Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Минал е покрай ТОС ама на едни 5 000 километра Това е северно корейски струг Кюсон 5
    Имаше някаква табелка ТОS 500 1000 и отдолу набити цифри - сериен номер и година ( 1988 ако има значение) Дай инструккция и на корейски, пък ще търся Пи Че да ми я превежда ( дано леля Заяк не чете )
    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Не съм виждал никога такава машина на живо
    Ела, ще ти я покажа.....ако е Кюсон
    П.П. Дайте снимки, линкове нещо, че на първо четене ( и втора ракия ) нищо сходно не излиза....
    Последно редактирано от дядо владо; 25-04-18, 22:47.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Деди, я питай чича Гоше за картинка на

      Hrotovy soustruh TOS 500/1000

      и виж дали ти излиза нещо като твоята питанка.
      Оти може да е ТОС за Кореята, пък не стигнал до тях, ами отклонен към нас...
      Пък ако излезе заеко чешки, ще намерим хартишка на компютър, може би!
      Последно редактирано от dedoKoko; 25-04-18, 23:13.
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Кусон е. Ръчките му са специфични-
        https://www.google.com/search?q=HUICHON+5
        По снимка-яко занемарен, но това не му пречи да е в добро здраве, да си държи размери и т.н. Това си е промишлена машина. Мислена е като за завод, което ще рече поне по една смяна всеки ден, 365 дена в годината..и така много години. С работа в някой стопански двор, малка работилница и т.н. трябва да имаш особен талант за да я убиеш, а най-често е невъзможно.
        Последно редактирано от santaclash; 25-04-18, 23:35.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Ъхъ, с този фъртефелник на напреко баш си е дръпнатоок. Сори!
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Машината е много добра . Имаме по малкия модел Кюсон 3 . Ортака казва че за нищо на света няма да го смени с друг . Такъв има на едно място чисто нов чакам момента да узреят да ми го продадат . https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=Jh-2Ro-xWq0 В действителност тези стругове са дошли по някакви бартерни сделки срещу хранителни продукти и за това са пращани основно по институти и ТКЗСта . Нашия го натоварих от един полигон за борба с градушките . Под него имаше една щайга тефлонови детайли и нито една метална стружка Не е работено много на тях защото са непознати и няма преведена на български техническа документация за тях .
            Последно редактирано от sek.1; 26-04-18, 05:47.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Кусон е. Ръчките му са специфични-
              https://www.google.com/search?q=HUICHON+5.
              Баш е това (първата снимка която ми излезе) .....остава въпроса с инструкциите кой бутон къде и коя ръчка за какво......
              П.П. Поканата за локане на кафе с пулене и чесане по главата си остава
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Деди, фърлих боба, пих кайве и глявах утайката- излиза ти разходка до Интерпред и обаждане на Станьо, да те ограмоти колегата му директно на неговото джелезо.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Влачете бре! Не знам какво сте търсили и къде, ма на мен ми отне 5 минути:

                  http://files.offroad-bulgaria.com/sp.../Huichon-5.pdf
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Влачете бре! Не знам какво сте търсили и къде, ма на мен ми отне 5 минути:

                    http://files.offroad-bulgaria.com/sp.../Huichon-5.pdf
                    Ай шукар бе бате, ш`идваш тъ златим......ама пак от четене по диагонал не открих механичен реверс и съедините, ш` чета още, то се е видяло (кафе)
                    П.П. Ти с модераторски връзки за туй си го видял
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Съединител няма, поне по думите на sek.1. Дали има обръщаща се предавка, нямам идея, ама при положение че е изведен електрически ключ за тая работа - надали. Направило ми е впечатление че неговия тръгва доста мазно и работи доста тихо. Може би има някакви приплъзващи неща между мотора и скоростите.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Съединител няма, поне по думите на sek.1.Може би има някакви приплъзващи неща между мотора и скоростите.
                        Тсъ,нема нищо.Просто дефазират мотора за реверса.Приятел има такъв но по-малък почти нов,и си прави даже и резби.Малко е странно с реверса,но е въпрос на свикване.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Съединител няма, поне по думите на sek.1. Дали има обръщаща се предавка, нямам идея, ама при положение че е изведен електрически ключ за тая работа - надали. Направило ми е впечатление че неговия тръгва доста мазно и работи доста тихо. Може би има някакви приплъзващи неща между мотора и скоростите.
                          Между мотора и редуктора има само един палцов съединител . За 20 години само той един път се е късал . Реверса е електрически като на много чешки и немски машини . Ключа и мотора бяха двускоростни ама втората степен на ключа нещо се скапа и така си работи от как е при нас . Електрическата схема е с 4 контактора за главния мотор което е доста усложнена инсталация за струг но и тя ядове не ни е давала . За тих колко е тих е трудно да се каже но не е по шумен от нашите С 11 а те се водят за тихи стругове . Мазането е от един централен резервоар. Ортака така му е свикнал че неще да чуе за друг . Аз го бъзикам че ако трябва да работя 3 дена на тоя струг ще си вържа въжето
                          Последно редактирано от sek.1; 26-04-18, 21:07.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Реверса е електрически като на много чешки и немски машини . ...
                            Това не претоварва ли главния двигател, че извадения на таблото амперметър удря над 60А за момент?
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              Това не претоварва ли главния двигател, че извадения на таблото амперметър удря над 60А за момент?
                              Нормално е . Пусковия ток е 7 до 10 пъти номиналния . Двигателя е поне 10 киловата та и 100 ампера да удари няма нищо страшно . На нашия е 7.5 киловата .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Търся челюсти за полски универсал ф 160.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X