондеото, беше с един ключ, ............

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Братлета,най-вероятно утре ще монтирам задните амове и пружините.Сега...помагайте,че времето накъся,а ми се искаше да направя всичко наведнъж.Някой има ли схема с размерите на планката която се прави да свали надолу панхарда!
                          Ако някой има такава ,давайте да звънкам днес да ми я направят,защото утре няма да имам време и монтаж да правя и да вземам размери на място и да изработвам планка!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Планката на Calmini е с 6см надолу и около 4мм навън.

                            Като направиш чертежа, поръчай си 3 броя - една с дупка, измастена както ти казах, а втората и третата без дупка.

                            - слагаш тая с дупката.
                            - мериш с колко е зиместен задния диф спрямо шасито (межиш разстояние джанта-шаси от двете страни, и разликата делиш на две), и на втората планка пробиваш дупка, която да компенсира това. Джипката трябва да е натоварена така, както преобладаващо ще я караш.
                            - след половин-една година като олегнат пружините, ако има нужда от корекция, правиш дупката на втората планка така че да компенсира, и си готов.

                            Аз все не стигам до тая планка, и това си е. А моста ми е изместен с 8мм в дясно.

                            Имам някъде из къщи свалени размери на Calmini, ама кой ги знае къде са...
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Ще видим утре какви ще ги забъркам.Ще снимам и ще докладвам.Между другото при все реглажи на преден мост,все ми се струва,че имам много леко едвам доловимо дърпане наляво.Не знам ако след монтажа на пружините не компенсирам панхарда..дали с дърпането леко надясно ,няма да си дойде точно всичко...???
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Някой може ли да сподели дали бутоните за прозорците трябва да светят ,понеже вчера разглобих копчето за регулиране на фаровете което преди светеше,че сега съм на фаза за пълно осветяване на таблото.Вчера обиколих магазините за авточасти за да търся крушки от където ме препратиха в магазините за електроника, в единия ми предложиха 12в, 0,5А.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X