Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Спарки..БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!!!
    Предполагам,че и на много други колеги ще е полезно инфото което ни даде тази вечер!
    В Ст. Загора имаме един сервиз с електронен тестер.Доста го хвалят и дават разпечатка за всички ъгли по преден и заден мост.Освен да не се връщам в първия сервиз/макар ,че там съм платил веднъж и следващите корекции трябва да са безплатни ,като рекламация на извършената услуга/,а направо да отивам в този !
    Ще се дават втори път парички,ама дано поне я направят като хората....ебаси и проблемите дето ми се отвориха...
    Същите ъгли ги имаш и при цял мост. Тампоните с изместен център са точно за корекция на Castor-а, за да докараш пътното поведение. Просто там почти нищо освен сходимостта (е, на някои мостове има начин за корекция на някои ъгли) не се регулира. Каквото е излязло от завода, такова си остава до край.

    ПП: А има и още - разстояние между носачите, отношение между дължините на носачите, надлъжен наклон на носачите, къде точно да се разположат кормилните щанги, каква точно да е дължината им, и още куп неща. И цялото това се смята с ред компромиси между понякога взаимно изключващи се неща. И чак после стигаме до твърдост на амортисьорите, пружините, торсионите, напасване на едното спрямо другото, заедно с твърдостта и размера на гумите, твърдостта на стабилизиращата щанга, ъгъла на каретата и още куп неща. За добро или за лошо в завода са ни оставили сравнително малко неща за реглаж.
    Последно редактирано от sparkybg; 15-01-12, 23:31.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Да докладвам.Днес 2 часа ги тормозих на предния мост,сваляха горинте носачи и подлагаха шайби,разменяха новите гуми и т.н.В крайна сметка джипа тръгна направо!!!
      прави ми впечатление,че по неравностите обаче,се усеща на волана прибутване,ама това е мое сравнения с предходния джип,който имаше демпферен амортесьор и подно нещо не се усещаше на волана!
      Въпрос.....На Тераното дали може да се постави демпферен амортесьор,за да не осеща подобно преблъскване по неравностите???
      Другото което е днес звънях на една фирма в Пловдив за чипосването - Madness.
      Човека ми каза,че Нисаня щял да стане около 160к.с. и въртящия момент 300 и..../макар,че в сайта им за нашите автомобили дават по-ниски стойности/.Каза, че става само софтуерно с кабел,като предлага в цената преди и след операцията дино тест/имат си техен тестер/.Цена 400.00лв.
      Някой да има отзиви или инфо за въпросните другари от Пловдив.
      Това е сайта им.http://www.madness-motorsport.com/cm...10138&Itemid=3
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Отзиви нямам. Цената е прилична. При теб чипосването е точно така - през кабел.

        Може да се постави демпфер. Някои терано 1-ци дори си имат фабрично, а отпред са може да се каже еднакви, с някои несъществени подробности, не касаещи кормилната уредба.

        ПП: 160 коня е твърде оптимистично, в смисъл ще е с цената на доста сажди. Виж до към 320 нютона се докарва.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Тая цена за чип си е направо супер, аз като чух цената на тия в София и тотално се отказах от чипосване, направо ме обнадежди
          Последно редактирано от mitko punev; 17-01-12, 15:30.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Отзиви нямам. Цената е прилична. При теб чипосването е точно така - през кабел.

            Може да се постави демпфер. Някои терано 1-ци дори си имат фабрично, а отпред са може да се каже еднакви, с някои несъществени подробности, не касаещи кормилната уредба.

            ПП: 160 коня е твърде оптимистично, в смисъл ще е с цената на доста сажди. Виж до към 320 нютона се докарва.
            Това с 160-то коня бешеу по телефона,а в сайта пише 150к.с....ами не знам с тоя Дино тест ако послъгват няма ли да лъсне истината...???
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Според мен точно тези хора си разбират доста от работата Това е страницата им във фейсбук :https://www.facebook.com/pages/Madne...443704?sk=wall До момента са направили доста уникални автомобили и са се доказали като специалисти Според мен може да им се има доверие и цената е приемлива... Успех!!!
              Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от mitko punev Преглед на мнение
                Тая цена за чип си е направо супер, аз като чух цената на тия в София и тотално се отказах от чипосване, направо ме обнадежди
                Това не е точно чипосване...В смисъл само софтуерно с кабел променят програмата на компа и от там идва по-голямата мощност.Не съм сигурен на твоя дали може само с кабел или трябва смяна на чип...което май е и по-скъпо.Спарки може да каже със сигурност!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Това не е точно чипосване...В смисъл само софтуерно с кабел променят програмата на компа и от там идва по-голямата мощност.Не съм сигурен на твоя дали може само с кабел или трябва смяна на чип...което май е и по-скъпо.Спарки може да каже със сигурност!
                  Чипосване си е. Просто не се сменя чип, а се програмира отвън.

