Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се нарязват резби на струг

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как се нарязват резби на струг

    Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
    Този път сам стигнах до решението
    Цветовата маркировка на ножовете ще те подведе. Не разчитай на нея. Гледай с букви какво пише. Цветовите маркировки са въведени по ISO за автоматизирани машини. Разделянето там е по предназначение и е "обратно". Синият нож е за материали, които развиват висока температура при обработка. Червените са за "студени" заготовки- за пластмаси, цветни метали... Жълтите се водят универсални- за чугуни, неръждавейки, легирани...което още като видиш списъка материали, които се обединяват под "жълт нож" , трябва да ти стане ясно, че е пълно безумие за универсален струг, на който няма серийно производство. Изобщо схемата е неприложима в ситуация, в която стругарят не знае какво има в патрона. Идва ти някакъв детайл...ама от де е паднал...каква сплав е...никой не знае. Там се започва едно гадаене-на око, на искра, според приложението...и накрая все има елемент на късмет и на налучкване. Дори цветните метали са под въпрос понякога. Гледай си буквено-цифровата маркировка. Тя няма да те излъже. Който го е произвел тоя нож, той си е маркирал на него каква пластина му е сложил.
    Покупката на ножове и заточването, поне що се касае до ежедневно използваните...е малко вече в миналото. Хората го правят по навик, защото така са работили по 20+ години и наистина им е по-лесно и по-бързо. Ако сега ще го усвояваш...вече няма за кога. Съвременните инструменти са масово със сменяеми пластини. Много, ама много по-човешко е и за работа, и като качество, и като всичко. Ножовете-само за мнооого специфични неща.
    За видовете "видии" продавачът е прав. Двайсетина вида са сравнително често ползваните и още толкова има, за които хора с много години стаж зад струга са чели само на книга, без никога да са ги виждали и да са им трябвали. Но това е нормално състояние на нещата. Избор на нож според материала-за това са справочниците. Много важно и ценно нещо, което се ползва почти ежедневно.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • От: Как се нарязват резби на струг

      Момци моля за съвет:
      Купих едно малко стругче, но искам да имам и 1 по-голям. Може ли някой да ми даде мнение за СУ 203? Става ли за сравнително малки и точни детайли?

      Коментар


      • От: Как се нарязват резби на струг

        Че то за големи не става. А колко точни зависи от състоянието му.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Как се нарязват резби на струг

          Като цяло някакво мнение за стругчето.Знам, че имат болест: вариатора, но той със инвертор се оправя интересува ме ако е в добро състояние заслужава ли си за лични нужди?

          Коментар


          • От: Как се нарязват резби на струг

            Зависи от цената и състоянието. При всички случаи е с повече възможности от малките хоби стругчета.
            Няколко пъти съм работил на такъв, или подобен, имаше ръчка и отгоре. Малко ми беше неудобен. Но съм и доста висок. Свиква се. Май ги имаше и по разни учебни центрове, така че виж да не е вандалствано по него.

            Коментар


            • От: Как се нарязват резби на струг

              Нищо ме казваш? какво стана?
              В OLX гледам има няколко. Скъпи и грозни, и не чак толкова.
              По снимки/цена, най ми допада този от Бяла Слатина. Но знам ли...

              Коментар


              • От: Как се нарязват резби на струг

                По добре С 8 или най доброто в този клас С 404 .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Как се нарязват резби на струг

                  Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                  Нищо ме казваш? какво стана?
                  В OLX гледам има няколко. Скъпи и грозни, и не чак толкова.
                  По снимки/цена, най ми допада този от Бяла Слатина. Но знам ли...
                  Точно този от Бяла Слатина. Аз съм родом там, но живея в София. Преди 18 19 другия месец няма да мога да отида да го видя. C 404 нещо не го виждам много много да се продава,а и вървят по 4000лв г/д.
                  Ако изпадне на цена около 3000лв бих си взел Ц404, но вече май хубавите машини са кът.

                  Коментар


                  • От: Как се нарязват резби на струг

                    Ами добре.
                    Най-смущаващото в този случай е, че не е в движение, и няма да може да го пробваш.
                    Но човека изглежда честен в обясненията си. Радко се срещат така изчерпателни.
                    Само да не го продаде.
                    Аз с кеф бих го взел на тази цена и да продам Хобито. Обаче не ми се занимава с транспортиране.
                    А и с годините си създадох едно правило: преди да вземеш нещо което уж желаеш, спри се за момент и си отговори, наистина ли ти е необходимо, и с какво ще подобри живота ти?

                    Сега един въпрос за този модел.
                    Все пак, резби прави, как се реверсира? С двигателя ли?
                    Последно редактирано от ctef; 24-07-17, 19:51.

                    Коментар


                    • От: Как се нарязват резби на струг

                      Колегата го е казал много точно: "преди да вземеш нещо което уж желаеш, спри се за момент и си отговори, наистина ли ти е необходимо, и с какво ще подобри живота ти?"
                      След като си отговориш ще прецениш. СУ203 и С 8 са прилични стругчета за чешане на хобито и до там.Ако ще изкарваш пари от машината ,С 404 е добра машина.Работил съм една година на такава и бях много доволен от възможностите и. И най -важното е да уцелиш читав струг .Понякога повечето средства дадени в аванс се изплащат многократно в повече в последствие.Успех в начинанието !
                      "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                      Ат.Буров.

                      Коментар


                      • От: Как се нарязват резби на струг

                        С 404 е С 11 МТ на половина .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Как се нарязват резби на струг

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          С 404 е С 11 МТ на половина .
                          Прав си Станьо.За това трябва да реши за какво ще го ползва и ще си избере съответно машина.
                          "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
                          Ат.Буров.

                          Коментар


                          • От: Как се нарязват резби на струг

                            С 404 е изключително добра машина . В този клас няма по добра и функционална машина . Напречния и нониус е на 0.05 мм а не на 0.1 мм . Горе при мен има един много леко и приятно се работи на него . Ножодържача оригинално е тип суперфикс и позволява прецизно регулиране на височината и ъгъла на ножа . Това е единствения струг от този клас който с кеф бих си го взел ако ми изпадне на читава цена .
                            Последно редактирано от sek.1; 25-07-17, 19:23.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Как се нарязват резби на струг

                              Интересно защо, този тип ножодържачи не са намерили разпространение по нашите ширини?
                              В чужбина ми се случи да работя с такъв, до тогава не бях виждал. Много лесна и бърза смяна на инструменти, няма подложки, песен.
                              Кусура е че трябват няколко ножодържача, сигурно е скъпо.
                              За любопитните, снимките и описанието на въпросния сруг С404 са на 65та страница от темата.

                              Пак да попитам, онова стругче с вариатора, как се реверсира при нарязване на резби?

                              Коментар


                              • От: Как се нарязват резби на струг

                                Мисля, че тук има отговор на въпроса. Колега имаше подобен руски, но с междинно положение на ръчката за реверса, в което се задействаше спирачка.
                                В миналото ще остане, каквито сме били...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X