Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Вчера правих (опитвах се да направя) цолова резба 14 навивки на тръба 1/2,но както се вижда от снимките материала се накъсва много неприятно.На какво се дължи това? Пробвах на 125 и на 180об/мин и с кобалтов нож - няма разлика.В оборотите ли е проблема,ножа,смазване/охлаждане .Със същия нож правя и резба на ст.45 там няма такова накъсване.Тръбата предполагам е от по-мек материал.https://image.ibb.co/bKNfR7/zoll_threading.jpg

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Оборотите ще подобрят резултата. И преди следващо пускане на ножа, натривай хубаво резбата с тебешир.Материала е мек и си иска добре наточен нож.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        По-високи или по-ниски обороти имаш предвид?Ще пробвам с тебешир.Обикновено обливам резбата с машинно масло,защото нямам друго.Снощи ми донесоха синтетичен борйол.Днес ако успея да пусна помпата вече ще обливам резбите обилно.Ножа ми го подари човека с тръбата и според него е идеално наточен от дядо му (лека му пръст) и каза да не го пипам.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          По-високи. Тебешира заглажда резбата.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Според мене не е фатално че е накъсана резбата. И на мене ми се получава така накъсана на плашка, специално направена за подвеждане на тръба и направа на резба. Самата плашка ми е стара и трябва да се смени. Но пък за сметка на това задържа добре тефлона или калчищата. На полиетиленовите фитинги с лист от ножовка надрасквам напречно по резбата за да се задържат, че иначе ги изхвърля.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Когато нарязваш резба на стомана ,мажи със свинска мас , а най-добре е с коча кой.И както каза колегата вдигни оборотите на 250 или 315 с наточен нож с твъдосплавна пластина.
              "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
              Ат.Буров.

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                Знам за свинската мас.Казвали сте ми за нея.Пробвах веднъж ,но не забелязах разлика.Но миришеше много тежко и се отказах от маста

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Няма и да намериш разлика, защото това е само мит. Но пък за сметка на това, всяка дребна стружка залепва между витките и чистенето е кошмар. Та пробвай с тебешир и пак пиши.Но никакъв смазочен материал не отменя факта, че ножа трябва да е заточен!
                  Последно редактирано от kameno karp; 01-05-18, 20:47.
                  Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Заточен нож със твърдосплавна пластина и свинский смас.P.S.Не съм пробвал с тебешир...
                    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Въйййй...сланината не отпадна ли вече от употреба? Това е няма такава смрад. За камфорово масло съм чувал разни легенди-че се ползва за легирани стомани. При рязането на разби е голяма драма в теорията. Ако се отворят старите книги, там има едни страшни бъркочи с газ за горене, разни масла...само като ги прочете човек, му става ясно, че едно време здравето на работниците зад струга не е струвало особено скъпо...
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        Свинската мас най помага когато се нарязва с плашка, иначе аз не ползвам, и не препоръчвам!
                        При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Намери си от някъде спрей Bardahl C5. Има го масово и точно за такива неща е правен. Нищо друго не ползвам.


                          и... ...до към М16 - M20, най добре си режи резбите с метчик или плашка, когато са тандартни такива. Или поне накрая ги зачиствай с метчик/плашка. Качествените такива, най-вече метчици, освен че режат, дооформят резбата с натиск зад режещия им ръб, и резбата става неразличима от промишлена такава, поне на външен вид. На втория/третия метчик от комплект метчици предназначението му е повече да натисне/доизглади, а не да реже. На нож е почти невъзможно да постигнеш въпросното натискане/заглаждане, особено на ръчно заточван такъв. А другите са скъпи - за всяка стъпка резба имаш отделна пластина. А и честно казано не знам дали и те имат такава функция - доста над бюджета ми идват.
                          Последно редактирано от sparkybg; 02-05-18, 10:57.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            Пластините са с пъти по-рентабилни от метчиците, освен ако не става дума за единични работи, при това извършвани рядко. Ресурсът на метчика е нисък -150-200 минути работа, труден е за производство и като се затъпи, хвърляш за претопяване едно доста голямо парче скъп метал. Пластината е скъпа като първоначална инвестиция, но ако се правят дори малки серии детайли, е далеч по-изгодна. Тази е 50 долара за 4 броя. С пет режещи ръба.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              ...Тази е 50 долара за 4 броя. С пет режещи ръба.

                              Аз съм последния в тоя форум, дето ще тръгне да говори против ползване на пластини. Обаче сметката за държач + пластини за всички стъпки от примерно 0.75 до 2мм никак не е приятна гледка. И понеже за това всеки производител сам си прави системите и пластините, се връзваш към конкретен производител, съответно вносител, наличности и прочие.


                              Иначе истината е ей-това, ама там цените вече са съвсем перверзни:


                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                За универсален струг няма смисъл-производителността на инструмента надхвърля тази на струга в порядък няколко десетки пъти...
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X