Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Емо, а сети ли се да насочиш фара с все още нефиксирана крушка към стената и да въртиш крушката, докато не се образува перфектна линия? Имам спомен, че положението, при което линията е идеална не съвпадаше хич с положението на 3-тото чопче, което трябва да се изпили. Аз отрязах и трите и направих ново, ако не ме лъже паметта. Серго може да каже светеха ли или не На моята не съм преправял, щото съм пишман адвенчър. Като се стъмни търся шубрак да се навра да пия бира
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Ами като свалих фаровете естествено свалих и всички 5 пружини(май трябва да са 6 , ама долу в центъра между двата фара имам само една ), които регулират височината и посоката на светене. Като обърнеш Н4 с цокъла към тебе трябва да се изпилят долното и дясното чопче, демек отзад цокъла на Н4 трябва гладкото да остане отгоре.Тогава нажежаемите елементи в крушката стоят както стои крушката и във фара на леката ми кола. После като ги слагах пружините гледах да броя резбите като навивам болтовете за да са от двете страни еднакви , а не фаровете да светят кой накъдето си иска. Изгледа съм пренавил горните обаче защото сега дългите са ми в небето , а късите са все едно дълги.Само трябва да се коригират фаровете да светят по- ниско. Но светят МНОГО СИЛНО и двата фара правят нещо като ярко петно - точка на около 30 метра- срещу гаража ми има стена и там ги пробвах. А бях купил умишлено от Алати 2 китайски крушки за по 2,80лв. всяка с ясното съзнание , че ще ги разваля. Стана 23часа снощи и нямах време да си играя повече, но утре ще ида да купя още 2 , ще сваля фара и ще продължа да експериментирам . Крушките ми оцеляха след преправянето и ако утре разваля новите , ще си карам с тия. искам да проверя начинът на Илко да не пиля чоповете , а да ги обърна навътре. Ако гуменият калпак легне плътно и крушките не мърдат, ще е добре. Измислих и със съвсем тънко свредло(1,5 или 2мм ) да пробия по едно отворче на рефлектора диаметрално , и под гумата да хвана там една по- дълга пружинка (не много силна) и ще стане супер здраво , а и ще се маха лесно , НО МЕ Е СТРАХ ДА ДУПЧА РЕФЛЕКТОРА. Той измежду другото знае ли някой дали е метален? Ако е метален може и да рискувам да го пробия.
      ПП Дано феновете на други марки не четат тука , че като чуят с какви неща се занимаваме , ще ни спукат от бъзик

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Серго потвърждава. Фаровете светеха супер. Не съм имал никакви проблеми в тъмното. Но мен наистина ме интересува, какви дневни ЛЕД светлини са сложени на Африката. И аз искам да си сложа на Стромчето. Модели много, ама все не мога да харесам, пък и мнения от колеги не съм срещал. Сега има мнение от първа ръка и не е зле да се видят и снимки.
        BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
        LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
        Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          http://www.polo-motorrad.de/de/led-t...nd-153527.html. Ей тия фарчета ми подариха- мисля , че са по 35 евро парчето обаче. Харесха ми много не на външен вид , а как светят. Консумират общо 8 вата, а един приятел от Литва преди месец почти 2000 км кара зад мен и през деня направо ми вадеше очите в огледалата. Виждаха се от километър сигурно. Вързах ги елементарно към габаритите, само , че през ключе, за да ги спирам вечер. Като махнеш , че изглеждат малко недодялано СЪМ СУПЕР ДОВОЛЕН. Диаметър 7см.Реални снимки - като свърша с основните фарове , ще щракла и ЛЕД-ЧЕТАТА
          Сега видях и това(цената е за комплект)- ама идея си нямам как светиhttp://www.polo-motorrad.de/de/led-s...FfMdtAodswEADA
          Последно редактирано от egerchev; 30-09-13, 07:05.

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Емо, не ме разбра. Номера е не само да навреш крушката и да я застопориш. Като я пъхнеш пробвай да я въртиш по посока на часовниковата стрелка и обратно и по едно време трябва да образува идеална линия на стената отсреща - отдолу светло, отгоре тъмно. Милиметър в ляво или в дясно прави петното разсеяно и ползата от интервенцията е никаква. Затова трябва да се резнат и 3-те крачета и да се направи ново, след като бележиш с маркер точната позиция на цокъла спрямо рефлектора.
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Колеги искам да попитам,като се смени крушката с Н4 как ще станат буксите отзад. Искам да си сменя и аз крушките че фаровете хич ги няма.

