Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Не...все още не съм имал възможност да засека разхода,но...и това ще стане!

    Спарки,ще ги махна....и без това не може да се вдигне толкова,че да трябват степенки за да се качваш...
    Като видях капачките на снимките се сетих за хъбовете.
    Като ги сложиш разхода сигурно ще падне малко.
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
      Като видях капачките на снимките се сетих за хъбовете.
      Като ги сложиш разхода сигурно ще падне малко.
      При всички случаи...около 1-1.5 л./100км. пада разхода!Капачки ще останат само на задните джанти,на предните с хъбове няма как да има...
      Последно редактирано от lubashki777; 13-01-12, 14:30.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
        1-1.5
        Реалистично е половин до един литър. Разликата във вървежа е съвсем мижава.

        Твойта джипка (и мойта естествено) я товарят 3 неща - въздушното съпротивление, лифта, и гумите. При скорости над 60-70км/ч останалите неща са само малък процент от всичкото. Въртенето не едни железа отпред, при това в ненатоварен режим, не дават чак такава разлика.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Реалистично е половин до един литър. Разликата във вървежа е съвсем мижава.

          Твойта джипка (и мойта естествено) я товарят 3 неща - въздушното съпротивление, лифта, и гумите. При скорости над 60-70км/ч останалите неща са само малък процент от всичкото. Въртенето не едни железа отпред, при това в ненатоварен режим, не дават чак такава разлика.
          Да така е...но на градско все ми се струва,че едни хъбове ще свалят повечко от 1л./100км....
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Да така е...но на градско все ми се струва,че едни хъбове ще свалят повечко от 1л./100км....
            Това е сигурно.....
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              При мен разликата беше половин литър, но стана значително по - пъргав.След чипа още половин до един литър на долу, но ако не го гоня.1 литър смятам, че няма да постигнеш, но определено си струва инвестицията и за двете.Рекорда ми за икономичност е 7.5 литра на 100, извънградско със скорост 110км по GPS, засечен пълен- пълен резорвоар.Преди даваше разход по същата отсечка твърдо 9 литра.Предполагам, че ако се кара с 90км ще падне под 7 литра , ама аз нямам нерви за такова изпълнение.Това обаче с 29 инча гуми.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                При мен разликата беше половин литър, но стана значително по - пъргав.След чипа още половин до един литър на долу, но ако не го гоня.1 литър смятам, че няма да постигнеш, но определено си струва инвестицията и за двете.Рекорда ми за икономичност е 7.5 литра на 100, извънградско със скорост 110км по GPS, засечен пълен- пълен резорвоар.Преди даваше разход по същата отсечка твърдо 9 литра.Предполагам, че ако се кара с 90км ще падне под 7 литра , ама аз нямам нерви за такова изпълнение.Това обаче с 29 инча гуми.
                Мдаа....с 31" ще стане като заводския разход около 9/100км. при икономично каране,ако се сложат хъбове и се чипоса...Така излиза...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Тъй както гледам скоро ще заприлича на патрола.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Така...днес се позанимах малко с машината.Джипа го купих с счупен десен габарит в бронята,като същия беше правен от някой голяяяям "майстор".На мястото на счупеното стъкло на габарити задна,се мъдреше парче от пластмасов кашон ,боядисано с червена боя...Малко перфекционист си падам и такова нещо не мога да търпя,а за съжаление на 4-5- обяви ми казваха ,че стоповете са се продадени и....се захванах да си го направя!Творението...Само погледнете...ужас...

                    Донора...



                    Макар и много да му треперех/че друго стъкло чак в понеделник/,с повечко внимание,мерак и старание ,мисля че стопчето се получи доста сполучливо...

                    Успях дори да го направя и леко под конус,за да хлътне навътре и да се изравни с рамката.


                    Обезкостения донор....свърши хубава работа!!!


                    А етого и вече монтиран на джипа....не изглежда съвсем зле.Е...поне е доста по-добре отпреди!


                    Днес свърших и още нещо полезно.Първо натегнахме с Марин торсионите/предницата се повдигна с 5.5см./,обрахме луфтовете на предните лагери,че колелетата примърдваха,и се опитахме да натикаме новите гуми с джантите отпред.За съжаление това последното обаче не беше хич лесна работа.Гумите опираха и отпред и отзад при завой.В предния край лесно ....подрязах малко долния край на бронята/въобще не си личи че е имало интервенция/ и заспа,но отзад....В крайна сметка смалих калобраните,подрязах малко подкалника,като същия го прибрах и плътно назад и...гумите започнаха да минават на около 5-6мм. от металната снадка на прага отпред.Планирам през седмицата да подрежем снадката на прага,да му ударим един шев там с СО-то,малко грунд и боя и няма да си личи, че е правено нещо дори!Направих и няколко теста с пълни завои наляво и надясно.Проблем засега няма въпреки малкото разстояние,на което минава в задния си край гумата.Пробвах го дори и с качено едното колело на високичък бордюр...отново не успя да подпре.Ще кара така няколко дни ,докато го подрежем и направим за постоянно.Ето и няколко снимки на пробите и визията с натегнатите торсиони.


