Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Е т`ва са гумите. И айде като ги монтираш до го наснимаш малко, че откак ги видях тия джанти се са ми в акъла.

    Поздрави.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
      Е т`ва са гумите. И айде като ги монтираш до го наснимаш малко, че откак ги видях тия джанти се са ми в акъла.

      Поздрави.
      Ок..снимки ще направя.
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Хайде...пак въпросче...
        1.Някой знае ли дали е достатъчно,да се изключи акумулатора при сваляне на аербега на кормилото.....,че да не ме затисне към седалката за нищо...
        2.Някой знае ли как може да се изключват аербеците,тъй като нали се сещате,че джипа в гората може при едно невинно чукване в някое дърво,да ми отвори беля за доста парици...
        3.Някой слагайки усилена офроуд броня,местил ли е датчиците на новата броня или...Ако да..нещо специфично да трябва да знам???
        4.интересува ме също ABS-са има ли някаква опция да се изключва ръчно/на някои машини го има,тук надали ама ../,и как се държи в кални условия?Може ли да ковеш и държиш на спирачки джипа на много стръмен баир???
        П.П.И един страничен въпрос...каква е разликата в разхода на 2.7тди/125к.с./ със стандартните гуми/които са 29"/ и с максималния възможен размер 31х10.5х15.../т.е. с 5см. по-голям диаметър/?????
        Едно време на Патрола прогресията вървеше така...с всеки инч по-голям размер гума вдигаше около 1-1.5л./100км. разхода си.Тук така ли е,или....
        Все пак електронна помпа,компютър ,дебитомер и т.н....в смисъл всичко е доста по прецизно,пък и тягата е по-голяма-125к.с. срещу 116к.с.,а тонажа е по-малък на Тераното!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първо честито за придобивката, изглежда страхотно...Второ не ми харесва-много е лъскав
          Направо не ми се мисли как ще изглежда с тези джанти и гуми ммм...
          Няколко пъти съм свалял възглавницата на волана на Фронтерата, в началото и аз изключвах акумулатора, после директно от буксата не ми е гърмяла все още. Брат ми преди 2 години се блъсна челно в едо Кади и също не му се отвори, при леките удари доколкото знам така става, е Кадито след удара беше за геоетрия на купето, пък моята спукано стъкло на мигача, броня и пенопреновия ролбар. Сега съм с метална броня, но още не съм е пробвал с удари.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            1. Ще ти се наложи малка корекция при вътрешната част на предните калобрани. 31-ца леко опира там дори с оригиналните джанти.
            2. При свалянето на ербеците задължително откачи акумулатора. Няма да гръмнат. Друга е причината - най-малкото ще ти свири клаксона - на една букса са при волана. А и ще отчете грешка, което после ще трябва да триеш.
            3. Датчици на бронята няма. То никъде няма. Има датчик за ускорение, но той е в кабината. Демек - сменяй броня смело.
            4. Не знам как могат да се изключат. Трябва да се види дали има отделен бушон за това.
            5. ABS-a се изключва с махане на бушон. Може да си прекараш ключе някъде. В интерес на истината до сега не ми е правил проблем с изненздващо включване. На моменти сега ми върти номера, но предполагам заради мръсен датчик, който трябва да почистя, ама в тоя студ ме мързи.
            6. Раликата в разхода не е голяма. Между половин и един литър.
            7. Тягата... Теглото на дълго терано не е по-малка от на къс патрол. Y60 Виж късото е с към 200 кила по-леко от къс патрол.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Ок...разбрах!
              Сутринта забелязах,че ми мига на външната температура знака С /Целзий/...това нормално ли е?Имам чувство,че преди не мигаше,но може и да не съм забелязал.Настройвах часовника,да не би да има настройка за градусите на Целзий и Фаерхайнд...но как се настройва,аз поне не намерих начин.Бутончето навътре натиснато занулява километража,наляво коригира часа,а надясно минутите....Пробвах с издърпване,ама нищо не прави ...Някакви идеи???
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първото което ми идва на ум, е че С-то мига когато температурите са под определен градус надолу, предупреждение за заледяване.

                А разхода с 31-ци и аз забелязах че е мръднал с около 1 литър нагоре.

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Надявам се си имал в предвид че към изминатите километри с 31-ците трябва да добавиш 6%. А и караш със 6% по-голяма скорост.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Надявам се си имал в предвид че към изминатите километри с 31-ците трябва да добавиш 6%. А и караш със 6% по-голяма скорост.
                    Да, това от теб го знам. С стандартните гуми имаше 10км. разлика а сега са 3км., съпоставено скоростомер-GPS.

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Относно гумите 30.5 към 29 качи около 1-1.5л,но все пак 30.5 имат повече материял(хем кални ,хем за сняг).Относно датчика за температура мига когато има смяна (рязка) на температурата.На мен през лятото ми показва с 3до5С по малко-не знам на какво се дължи.Относно ABS-а аз трябва да го изключвам защото миналата година (със старите гуми )щях да се кача върху един Хайлукс-много е чуствителен.Сега с новите гуми горе-долу се нормализира усещането.

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                        Първото което ми идва на ум, е че С-то мига когато температурите са под определен градус надолу, предупреждение за заледяване.

                        А разхода с 31-ци и аз забелязах че е мръднал с около 1 литър нагоре.
                        Вчера мигаше и на +3-4 градуса и затгова си помислих че може да не е това което казваш.За същото нещо се сетих и аз...ама рекох да питам все пак...

                        За разхода така казват и други колеги с Терано 2.7тди...с 31" качва с около 1л.,но...също казват,че ако се чипоса колата пък сваля с толкова и се компенсира...Дали е така...има логика....
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Чипосването не сваля разхода осезаемо. ПОне аз не съм усетил разлика.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Чипосването не сваля разхода осезаемо. ПОне аз не съм усетил разлика.
                            Човека ми каза,че сваля...ама като се кара кротко,иначе много ясно...,а ти май не я караш съвсем кротко...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                              Човека ми каза,че сваля...ама като се кара кротко,иначе много ясно...,а ти май не я караш съвсем кротко...
                              Е кой чипосва за да кара кротко???
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Е кой чипосва за да кара кротко???
                                Абе и ти си прав....
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X