Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    За универсален струг няма ли нещо подобно, но с плашка по средата?
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
      За универсален струг няма ли нещо подобно, но с плашка по средата?
      И има, и се прави сравнително лесно, държач за плашка/метчик за задното седло. Аз така работя напоследък. Мойто и настройваем съединител си има, да не троши плашки и метчици. Някъде по-нагоре в темата и снимки имаше.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        За българските стругове май е имало и фабрични, от тоя тип: Това е метчикодържател който с една приставка отпред става плашкодържател. Предната част е подвижна и държи няколко плашки
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Аз съм последния в тоя форум, дето ще тръгне да говори против ползване на пластини. Обаче сметката за държач + пластини за всички стъпки от примерно 0.75 до 2мм никак не е приятна гледка. И понеже за това всеки производител сам си прави системите и пластините, се връзваш към конкретен производител, съответно вносител, наличности и прочие.Иначе истината е ей-това, ама там цените вече са съвсем перверзни:
          Извиняваите за глупавия въпрос, но защо за всяка стъпка трабва отделна пластина?

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
            Извиняваите за глупавия въпрос, но защо за всяка стъпка трабва отделна пластина?
            Зашото ако забелязваш на снимката, профила на пластината има ръбчета, които оформят връхчетата на резбата, а и закръглението на върха на пластината е различно за всяка стъпка - колкото по-голяма стъпка, толкова по-голям радиус на закръгляне, или ако е плато, толкова по-широко плато.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Колега пробвай след като нарежеш резбата да я минеш леко с една триъгълна пила просто за да я изгладиш и да добие естетичен вид,не знам дали и колко е правилно това но поне аз така правя понякога.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Благодаря, броях пластината за един върх, но не се бях замислял за закръглението. наистина ли е различно за всяка стъпка?

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от perdeee Преглед на мнение
                  Колега пробвай след като нарежеш резбата да я минеш леко с една триъгълна пила просто за да я изгладиш и да добие естетичен вид,не знам дали и колко е правилно това но поне аз така правя понякога.
                  Ми не е правилно. По много причини. С триъгълкната пила нито можеш да докараш точнияв наклон, нито да я изгладиш равномерно за да е еднакъв контакта.Сега, в общия случай проблем няма, но резба мината с пилата със сигурност е по-слаба от такава, дето не е мината.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Имат ъгъл, т.е. имат наклон на режещия ръб спрямо оста на шпиндела. Варира от -2 до +4 градуса, като за разни много специфични резби има и други. Тези отрицателните са за леви резби, останалите 5 вида наклон се подбират според стъпката и радиуса на детайла. Има формула, по която се смята каква пластина ти трябва. Ако на пластината не е означен ъгъл, значи е 1 градус положителен. Това с пилата...е от текезесарската школа... p.s. plamkata..как си с руския...ето тука малко за резбовите пластини: http://docplayer.ru/44329372-Tipy-i-...h-plastin.html
                    Последно редактирано от santaclash; 02-05-18, 22:41.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
                      Знам за свинската мас.Казвали сте ми за нея.Пробвах веднъж ,но не забелязах разлика.Но миришеше много тежко и се отказах от маста
                      На каквото и да мирише тя е най безвредната от всичко защото е с животински произход . Всичко останало са петролни продукти и друга химия . За неръждавейка и титан се ползваха улеинова или стеаринова киселина но вече трудно се намират . За тях и аз ползвам препарата на Бардал С 5 . И той смърди на умряла лисица .
                      Последно редактирано от sek.1; 03-05-18, 06:06.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        На каквото и да мирише тя е най безвредната от всичко защото е с животински произход .
                        Няма никаква такава зависимост, щом се дойде до момента на миризми в следствие на нагряване, пък и не само. Змийската отрова също е с животински произход. На няколко модела жаби, дето е достатъчно само да ги пипнеш за да се споминеш - също.
                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        За тях и аз ползвам препарата на Бардал С 5 . И той смърди на умряла лисица .
                        За смърдене - смърди, ама категорично не е на нищо умряло.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Здравейте,попаднаха ми едни стругарски ножове т5к10 но пластината много лесно се чупи та въпросът ми е за какъв материал се използват тези пластини?

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            [QUOTE=santaclash;3318901]Имат ъгъл, т.е. имат наклон на режещия ръб спрямо оста на шпиндела. Варира от -2 до +4 градуса, като за разни много специфични резби има и други. Тези отрицателните са за леви резби, останалите 5 вида наклон се подбират според стъпката и радиуса на детайла. Има формула, по която се смята каква пластина ти трябва. Ако на пластината не е означен ъгъл, значи е 1 градус положителен. Това с пилата...е от текезесарската школа... p.s. plamkata..как си с руския...ето тука малко за резбовите пластини: http://docplayer.ru/44329372-Tipy-i-...h-plastin.html[/
                            Благодаря полезно четиво. Съвсем логично ама нали свикнахме първо да попитаме във форума а не да помислим или да отвориме учебника.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от plamkata Преглед на мнение
                              Извиняваите за глупавия въпрос, но защо за всяка стъпка трабва отделна пластина?
                              Има пластини с пълен профил, и те са за всяка стъпка, има и с непълен профил, те са с диапазон, примерно от 0.75 до 2 ММ, всяка фирма предлага и от двата вида. Има щамповани и шлифовани, разлика 7...8 лева. Под 20 лева са триъгълните, искар ги предлага по 5, други фирми по 10 бр.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Лееееко измествам темата, но ми липсват знания.
                                Резбата на щпилките е поомазана, следва пренарязване ( ясно за връткане на флашкодържача място няма ) Питането е има ли готови такива дълбоки приспособления ( или друг чалъм ), че така с клещите е тегаво,
                                Прикачени файлове
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X