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                При мен си влязоха буксите нормално. Мааалко по- големички са от старите с балона, но като се опъне хубаво гумата ляга плътно на рефлектора. И другото вече си следиш цветовете на кабелите, габарит-кафяв, маса- зелен и за другите два трябва да погледнеш схемата. Не е сложна процедурата, само иска малко свободно време и търпение. Дори наскоро си сложих и релета на фаровете.
                HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Благодаря за линка за ЛЕД светлините. Тия с четирите диода са супер. Точно такива търся. Да светят яко. Що няма и на мен някой да ми подари
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Серго ... що се правиш на .... разсеян!?!
                    Руси не го ли познаваш ....? .... 2R ... говори ли ти нещо .... има къде по-хубави от тези на линка!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Днес в интернет пространството намерих точно такива като тези от линка за 20лв. (в България)
                      HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Такива СЪЩИТЕ НА ВИД и във Варна ги има за по 20 лв. Знаех, че са ми ги пратили от Литва и малко преди да ги получа пообиколих по магазините за автоаксесоари. Значи, КАЧЕСТВОТО Е НЕСРАВНИМО, а и светенето също(накарах в магазина да ми ги закачат на един акумулатор). Може и да има някъде такива дето да вършат работа , ама трябва да се търси.
                        Значи преди малко си приключих преправянето на фаровете на Н4. Направих снимки, ама с телефона . Сега съм на работа и няма как да ги кача. Съвсем скоро ще ги пусна тук за да може както каза Илко и след 2г. на някой да му е полезна темата. СТАНАХА МИ СУПЕР ФАРОВЕТЕ (а и крушките се държат много надеждно в гнездата). Единствено рискувах и МНОГО ВНИМАТЕЛНО с едно свредло 2мм пробих по едно отворче диаметрално на жлеба дето си го има на рефлектора. Самия жлеб с една тънка пиличка СЪВСЕМ МАЛКО го уширих и удължих за да може да влиза Н4 без да се пили крачето, а само съвсем малко да се резне за да може да се огъне и да влезе без напрежение . Другите 2 крачета ИЗЧЕЗВАТ(може на шмиргел, може с обикновени резачки-пробвах и по двата начина)ЗНАЧИ АКО СИ НА ПЪТ ТИ ТРЯБВАТ САМО РЕЗАЧКИ И СИ ГОТОВ С КРУШКАТА. От оригиналните фасунки взех само едната пружинка(оная дългата дето е извън фасунката-във фасунката има още 2 по- къси ама те не трябват). От едно парче медна тел(от ел . кабел 2,5 квадрата) направих по една кукичка - около 2см. дълга и единит край го закачих неподвижно (не неподвижно , а така , че да не може да се откача от пружинката. Пружинката и кукичката станаха едно цяло). Преди да сложиш крушката във фара(още навън на спокойно ) закачаш пружинката за крушката Н4 има горе 2 малки дупки и пружинката си заспива там. Жлеба служи само да я фиксира към рефлектора и да държи единия край. Б другия край(демек отворчето дето го пробих с 2мм свредло влиза кукичката И СЕ ЗАКАЧА ТАМ. Крушката се държи МНОГО ЗДРАВО ОТ ПРУЖИНКАТА която почти обгръща цокъла, без да се докосва до пластините където се закача куплунга с кабелите за тока. Оригинално няма куплунг, а фасунката за тая смотана италианска крушка е и куплунг едновременно. Отидох на един магазин за автоаксесоари и ми продадоха куплунг за Н4 за огромната сума от 1,5лв. парчето( нали са 2 фара, значи 2 куплунга ви трябват за 3 лв. общо). Гумения калпак дето пази цялата фасунка и ляга на фара отзад скрива всичкото това и навън НЕ СЕ ВИЖДА НИЩО- всичко остава под гумата. Фокусното разстояние както казва Илко на Н4 е същото като на италианската крушка , така , че фара става като оригинален-само дето свети като ден. Поста стана дълъг и сигурно неразбираем, ама като пусна снимките и ще видите колко е елементарно. Единствено трябва да се прежалиш и да пробиеш едно отворче 2мм на най-задния край на рефлектора. (оказа се метален и се дупчи лесно) . От 2мм. отвор, който даже не е на амалгамата според мен няма да ръждяса много и бързо фара. Дано сте ме разбрали- от снимките ще се ориентирате.
                        ПП ТОВА И Е ГОТИНОТО НА АФРИКАТА, ЧЕ МОЖЕШ ДА ПРАВИШ КАКВОТО СИ ИСКАШ ВЪРХУ НЕЯ БЕЗБОЛЕЗНЕНО.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Браво Емо, разбрахме всичко и звучи като да се е получило добре .
                          С времето ще се убедиш, че карането с тези фарове истинско удоволствие.
                          Поздравления! Очакваме снимки.
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0287.jpg
Прегледи:1
Размер:17.6 КБ
ID:5523056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0288.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5523057Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0289.jpg
Прегледи:1
Размер:15.7 КБ
ID:5523058Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0290.jpg
Прегледи:1
Размер:15.5 КБ
ID:5523059Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0291.jpg
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5523060Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0292.jpg
Прегледи:1
Размер:17.1 КБ
ID:5523061Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0293.jpg
Прегледи:1
Размер:23.2 КБ
ID:5523062Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0294.jpg
Прегледи:1
Размер:20.3 КБ
ID:5523063Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0296.jpg
Прегледи:1
Размер:22.7 КБ
ID:5523064Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0297.jpg
Прегледи:1
Размер:32.3 КБ
ID:5523065Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0298.jpg
Прегледи:1
Размер:28.6 КБ
ID:5523066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0299.jpg
Прегледи:1
Размер:28.0 КБ
ID:5523067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0300.jpg
Прегледи:1
Размер:26.1 КБ
ID:5523068Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0301.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:5523069Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0302.jpg
Прегледи:1
Размер:21.5 КБ
ID:5523070

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Ето и снимките на преправянето на фаровете за крушки Н4- дано ги виждате. Не знам защо се отвориха така , но това са първите снимки , които качвам тук и може и да не е станало. А ЛЕД-овете съм ги снимал заедно с габарити само.А за да не се мъчиш когато пътуваш, просто си носиш 1 или 2 крушки(аз си направих 4 допълнителни).Дано да са полезни дългите ми писаници и жалко ,че иде есен , а не пролет.
                              Последно редактирано от egerchev; 01-10-13, 14:32.

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Браво! Получило се е супер. Ми те и ЛЕД-овете са мноо яки. Пробвал ли си ги на тъмно, заедно с фаровете и дали има ли някакъв по-добър ефект, в комбинаця с тях?
                                Последно редактирано от Сергей Янков; 01-10-13, 15:51.
                                BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                                LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                                Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X