Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Друго ефективно е да си забъркаш елхор с вода и с метлата, после плакнеш. Светва.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      .....деди до къ`т почивА, пароструйка си скова ( т.е. след 5 години чакане и към 2 "на час по лъжичка" възкреси парчето скрап в гаража ) мъ не миЙ качествено масло от мозайката - въпроса е как се справяте във вашите сервизи ( за тези със сервизи и мозаечен под)?
      Промишлен обезмаслител от българските, че 5кг/л е 6-7лв.
      По-корави и не толкова щадящи като Меглиото са, но за мазен под и оляти мотори са перфектни. .

      P.S. Аполон е по-мек, по-ароматизиран и малко по-скъп, а Верона е по-корав, като за битови нужди го разреждам 1:1 с вода.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Промишлен обезмаслител от българските, че 5кг/л е 6-7лв.
        По-корави и не толкова щадящи като Меглиото са, но за мазен под и оляти мотори са перфектни. .

        P.S. Аполон е по-мек, по-ароматизиран и малко по-скъп, а Верона е по-корав, като за битови нужди го разреждам 1:1 с вода.
        Е то това може да си го брака и сам. Нали знаеш какво има вътре?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Е то това може да си го брака и сам. Нали знаеш какво има вътре?
          Знам. Купувам си го на 3лв килото на люспи, но в обезмаслителите има и други работи, като в Меглиото има и още по-дуги, но не е това темата.

          Просто му давам най-тънкият бърз вариант, щото има и по-Убави маркови промишлени обезмаслители, но са по-скъпи от Меглиото, а и разфасовките май им бяха по 15-20кг или литра.

          P.S. Бързам за един Източен Костинброд, та нямам време да снимам и плика с люспите, и тубата с Вероната, но май сме го коментирали в една тема за обезмаслители в която съм качил снимки.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            С почти всички обезмаслители става пробвал съм мотох мафразол мелио медикс, всички български,смесвал съм ги с препарат за безконтактно измиване, пробвах и няколко италиански, на които им забравих имената.Най-добрия ефект забелязах когато започнах да мия едно петно разлят обезмаслител под един рафт, мозайката направо побеля, а обезмаслителя беше стоял там повече от година.Та идеята ми е ако позволява да се напръска в петък и да се мине с водоструйка в понеделник примерно, мисля че ефекта ще е най-добър.Като цена качество най-доволен съм от смеската на обезмаслител с препарат за безконтактно, без значение от марките до сега не е имало засечка.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              NaOH.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Говорим за мозайка. И Дедо майстор да дойде няма да очисти старото. Оттук натам е друга работа.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  .....смесвал съм ги с препарат за безконтактно измиване.... до сега не е имало засечка.
                  +1 за тази рецепта. Аз само така успях да ОчистЯ струга и фрезата, при все че ползвах студена вода

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Да върнем темата в "джипското" русло, го закина дедо в мирно време. Джип "Либърти" (KJ) 3.7 бензин, умира двигателя, (брутално е сгласен за продажба) нови лагери сегменти, комплект гарнитури, колянов вал, биели, шреглед, шлайф, монтаж и гмъц двигателя работи на умирачка, плете цилиндри и гасне, основна грешка която вади е Р1391. + странни стойности на МАП-а (все едно че смуче въздух от някъде) и най-големия шах мига в който се пипне дросел клапата гори бушон №6 в двигателния отсек. Проверка вторична за ангренаж - точно, проверка за смачкани гарнитури на "жабата" няма. Сменен ТиПиЕс, компютър на мотора, бобините, разбандажирани кабелите от ТиПиЕс-а до компа на мотора - нищо, нова маса акумулатор-двигател (старата нещо не провеждаше ток) и гмъц палиш плете цилиндри, пипнеш дросела МЯУ.......Ъ?
                    Няколко месеца по-късно имаме воскреснАл.
                    След смяна на компютър, окабеляване, бобини, датчици, безброй изгорели предпазители, най-накрая победа.
                    Колелото което дава сигнал на датчика на коляновия вал е трошено и заварявано, след смяна с ново всичко си дойде на място.
                    Дали 2-те десети радиално биене или материала на заварките, ба-ли-го........
                    П.П. Продължавам да не мога да качва снимки....... МОДЕРАТОООООООР предлагам кафе ....
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Наборе, относно снимките свали си програмката "XnView-Win-ful" примерно от този линк https://www.xnview.com/en/xnview/.
                      Инсталираш на компа и там много лесно можеш да си намаляваш снимките до разрешения размер. Като отвориш снимката с тази програмка отгоре има бутон "Изображение", натискаш бутона и от опциите избираш мащабиране. В прозорчето най долу има ред "пиксели/инч", те там намаляш цифрите до 50 да речем и си готов. Да знаеш, намалиш ли наполовина винаги влиза

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        В друга тема колега беше обяснил, но не мога да я намеря. Без да инсталираш нищо, с десен бутон върху снимката, избираш "Редактиране".
                        Снимката се отваря и горе има бързи бутони - "Преоразмеряване". Отваря се меню, в което избираш "Пиксели" и намаляваш хоризонталните на 1024.
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Вероятно се е намагнитило и пуска дълги импулси.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                            Наборе, относно снимките свали
                            Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                            ...........
                            Намален са,подредени са, просто като дам "качи в текста" и дава "нула фйлове...." ще го мисля....

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Вероятно се е намагнитило и пуска дълги импулси.
                            Дай малко па подробно.....
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                              ........
                              П.П. Продължавам да не мога да качва снимки....... МОДЕРАТОООООООР предлагам кафе ....
                              И без кафе ще го догодим, ама ще трябва да намерим начин - да ми пратиш снимките.
                              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Трябва да се погледне, посипи го със стружки и виж дали има намагнитени ъчастъци .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X