Обява

Свий
Няма добавени обяви.

NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Мда.

    Забележи и паразитния хебел, разглобен на части, с номер за всяка част. А каталога за терано 2 паразитния хебел се продава само като цял възел.
    Да така е. Ако има начин да се определи разстоянието от планката до накрайника или да се види на някой екземпляр или който знае... Не, че няма да го усети човек, но заводско си е най-добре( ако са същите дължини щангите, обаче).
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

      Същите са дължините.Последната щанга която си взех дойде с такава планка.Явно са ми дали от старото Терано.Но пък става

      Коментар


      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

        Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
        Същите са дължините.Последната щанга която си взех дойде с такава планка.Явно са ми дали от старото Терано.Но пък става
        Бреей.....ама то май на всички ви подскачат воланите по неравностите,ама си трайкате а...????
        Добре,че не съм свикнал с подобно държание на волана при Патрола,че повдигнах въпроса...
        На дългата щанга няма да заваряте нищо.Просто ще се направят две насрещни планки с ушички и с болчета ще се обхване централната щанга ,а на едната половинка ще се мъдри захвата на демфера....
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

          Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
          Да така е. Ако има начин да се определи разстоянието от планката до накрайника или да се види на някой екземпляр или който знае... Не, че няма да го усети човек, но заводско си е най-добре( ако са същите дължини щангите, обаче).
          Купуваш си демпфера, гледаш му дължината в средно положение, и правиш захватите така, че при изправен волан демпфера да е в средно положение. Оригинално не можеш да го направиш - нямаш нито единия захват наличен, а и се оказа че ако се купува демпфер от евро07, той не става на оригиналните захвати, та пича, дето си го взе, се наложи да попремести захвата върху щангата.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Купуваш си демпфера, гледаш му дължината в средно положение, и правиш захватите така, че при изправен волан демпфера да е в средно положение. Оригинално не можеш да го направиш - нямаш нито единия захват наличен, а и се оказа че ако се купува демпфер от евро07, той не става на оригиналните захвати, та пича, дето си го взе, се наложи да попремести захвата върху щангата.
            На щангата както писах и по-горе,се правят едни планки насрещни с по едно болче от двете страни и можеш да стягаш такъв захват където си поискаш на щангата...
            Май току що закупих последния демфер във веригата на Евро 07....Дано не е липса или брак,че беше последна бройка...
            Ще се прави....такова чудо на волана при шофиране,че и с калните гуми още по-се усеща не мога го изтърпя...Дано се пооправят нещата с демфера...има логика!
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

              Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
              На щангата както писах и по-горе,се правят едни планки насрещни с по едно болче от двете страни и можеш да стягаш такъв захват където си поискаш на щангата...
              Май току що закупих последния демфер във веригата на Евро 07....Дано не е липса или брак,че беше последна бройка...
              Ще се прави....такова чудо на волана при шофиране,че и с калните гуми още по-се усеща не мога го изтърпя...Дано се пооправят нещата с демфера...има логика!
              Айде бе. Баба ти се с демпфер е карала каруцата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Айде бе. Баба ти се с демпфер е карала каруцата.
                Хи хи....баба ми е била градско чадо от голямото добрутро....аристократка и не е карала каруца.Най-много се е возила във файтон,ама то е аналогично на управление с демфер...
                Сега ми се обадиха....утре ще го имам
                Последно редактирано от lubashki777; 18-01-12, 15:46.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                  Днес съвсем слу4айно имах възможност да замеря разстоянието от планката за захват на демфера на кормилната щанга до ябълковидния болт хванат на хебела на сектора на едно терано 1. Разстоянието е то4но 48 см. от център-център.
                  Проверих за демфер в Варна между 90 и 130 лв.ще е удоволствието
                  Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                  Коментар


