Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задачата на деня - имаме два скоростни лоста
    Единият до 1-ва другият до 2-ра
    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07253.JPG Прегледи:0 Размер:41.5 КБ ID:6885496

    Гмъц и двата не пасват на отвора в купето,видимо са пробивани нови дупки и има само една оргиналдЪ гайка.


    Натиснете снимката за да я уголемитеИме:DSC07251.JPGПрегледи:0Размер:59.2 КБID:6885497

    Единия е нисък и не се подава над междинната част на таблото, другия е по-висок (избирам него, добавям и нит гайки да си седи малко по...)


    Натиснете снимката за да я уголемитеИме:DSC07257.JPGПрегледи:0Размер:50.5 КБID:6885498

    но има и 1-ва скорост и едно странно ЦК ключе Проблема е че кутията не позволява 1-ва, а от друга страна куплунгите на лоста и на автомобилната инсталация съвпадат

    "Дизайнерската" планка на привода е изправям в движение и не се коментира

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07255.JPG Прегледи:0 Размер:58.2 КБ ID:6885499

    Някакви идеи кое не е правилно - автомата, лоста, за какво е ключето
    Последно редактирано от дядо владо; 14-08-22, 17:47.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Владо, оригинала е на първата снимка вдясно.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Така де, "големия" който съм сложил с кривата планка най-долу ъъъъъ само дето не е за тази кола ..........🙄☕

  • Ключето включва 1-ва
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Туй добре, ама кОтията е на упор на втора и назад към първа ход нъцки, а да дърпам с "мамата" някак си не е в мой стил🙄 ъъъъъъ абе ти кога ще дойдеш на по кафе, че се забравИхми☕

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Доколкото виждам в предавателния механизъм има щанга със собствено мнение (тоест нещо като амортисьорче с ход). Тоест кутията механично дава до втора, ама електрически има и първа, през ключето и клапанчето.

    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Не Спарки, пак свалих, гледах нъцки, пластмасарията е на пружина за нещо нейно си иначе всичко вътре е на твърда връзка

  • Кой видял, видял
    Последно редактирано от turtey; 15-08-22, 10:29.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • дядо владо
      дядо владо коментира
      Редактиране на коментар
      Това никак не помага за възстановяване на колата на "Скорпиона", но щом ти се пише......

    • u_bo
      u_bo коментира
      Редактиране на коментар
      turtey колега aко имаш резерви към произвола във форума може просто да помагаш на ЛС на съфорумниците. Аз така правя и ти предлагам да го обмислиш.

  • Имаме си изненади и по педала а газта, ужким е жив ъъъъ ама малко не е така
    С опашки от прасе и български технически канап т.е. тел е вързано някакво жило което аха аха да стигне до тягата на мотора ама нъцки, там малко липсва една опора и една тяга, а нататък привода си живее кротичко леко в страни - нищо ще го оправяме лека полека,

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07262.JPG Прегледи:0 Размер:87.4 КБ ID:6886172

    Сега основния проблем е водохващането,
    С малко четене и умно гледане откривам,че хер конструктор е извел вода за към кранчето на парното между 5-ти и 6-ти цилиндър,

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07264.JPG Прегледи:0 Размер:55.4 КБ ID:6886173
    обаче къде ходи другия край някой ще помогне ли? Трябва ми и картинка на долния маркуч от радиатора до двигателя, може би там да влиза тръбата от парното
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • сипи вода, то ще си каже

      Коментар


      • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        сипи вода, то ще си каже
        Ами сипАх, каза си
        Проблем - при огледа се оказа че водната помпа се крепи на два заоблени болта един до друг, другите два са избегАли


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07249.JPG
Прегледи:781
Размер:45.5 КБ
ID:6886901

        Долния маркуч е с едно апандиситче за парното ама в тази част на галактиката долен маркуч за W46O с двигател ОМ 11О нъцки
        С ,рязане и пасване събрах от други мерцедеси, налях вода Г-вагината, като всяка вагина се подмокря оттук оттам, гадно но ще го обследвам по-натам
        Сърце мъжко не трае захранвам горивната помпа с директен + ........... вече си имаме ПАЛЕЩ G-klassse
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • trapper
          trapper коментира
          Редактиране на коментар
          направо магия, остава и да проходи!

        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Не го чакай . Той е инвалид по рождение .

