Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Току що ми докараха следващата кутия за ремонт и ако всичко е добре към края на другата седмица ще я почвам и ще снимам.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Деди, аз мислех че иде реч за 1-2 десети. Щом милиметър, мисли за корекция по пакетите да докараш десети, ако е възможно. Ръчно шлайфане при това положени е не е чак невъзможно, но е много трудоемко. А на струг си го представям по доста изчекнат начин, състоящ се в престъргване на плоча, залепване на въпроаната шайба към нея със силикон или полиуретан за автостъкла или друго подходящо, и внимателно шлайфане съглошлайф с ламелен диск. Играл съм го това и работи, но пак е играчка, и то даже ако имаш съвсем истински струг.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • Има КПП на Божурище, как се стига сега до теб?
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • ivo-police
          ivo-police коментира
          Редактиране на коментар
          Ванка ,ми тя идеята е да не се стига.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          тъй де, ама кутията е стигнала

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Звънни, ще ти кажа.

      • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        Има КПП на Божурище, как се стига сега до теб?
        Деди издава служебна бележка ,че посещението е изключително наложително

        Коментар


        • ivo-police
          ivo-police коментира
          Редактиране на коментар
          Вярно.Издава бележки и ги праща с гълъби.Нали е с връзки в пощите.

        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Знаеш как е старата номенклатура - бяхме, сме и ще бъдем!

      • Дедо имам плосък шлайф но как да стигне до мен ?
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • дядо владо
          дядо владо коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря за което, но не трябва. Деди понеже не е първа младост не страда често от курОнавирус и да търсе "дагозавра" та да му олекне (омекне) се маскирА като плосък шлайф леко леко на стругчето (което сам съм си направил) и те така, Кутията е сглобена монтирана тръгна, пак ако има усер ъъъъ поемам си и гаранцията(няма да е сефте)

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Ортака е набор 1951 и се бъзика че миналия път го е хванал птичия грип и му умряла патката . То имам подозрение че е умряла много преди това ама с грипа се оправдава . Казаха да ви пазим вас по дъртите то не че аз съм първа младост това лято правя 50 .

      • Покажи ни го това стругче, ще умрем от любопитство .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Покажи ни го това стругче, ще умрем от любопитство .
          Те го

          ​​​​​​​Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_897062.jpg
Прегледи:741
Размер:74.0 КБ
ID:6576362

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC06769.JPG Прегледи:0 Размер:76.0 КБ ID:6576360
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • Ми той съвсем, като истински
            Хората дават стругове за скрап, а някои са принудени да си правят, няма оправия ...
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Ми той съвсем, като истински
              Хората дават стругове за скрап, а някои са принудени да си правят, няма оправия ...
              Благодаря, сИга ш`сЪ надуя кЪт въшка на чело. Това за скрапа е истина, другото пошо е надутите цени на старо и чистия българизъм "...че го дам за скрап, но нЕма да го дам за без пари"
              П.П. Като прескоча (ако прескоча) идиотия курОнавирусна ще продължа да го ъпдейтвам, но и така ми е изплатил многократно всяка вложена в него стотинка(кафе)
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06772.JPG
Прегледи:645
Размер:75.1 КБ
ID:6577008
                П.П. ....баси света се променя щом и ледените висулки фанаха нещо-навирус :-)
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • Висулките може и навирус,обаче при дедо го немА , за туй работа по малко (да не се презоря ) И така "Гранд 5.2 плувал в Дунава, кутията ремонтирана, обаче ми включва моооого меко, толкова леко и елегантно, че чак реших че нещо не е наред и правя "наливния тест" 1л/за 20 сек работа - като количество излиза перфектно, но се пени ужасно, въпроса е накакви идеи от какво може да е?
                  П.П. Това е преди входа във водния радиатор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC06833.JPG
Прегледи:524
Размер:64.7 КБ
ID:6598035
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • Пенчо
                    Пенчо коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колко е плувал?

                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Е то колко река е Дунав?

                  • дядо владо
                    дядо владо коментира
                    Редактиране на коментар
                    До стъклата според собсвеника.....

                • От маслото например - спестени противопенни добавки, а те са основни за такова масло.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Присъединявам се към мнението за възможна "икономията" и ,че няма как в саламче за 4-5 лв да има и месо.

                • Тоя номер с разпенването се случва най-вече от свършваща курса помпа,или от недобре уплътнен всмукател на същата.Маслото увеличава обема си в пъти,а не е горещо.
                  В повечето случаи виновник е филтъра.
                  Последно редактирано от petroffbg; 03-05-20, 22:55.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • Да де, ама все ми се струва че нормално масло със всички добавки, трябва да си стане пак течно за секунди, пък то е препълнило бутилката с пяна, все едно е кола с Ментос.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • travelling
                      travelling коментира
                      Редактиране на коментар
                      Трябва да се пробва, според мен няма шанс да не се разпени, ако смуче въздух от някъде, тя и водата се пени .

                  • Както се казва благодаря на отзовалите се до тук, остава открит въпроса може ли нещо в хидротрансформатора да го пени защото филтъра и "мозъка" като цяло са под нивото на АТФ-то т.е. въздух ми се струва трудно да дойдеот там, до колкото проследявах каналите на "мозъка" маслото към охладителя минава по маршрут филтър мозък помпа мозък хидротрансформатор мозък и навън към охладителя и там вече е пенесто .........явно ще свалям кутията пак за повторна ревизия ново АТФ и филтър,
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • Пенчо
                      Пенчо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Какво стана?

                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Карък, тази я оставих да втаса, свали и пратих на проверка главите на двигателя към нея (щот` и той "надувал") донесоха ми хидротрансформатора за другата (тя пък при включване на "Д" направо гасеше мотора) пътьом и смених "мозъка" заради строшени пружини и кОр, сега тя е само с първа и задна.....вечерАх му, пийнах му утре от начало - мозъка долу, миене мерене четене, попосле "пенЯщата" че сега съм се запенил аз

                    • veskov
                      veskov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Надай се, карантината пада и ще ти напъплят ,,кафенето"

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X