                  • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Днес съвсем слу4айно имах възможност да замеря разстоянието от планката за захват на демфера на кормилната щанга до ябълковидния болт хванат на хебела на сектора на едно терано 1. Разстоянието е то4но 48 см. от център-център.
                    Проверих за демфер в Варна между 90 и 130 лв.ще е удоволствието
                    Моят утре пристига...69.00лв.
                    Ти във Варна за нов или за втора употреба си проверил???
                    Оригинално къде се захваща...би трябвало да е на централната щанга и на рамата...
                    Поне на Патрола беше така и има логика и тук да е така
                    Не знам би трябвало и на нашите да пасне като размер това разстояние...демфера е същия и щангата май е същата...аз така или иначе няма да заварям нищо по централната щанга,най-малкото защото ,утре ако се наложи да я сменям ,ще трябва пак да заварям на новата.Правя го с подвижна планка и така дори и да има някаква разлика в разстоянията,ще мога да коригирам!
                    Поздрави!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                      Тук във Варна в еврото няма. От друго място ми дадоха цена 90 а от трета за оригинал 130 с отстъпката. Захвата го има като номер джапанкарс. Може да се поръча. На схемата по-горе го има, но не е пълен номера.
                      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                      Коментар


                      • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                        Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                        Тук във Варна в еврото няма. От друго място ми дадоха цена 90 а от трета за оригинал 130 с отстъпката. Захвата го има като номер джапанкарс. Може да се поръча. На схемата по-горе го има, но не е пълен номера.
                        Захвата не може ли да си го направим...Какво точно представлява???
                        Защо го няма пълния номер,като чукнеш на номера на схемата в дясно излиза веднага падащо меню с пълния номер на частта!Провери ли колко ще струва захвата ,ако се поръча?
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                          48612-31G00 Това е оригиналния номер за захвата към рамата. казва се PIN-STEERING DAMPER
                          Не съм питал колко манги е. Може би Спарки, ще се сети колко го е платил. Тая цена за демфера е смешна. Аз мислех скоро да задам въпроса за демфера, но ме беше страх да не ми се смеят. Както и да е вече ме изпревари и от това научих още нещо.
                          Последно редактирано от damyan82; 18-01-12, 19:56.
                          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                          Коментар


                          • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            Оригинално къде се захваща...би трябвало да е на централната щанга и на рамата...
                            Няколко поста по-нагоре имаш картинка.

                            ПП: Няк'ви 20-ина лева беше. Ама пак казвам - това може да се направи на струг и фреза абсолютно безгрижно. Ако имате приятел/познат, може и по-тънко да излезе.
                            Последно редактирано от sparkybg; 18-01-12, 20:49.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Няколко поста по-нагоре имаш картинка.

                              ПП: Няк'ви 20-ина лева беше. Ама пак казвам - това може да се направи на струг и фреза абсолютно безгрижно. Ако имате приятел/познат, може и по-тънко да излезе.
                              Ако имаш предвид,че има картинка със схемата и къде се захваща,това е ясно...Знам къде се захваща или най-малко къде би трябвало да се захваща.Попитах за това,защото Дамян беше писал че е мерил от захвата на щангата,до хебела....ама после включих,че той търси положението на планката на самата щанга и затова е мерил така.Аз тъй като не мисля да заварям нищо и захвата към щангата ми ще е подвижен просто не ми е чак толкова необходим този размер.Разбира се в голяма помощ е,за да не се лутам и да правя опити...
                              Ако имаш предвид че на схемата се вижда какво представлява самия детайл/захвата към рамата/...според мен не може да се придобие никакво конкретна представа,за да се изработи такова нещо.Затова и попитах за по-детайлна снимка или схема,за да се направи някъде!
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: NISSAN FOREVER...отново любимата марка-Терано 2- 2.7тди

                                Демпфера е ухо-ухо. От едната страна е малкото ухо с тампон и вътрешна врулка (12мм, като долния захват на предните амове), а от другата (мисля откъм шасито) е големия захват (с тампон без вътрешна втулка, и по-голям диаметър - като долния захват на задните амове).

                                Захвата към шасито представлява нещо като болт с дълга глава, ферзована и с 2 отвора по дължина, през които минават болтовете, с които се захваща към шасито. Стругаро-фрезистка работа за 2 часа. То не е и задължително да се прави същото, при положение че до колкото помня дупки в шасито за оригинален захват на терано 2 не са сложили.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X