      • След като имаме палещ G-ваген трябва да имаме и форсиращ се G-ваген, за целта трябва да се поправят тягите на газта, че Ганя е творил,
        Липсва тяга липсва опора, сфера е заменена с болтЕ

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07265.JPG Прегледи:0 Размер:41.4 КБ ID:6887391

        Пак от труп на мерцедес се вземат някакви тяги и люлки разглобяване, рязане, мерене пак рязане щото нали първо режем

        аНатиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07267.JPG Прегледи:0 Размер:16.4 КБ ID:6887392

        и се пасват на място
        Не съм ги кадмирал "оргиналдЪ мецедес" ама и черни стават,

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07268.JPG Прегледи:0 Размер:56.8 КБ ID:6887393


        Щастлив от това решавам че може да се пробва дали "трупа вОскресе" ъъъъъ обаче радиатора е близо до перката и нещо не ми харесва, С малко оглед разбирам как е произведено в "Пух"-кавите заводи и си права планки, и си ги боядисвам и си ги монтирам и съм щастлив - чук бръм КЕФ ъъъъ

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07269.JPG Прегледи:0 Размер:52.2 КБ ID:6887390

        Обаче няма кормило т,е, хидравлика, Питах по-напред в темата как са тръбите но никой не сподели опит - следва проба/грешка Пълня с масло и чуррр, не е така, хайде до фирма за маркучи и фитинги събирам системата ама тук късо там опира и пцуваньЕ, но се сещам че из колата се валят сЕкви кутийки и пликчЕта с "безценности" и почвам да ровичкам за преходници и удължители МЯУ половин ден да си играя да правя планки за радиатора, а оригиналните си били там някъде из между боклуците - голямо пцуваньЕ падна на све по списку, Накрая спирам всички хидравлични течове и съвсем случайно откривам, че в двигателя няма масло, но за сметка на това скоростната кутия е празна хайде пак до магазина, последен оглед, проба на спирачки и пър-пър-пър карам си G
        Последно редактирано от дядо владо; 25-08-22, 17:40.
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Владо, все се чудя и не мога да реша ти с Г-то или Спарки с джипа водите "листата" ...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Аз нямам никакъв. Имам една гола плоча с канал. Затова и прибягвам до "дедовия" чат-пат, като хептем няма как да го свърша при мен. Жив и здрав да е че ми търпи лудостите.

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Като казахте "простотии" 🙄 някой ще ми разкаже ли в кратце за хидростатичните трансмисии - какво къде колко пари, че мЪ апи кучИ за лЕвото ъъъ ухо 😥

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            и нема да пЦуваш, чак тука се чува


        • И те така си живеем ние, с Gосподина и понеже му врътнах едно кръгче / забравих да пиша че между другото поправих сервото на спирачките / реших вчера да се правя на Христос и да съживя един мъртво роден проект "тракторЕто"/ за него не съм писал/ но в кратце - някой е сънувАл,че е гледАл как се прави минитрактор и МЯУуууууу ь за това по-горе питах за хидростатични трансмисии, но както и да е.
          Съдателя ми се обиди,че изземвам функциите на сина му и за три часа ми изгоря основния и резервния флекс, както и ми свърши СО2-то / то туй си е закон за събота следобед/за това днес отново G-то, Първо бях забелязал, че след като напълних мотора и скоростите, подкапва масълце та викам да го огледам на канала а и да продължа отдолу с изпокъсаните жици, Хубаво пали влиза на канала, леко е в страни и трябва да направя нов опит цък и мъц ъъъъ цък и мъц сякаш акумулатора току що раздели душата от тялото , Още два-три опита тц върви на към стартер /бендикса се чува ясно / или хлабави клеми т,е, лош контакт някъде, Това второто е лесно - отварям капака и подавам + директно на шалтерчето да видя къде ще прескочи голямата искра т,е, лошия контакт Ъ Бендикса чука, а двигателя трепва за момент все едно че е заклинил басимуса безсимптомно да умре баш го не вярвам, продължавам с още 3-4 опита и изведнъж някъде отпред между двигателя левия фар и радиатора излиза пушек ибааа там няма нищо което да пуши / Факт е че усещах миризма на претоплена пластмаса, но го отдавах на общата жега / Все пак махам акумулатора и в този момент се сетих - така преди години заварих на тук пишещия Жоро Тонев жилото на ръчната на "ЛендРовъра" му - бях забравил силова маса между двигателя и акумулатора Бърз оглед и няма да пЦувам / неделя следобед е и Трапера каза че се чувало /




          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07276.JPG Прегледи:0 Размер:95.4 КБ ID:6887872
          Пречило им е на "майстучЕата" и са резнали масата от купето, ама така по да си не личи,

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07271.JPG Прегледи:0 Размер:103.4 КБ ID:6887870

          онази на двигателя си е там но единия и край е във въздуха а другия стърчи в атмосферата в резултат тока си е намерил тръба /в прекия смисъл / по която да си тече,, но не е осъзнал крехката и душевност


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07274.JPG Прегледи:0 Размер:111.1 КБ ID:6887871

          и новата тръба за скоростите пада свидна жертва
          Последно редактирано от дядо владо; 28-08-22, 18:08.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            неделя не е ден за работа!

