Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При незагряли кюнци имаш конденз на вода по кюнците, принципно, особено ако катализатора работи. Макар че в тоя режим и мирише като на разредител за боя (ако работи катализатора).

    Отделно, ако харчи вода чак при такива пушеци, би-трябвало и антифриза да намалява.

    Другото - нали имаше и инспекционна камера? Свещите долу и търсиш "измито" бутало. Ако няма, продължаваш да се чешеш дет не те сърби.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • коко келеша
      коко келеша коментира
      Редактиране на коментар
      Вода от ауспуфа капе и при загрял двигател без катализатор, но с добро изгаряне в цилиндрите - демонстрирам при поискване с камиончето от аватара. При карбураторната ми Шкода Фаворит, това ставаше И на газ.

  • Деди, понеже така и така темата е за всичко друго, но не и за разходки, да попитам и аз нещо - случайно да са ти известни времената за впръскване на бензин при празен ход на 4-литровите матори на Черока(93-та година уж, поне на теория трябва да е НО.) Сега времето е 4.2мс и газаджията, който бори газовия инжекцион, твърди, че са високи. Трябвало да са под 4мс.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Деди, понеже така и така темата е за всичко друго, но не и за разходки ......
      ....баш си е за разходки, разхождаш се, идваш, локаме кафе, клюкаме си, че даже може и нещо полезно да свършим,т.е. винаги си добре дошъл да се поразходиш ъъъъъ май е към\(под) 3 мСек
      https://jeep-manual.ru/index.php?page=191
      Последно редактирано от дядо владо; 15-03-20, 12:13.
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • Деди чака чака чака ....да го хване курОнавируса та да иде при комшийката със ракийката ма нъц, ...и докато чака за да не го чакат два двигателя и една кутия си поработва .....
        ъъъъ кОтия 44RE се окотила ( плувАла в Дунав ) лошо няма, мия и сменям наред, но на втори съединителн пакет ако сложа дебелия затварящ го диск и зегерката над него не ми излиза луфта - и въпрос №1 става ли да го затворя с тънка притискателен диск ?
        Производителя казва - ако не излиза луфта сменяйте фрикционни и притискателни дискове , да де но аз имам само два комплекта, ако сложа по-дебелите фрикциони събирам три, а го дават 4. това е другия въпрос кое е по-хубаво по-малко по-дебели фрикциоин или повече по-тънки (притискателните е ясно, те са с една дебелина)
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • Повечко по тънки е по добре, сумарно са по голяма площ. А луфта се регулира и с по тънка зегерка.

          Коментар


          • дядо владо
            дядо владо коментира
            Редактиране на коментар
            За зегерката знам (дават ги "селектабъл" към 10 размера) мЪ нЕмам , за това трябва да го побългаря, за "тънкото" нямах идея т.е ако си в курОнтина заповядай на по кафе

        • Ако ти трябва по-тънка зегерка, шкурката и шлайфаш. Ако по-дебела - подлагаш шайба с нужата дебелина.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • bocho64
            bocho64 коментира
            Редактиране на коментар
            Тия зегерки са с диаметър около 140мм

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Значи ако ще подлага, трябва да се оборудва със стругар. Май имаше някакъв такъв чишит около него.

        • Деди,сметни каква дебелина ти трябва и какъв диаметър. Имам доста насъбрани във времето.
          Последно редактирано от Валери Недялков; 17-03-20, 21:57.

          Коментар


          • Отговарям на Спарки и на Бочо - Ежедневната борба с идиоти и битови задачи (курОнавирус, храна, кучета котки и т.н.) ми стопиха батериите от притискащия диск трябва да махна към 1 мм. (то е 5 та до към 4) нещо като струг съм с произвел, но утре ще го меря пак и ще го "рендосвам"после ще пиша....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • Това иска шлайф , на струг само ще го поразиш.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • дядо владо
                дядо владо коментира
                Редактиране на коментар
                ....и защо така реши?

            • Откъде ли? Ами 4+5 години учене по специалност ДВГ и Технология на машиностроенето, 22 години стаж като конструктор и в сервиз, работа на всякакви металорежещи машини , май няма от къде да знам.
              Най малкото не съм питал по форумите как да си реша елементарни проблеми.

              За да не е заяждане - диска е закален. Базирането на 5 мм шайба в универсал не е лесна работа а за успоредност изобщо няма да говорим. Търси плосък шлайф, ако държиш да си свършиш качествено работата.
              Фиат Купе
              Опел Фронтера В
              Мицубиши Паджеро Пинин

              Коментар


              • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                ....................... и Технология на машиностроенето.....................

                За да не е заяждане - диска е закален..
                В коя технология прочете за фрикциони и антифрикциони? Нищо закалено няма в дисковете ,а и даже е нежелателно да са закалени А за успоредност!?!? Та те са щанцовани! Успоредност на щанца??

                Коментар


                • novatech
                  novatech коментира
                  Редактиране на коментар
                  От десетината кутии на части в склада може би имам поглед. Затварящия диск е шлайфан и закален.

              • При възможност и аз бих шлайфал. По - равничко ми се види , не за друго
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                  Откъде ли? ....Най малкото не съм питал по форумите как да си реша елементарни проблеми.....За да не е заяждане.
                  .....за да не е заяждане - не питам в "бг мама" а точно на едно място където горе долу се спазва "хигиена" на мненията. Точно и кратко въпроса беше може ли да се замени затварящия диск с метален от пакета!
                  П.П. отговарям на "Жеко" Жив си бил, че нещо се притесних
                  Под затварящия е 1.4 мм дебел фрикцион - та го боли нЕкой за 0.02 драскотина. От съпромата ( теорията изучавана по-горе от колегата ) си вадя изводи за контактната площ между затварящата зегерка (закалена стомана) металните дискове и алуминиевото легло (чашата в която са) , буталото което ги управлява (също алуминий) и т.н.
                  Днес -утре чакам да ми докарат друг джип със строшена кутия, там ще снимам.....
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                    Откъде ли? .....22 години стаж като конструктор - диска е закален.
                    Ако има нещо което ме вади от обувките това е голите приказки . Имаш 10 разглобени кутии,вземаш пила и търкаш. После споделяш резултата. И понеже съм сигурен,че ще тръкнеш,но няма да споделиш резултата та аз ще го направя. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200319_141329.jpg
Прегледи:387
Размер:652.8 КБ
ID:6574371Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200319_141341.jpg
Прегледи:392
Размер:236.4 КБ
ID:6574372Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200319_141446.jpg
Прегледи:396
Размер:374.5 КБ
ID:6574373 ​​​​​​​

                    Коментар


                    • ivo-police
                      ivo-police коментира
                      Редактиране на коментар
                      Маййсторе тая пила не пили ...Как да не пили бе дришляк ,я си пилим от трийсе години с нея.
                      Ей виц е това .

                  • Аз че ще тръкна , ще тръкна , може и на твърдомера да го пусна. Ама ми се ще да видя и деди какво ще тръкне на струга и как ще изглежда след това...
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Лросто звънни и ела.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X