Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Втората таблица,1/1 на 1 ти е стъпка 2мм.
    Това при условие,че зъбните колела на лирата са със същият брой зъби дадени от ляво на таблицата.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Моята таблица е различна, и за това писах за врътките.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190620_173517.jpg
Прегледи:1
Размер:264.6 КБ
ID:5816284

      При теб първата врътка е означена горе на таблицата, а втората е означена отляво.
      В миналото ще остане, каквито сме били...

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Утре ще броя зъбите на колелетата. Не вярвам да имат разлика с тия на таблицата, но за всеки случай

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Здравейте колеги. Да се похваля. Направих си резбата за която писах по горе. Е едната резба я развалих, та се наложи да си правя втори вал и сега всичко е наред. Имам обаче един въпрос свързан с почистването на кръстатия супорт. Опитах се да го почистя...или по скоро да го смажа, но ефекта беше обратен. На ръка започна да се движи трудно напред и назад. Възможно е и винта на нониуса да е задръстен със стърготини и грес. Та някой ще ми даде ли идея как да сваля тоя супорт. Разглобява ли се тая пущина.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Здравейте, имам струг Ц5 и имам следната ситуация. Като хвана да правя стружка след нея имам точност 0.01мм. Така обаче ако хвана вече обработената част в универсала винаги имам биене. Свалих универсала и проверих фланеца, той дава 0.02мм отклонение. Така свалих и фланеца и примерих фланеца на шпиндела, при него имам биене 0.03 до 0.04мм, отделно на конуса, който служи за центроване на фланеца за универсала и фланеца на шпиндела имам 0.1мм биене. Въпроса ми е сега какво да правя? Да челосам ли фланеца на шпиндела, конуса да го пипам ли? Имам нов фланец за универсал и той ми дава биеме от 0.03мм значи проблема е в шпиндела. Кажете ми при вас какво е биенето на фланеца на шпиндела.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
              Здравейте, имам струг Ц5 и имам следната ситуация. Като хвана да правя стружка след нея имам точност 0.01мм. Така обаче ако хвана вече обработената част в универсала винаги имам биене. Свалих универсала и проверих фланеца, той дава 0.02мм отклонение. Така свалих и фланеца и примерих фланеца на шпиндела, при него имам биене 0.03 до 0.04мм, отделно на конуса, който служи за центроване на фланеца за универсала и фланеца на шпиндела имам 0.1мм биене. Въпроса ми е сега какво да правя? Да челосам ли фланеца на шпиндела, конуса да го пипам ли? Имам нов фланец за универсал и той ми дава биеме от 0.03мм значи проблема е в шпиндела. Кажете ми при вас какво е биенето на фланеца на шпиндела.
              Май мериш някакви дивотии.
              Първо какво значи нямам точност 0.01мм?!
              Това е струг, не шлайф, да не говорим че е на 50+ години с незнайно колко хиляди часа работа. Точността е много относително понятие.
              Предполагам че искаш да напишеш че струга ти дава конусност. Демек ако престъжеш някамво желязно дълго 300мм на Ф 50.00 в единия край да кажем при шпиндела е точно 50.00мм в другия 50.50мм примерно. За такава точност ли говорим или за елипса - горния примерен детай е Ф50.00мм на всякъде, но по дължината измерено в една раянина, но ако завъртиш детайла на 180* да кажем вече е 49.50мм?

              Направените измервания от теб с какви измервателни уреди са?

              Къде точно (кои повърхнини) мериш и как?

              Кой модел Ц5 е твоя струг?

              Като цяло обясни подробно с прости думички какъв е проблема?

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Струга е Ц5МБ, с прости думи питам фланеца на вретеното или шпиндела ми дава биене 0.03мм а после фланеца на универсала 0.02мм. като след струговане на детаил получавам точност 0.01мм, но след разместване на детаила се получава биене.

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Преди да започнеш голямото лятно разглобяване, случайно да замери с индикаторен часовник биенето на универсала с калибър ?
                  Примерно прът от хидроцилиндър.
                  По паспорт биенето в центровият конус на шпиндела е стотна и конуса приляга на руските 200 милиметрови универсали.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                    Струга е Ц5МБ, с прости думи питам фланеца на вретеното или шпиндела ми дава биене 0.03мм а после фланеца на универсала 0.02мм. като след струговане на детаил получавам точност 0.01мм, но след разместване на детаила се получава биене.
                    Рендосай челюстите на универсална и му бележи положението към вретеното.Не барай комисиите повърхнини.
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
                      Струга е Ц5МБ, с прости думи питам фланеца на вретеното или шпиндела ми дава биене 0.03мм а после фланеца на универсала 0.02мм. като след струговане на детаил получавам точност 0.01мм, но след разместване на детаила се получава биене.
                      Извинявай, но с прости думи - обясняваш като третокласничка!!!

                      Не пипай нищо, ще орезилиш струга. Това което искаш да направиш се постига с хубав нов патронник клас на точност "0". Или с цангов патронник.

                      Успех и първо мисли после осир@й

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг


                        След като тунинговах стругчето да може да прави и лява резба - ето и първия ми опит за резба на струг.
                        https://youtu.be/EIvrnsm7XGg

                        Освен подвижен люнет има ли друг чалъм за “подпиране” на детайла, че на тая дължина и с този диаметър...
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Филипе, няма друг начин.
                          Аз като правих винта за фрезата пробвах без люнет, хем Ф18 и не става. Особено когато резбата е трапецовидна или правоъгълна и силите на рязане са по-големи.
                          Нямаш ли подвижен люнет за това китайче?

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            ...
                            Нямаш ли подвижен люнет за това китайче?
                            Да не ми убиждаш Хавстриеца [emoji1][emoji1][emoji1]

                            Нямам, но скоро или ще си правя или ще си купя.
                            Неподвижен миналата година си поръчвах от германия. По нашите ширини нищо няма да тея машинки...
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Моят боклук Ц8М ме нервира доста, докато нправя един вал. Просто прави конус 0,5 за 400мм. С подлагане на хартии на центъра стана. Интересното е, че върховете на център в универсала и този в задното седло се срещат перфектно и въпреки това конусът е налице.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Моят боклук Ц8М ме нервира доста, докато нправя един вал. Просто прави конус 0,5 за 400мм. С подлагане на хартии на центъра стана. Интересното е, че върховете на център в универсала и този в задното седло се срещат перфектно и въпреки това конусът е налице.
                                Паралелите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X