          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            Така запазвам семейния мир - ако се мотая из къщи ще съм виновен все за нещо 🤣😂🤣

          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            мъжът у дома си е виновен по начало. приеми го и ще ти запазя място до мене в казана.

        • Да ми не е скучно си намирам подсказвачка, армейска G-кочинка

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07289.JPG Прегледи:0 Размер:94.5 КБ ID:6890714

          я ъъъъъ баф го приличат си като две капки оцет и олио. Това че едната е дизел а другата бензин не ме притесни особено, това че едната е 12V, а другата 24V. го преглътнах , Задните светлини на "моя" са си заводски, има три гнезда за крушки с по една светлина т.е. мигач стоп габарит но някой с по-голям опит да каже къде по дяволите седи светлината за заден ход на "моята" другата си има цели три


          Основна закачка беше окабеляването към датчика на маслото и нещо от инжекциона, завряни на кучето в хралупката в задния двор. До тях достъпа е силно лимитиран и за да ми е още по-приятно кабелната обувка на датчика е с болт, а не на плъзгане при това с прав шлиц който от времето вече е по-скоро условен и не дава да се развие и смени обувката

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07278.JPG Прегледи:0 Размер:52.8 КБ ID:6890718


          Ползвам нетипични инструменти и прийоми и си имам ламБа


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07280.JPG Прегледи:0 Размер:45.5 КБ ID:6890715



          при това работеща



          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07281.JPG Прегледи:0 Размер:12.2 КБ ID:6890716Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07282.JPG Прегледи:0 Размер:12.5 КБ ID:6890717

          Разбира се така щеше да ми е много сладко
          Една сутрин виждам колата клекнала - ясно от седне гумата изпуска по малко и е омекнала, не е сефте, вадя компресора и МЯУУУУУ цепнатина, добрата новина е че съседа ми е превъзходен гумаджия, лошата че той се кълне че това е от нож, а аз хич ама хич не искам да го повярвам
          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07291.JPG Прегледи:0 Размер:55.1 КБ ID:6890719

          .....за сега продължаваме с издирване на информация за жиците около скоростната кутия
          Последно редактирано от дядо владо; 17-09-22, 19:17.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Преодоляването на всяко предизвикателство си е душевен "оргазъм".
            Дано, гумата не е резултат от "доброжелатели".
            Пс.И аз ползвам инструменти от ветеринарната медицина (чревни клампи). Даже някой съм '"модифицирал" (с нагряване и огъване) ..........

        • Понеже никой нищо не каза за светлините, аз си се ровя полека, и преди да свържа някакъв дебел червен кабел в коша реших да проверя в същност къде отива и какво захранва.

          Оказа се добра идея
          Отива в нищото под задните седалки и е надлежно зеленясал,

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07297.JPG Прегледи:0 Размер:46.3 КБ ID:6891612

          по-весела е другата му част също надлежно зеленясала вмъкваща се през дупка в краката на пътника.(другите висящи кабели още не съм ги гледал ).

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07296.JPG Прегледи:0 Размер:66.6 КБ ID:6891611


          Махам пътническата седалка с все основата че го застъпва и го изхвърлям,


          Птьом ми се мярнаха проблеми с бушонното табло ( то е пред шофьора )

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07295.JPG Прегледи:0 Размер:84.8 КБ ID:6891610


          Реших за по-сигурно да го сваля за оглед.
          Оказа се лоша идея - изсипаха се реленца и кутийки с неясно предназначение

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07294.JPG Прегледи:0 Размер:105.6 КБ ID:6891609

          ъъъ ще ги гледам коя къде какво прави малко по-натам, че "гранд черок" погален от великия дух на ганьовския гении ми изгони музата

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:DSC07293.JPG Прегледи:0 Размер:82.7 КБ ID:6891608
          Последно редактирано от дядо владо; 23-09-22, 18:54.
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • Така и така е изпаднало таблото, препоръчвам махане и подмяна с друго, с по-правилните предпазители. Това беше едно от малкото проблемни неща у Г-то...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • Също трябва да се махне алармата с всичките и метастази.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Също трябва да се махне алармата с всичките и метастази.
                Гениална идея, после като го гепят да може застахователя с чисто сърце да откаже плащане...
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                  Гениална идея, после като го гепят да може застахователя с чисто сърце да откаже плащане...
                  Тя алармата от 10 години не работи! А и никога не е имал каско!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X