                    Отпред стана по-висок от задницата........Временно ще е разбира се,в понеделник сутринта съм в Крън да правя поръчката!



                    Тук изглежда че упира,но...



                    ....но всъщност не е така.На следващото фото се вижда ламаринката,която мисля да и играя с флекса и после с СО-то!


                    Ето и от другата страна...положението е същото.



                    Като цяло...не изглежда зле....



                    Ами това е ...Накрая на деня свалих и седалката ,която беше в багажника и я прибрах у нас,защото няма да я ползвам.при пробите с новите гуми,мога да кажа,че първото ми впечатление,че джипа губи динамика при ускоряването,но в много малки граници.Самите гуми не са шумни и управлението с тях /пробвано до 85км./ч./е стабилно и безпроблемно!Доволен съм от крайния резултат на този етап.Следва повдигане отзад с нови пружини и по-дълги амове и поставяне на хъбове!!Това за сега са приоритетитеПоздрави!
                    Последно редактирано от lubashki777; 14-01-12, 19:29.
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Хайде честито и от мен, като гледам след година ще си го докарал в близко състояние до това на Патрола.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Любо, купи си "парафин" за кухини на CarSystem икли друга марка, измий хубаво около поддкалника и калобрана (имам в предвид при свален калобран), и напръскай обилно под калобрана - долния край на калника, след което сложи калобрана. Има уникален ефект. До следващата година си стои във вида, в който си го оставил. Аз имам на 2 места точици гол метал, напръекал съм с такова, и метала си стои бял, без да корозира, въпреки че там цяла зима е "потопено" в солен разтвор. Гледам че има тръгнала лека ръжда - вземи мерки сега, и тя няма да се разпространява повече.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Любо, купи си "парафин" за кухини на CarSystem икли друга марка, измий хубаво около поддкалника и калобрана (имам в предвид при свален калобран), и напръскай обилно под калобрана - долния край на калника, след което сложи калобрана. Има уникален ефект. До следващата година си стои във вида, в който си го оставил. Аз имам на 2 места точици гол метал, напръекал съм с такова, и метала си стои бял, без да корозира, въпреки че там цяла зима е "потопено" в солен разтвор. Гледам че има тръгнала лека ръжда - вземи мерки сега, и тя няма да се разпространява повече.
                          Този парафин, лятото в "Бриколаж" ми го продадоха без удължението с дюзата, добре че пазех старото в гаража, че без него половин работа/да не кажа никаква/.
                          Повече от час чистене на стария парафин от дюзата ... сега си я прибирам с набутан тънък "кантал" в дупчиците - вадя го и е готова за употреба.
                          Впечатлението от него е много добро, само дето три флакона по грубо 16 лв. 90-ката не ги усети.
                          Някъде има ли го на по-смислена цена?
                          Life is too short to drive dull cars!

                          Fight global warming !
                          ... turn on your A/С !

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Има уж същото на VALVOLINE, NOVOL и BODY, до колкото знам. На Valvoline се казва Tectyl.

                            Аз друго оствен това на CarSystem не съм ползвал. Вече втора година пръскам предните подкалници и каквото има под тях, и мога да кажа че съм супер доволен. На едно-две места където имаше петънца ръжди си стоят и не се увеличават.

                            Но на такива места трае около година. После трябва да се обновява. "Напълнил" съм и повечето кухини.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Има уж същото на VALVOLINE, NOVOL и BODY, до колкото знам. На Valvoline се казва Tectyl.

                              Аз друго оствен това на CarSystem не съм ползвал. Вече втора година пръскам предните подкалници и каквото има под тях, и мога да кажа че съм супер доволен. На едно-две места където имаше петънца ръжди си стоят и не се увеличават.

                              Но на такива места трае около година. После трябва да се обновява. "Напълнил" съм и повечето кухини.
                              Спарки,а от къде да се обзаведа с въпросния парафин???
                              Така ли се води като артикул..."парафин за кухини"???
                              Между другото гледам продуктовата гама на Car System и виждам два вида такъв парафин KS200 и KS250 ти от кой ползваш и каква е разликата ???
                              Между другото под калобрана подкалничната пластмасова кора ли имаш предвид или самия калобран,защото...аз като гледам май отпред калобран няма да има...гумата ще опира в него и в момента съм ги махнал,на май и ще си останат махнати.
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 14-01-12, 22:04.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                                Хайде честито и от мен, като гледам след година ще си го докарал в близко състояние до това на Патрола.
                                Благодаря за пожеланията!
                                Наистина може да стигне близо до състоянието на Патрола,ама...просто защото не е Патрол...
                                Тераното е една идея по-нежен автомобил и наистина си е едно предизвикателство за тунинговане спрямо Патрола,но...нали трябва да се изправяме пред по-сложни задачи...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X