                  При Митко проблема е че е Zexel, а не BOSCH. Макар че Zexel е собственост на BOSCH, и в самия компютър няма кой-знае какви разлики, явно понеже BOSCH е по-масовия вариант, за него има масово чипове, а за Zexel почти няма. Вариант е PowerBox, ама истински такъв - дето чете показанията от датчиците и ги променя така, че да излъже компютъра. Елементарния вариант - чете се показанието на дебитомера и на педала за газта, и като я сръчкаш яката, лъже компютъра че влиза повече въздух, а компютъра съответно пуска повече гориво с щатните корекции за предверение и прочие. Не е кой-знае какъв проблем такова нещо да се направи, но лично не съм запознат какво се продава на пазара. Има случаи да продават резистор за половин стотинка, затворен в кутийка за левче, който лъже компютъра че е студен, и компютъра обогатява сместа. Или го лъже че входящата температура на въздуха е по-ниска отколкото е, и компютъра пак обогатява сместа.

                  Не вярвам обаче голяма фирма с много клиенти да си позволи това. Или най-малкото щом се навиват на дино тест, това говори добре за тях. А за собствена сигурност можете да тествате и в трета фирма, без знанието на чипосващите. Мисля беше нещо от сорта на 50лв за тестване на заден мост, което реално е нужното в нашия случай.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Може да се постави демпфер. Някои терано 1-ци дори си имат фабрично, а отпред са може да се каже еднакви, с някои несъществени подробности, не касаещи кормилната уредба.
                    Заинтригува ме. Колко трудна е тази маниполация и какъв е амортесьора, който се слага?
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                      Заинтригува ме. Колко трудна е тази маниполация и какъв е амортесьора, който се слага?
                      Нищо сложно няма...Просто въпрос да си намери човек един демферен амортесьор/обикновен не става/,да му направи едно захващане към централната щанга от едната страна/по възможност без заварки по щангата/ и едно захващане към рамата от другата страна.Единственото нещо с което трябва да се съобрази човек е така да го разположи,че като завива и в двете посоки да не свършва хода на амортесьора/т.е. трябва да се центри в положение възможно най-централно,като амортесьора не се монтира в свито положение,а по-скоро на половината на хода си,за да има разпъване в едната посока и ход на свиване в другата посока на завиване/
                      Това е...
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        В евро07 имат демпфери за терано 1. Представлява маслен амортисьор, предвиден да работи хоризонтално, и с еднакво усилие и в двете посоки. В единия край се хваща за шасито, а в другия - за дългата кормилна щанга.

                        Дългата щанга за терано 1 си има нарочен захват върху нея за тая работа. На терано 2 ще трябва да се изработи и добави. Захвата към шасито го има като резервна част, и аз съм си го купил. Остава и за това да намеря време някой ден.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          В евро07 имат демпфери за терано 1. Представлява маслен амортисьор, предвиден да работи хоризонтално, и с еднакво усилие и в двете посоки. В единия край се хваща за шасито, а в другия - за дългата кормилна щанга.

                          Дългата щанга за терано 1 си има нарочен захват върху нея за тая работа. На терано 2 ще трябва да се изработи и добави. Захвата към шасито го има като резервна част, и аз съм си го купил. Остава и за това да намеря време някой ден.
                          Ако можеш пусни някоя снимка на този захват дето го имаш. И приблизителна цена за демфера захвата и допълнението за щангата ако може приблизително???
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                            Ако можеш пусни някоя снимка на този захват дето го имаш. И приблизителна цена за демфера захвата и допълнението за щангата ако може приблизително???
                            Е, де. Има каталози. Намерете си я. Линкове съм давал 1000 пъти. Просто търсите американския Pathfinder или Terrano 1 вместо Terrano 2. Отивате в предницата, и там си има всичко под номер, с картинка. Не мога да го снимам, щото не ми е в джоба.

                            Може да се направи и на струг. Не е сложен детайл.

                            Допълнението на щангата не е отделна част, а е планка, заварена за щангата. Цени на демпфера - проверете в ерво07. Аз демпфери не продавам. Не съм си и купил все още. Просто знам че има и не са на астрономическа цена. (под 100лв).
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Я намерих го.
                              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Мда.

                                Забележи и паразитния хебел, разглобен на части, с номер за всяка част. А каталога за терано 2 паразитния хебел се продава само като цял възел.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X