Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Пак добре, че някой не предложи да си сложе бордюр в куфара за да намали височината. Тази гайка е там точно за тази цел. Ако производителя препоръчваше друг начин щяха с мотора да продават и една торба с чаркове по окачването с най-различни размери. Гледам че си с 4-ка. Сваляш кората, която е над акумулатора, може и предпазителя на колекторната тръба за да имаш по-добър достъп с отверката. Отверката трябва да е тъпа, може и някакво друго желязо но не трябва да е остро. Лашкаш контра-гайката и след това развиваш долната. Принципно ако искаш да го свалиш малко предполагам 3-4-5 оборота ще са достатъчни. С тази настройка променяш единствено статичното положение на механизма. После разбира се затягаш контра-гайката.

    ПП: Емо, не вярвам да не си забелязал вакум пробката на другия цилиндър....?
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Ето това са линковете:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$_1.JPG
Прегледи:1
Размер:11.5 КБ
ID:5548141

      За да е по-нисък мотора , частта в ляво от свързващия болт трябва да е по-дълга. При Ямаха тази част е от две пластини , които се продават в различна дължина. При твоя мотор е излята , но можеш да си изработиш друга , можеш да ползваш и от друг мотор , примерно CBR , CRF , подобни са , но трябва да се премерят.

      http://www.ebay.com/itm/04-05-HONDA-...3ccc96&vxp=mtr

      На много мотори с такива линкове , има второ място за захващане на линковете към рамата на мотора , за да се намали височината.
      На моята Yamaha ползвам линкове от два модела Husqvarna , и един модел на Aprilia , така избирам нужните ход , височина , твърдост.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Да бе, то е ясно, че става ама ако му дойде пък прекалено нисък или недостатъчно снижен? Плюс това нищо не губи от 4-5 оборота. Пак зависи от умората на пружината, но при мен примерно е свежа за 23 си години живот и гайката ми е на 5-6 мм от горния край на резбата. И пак като съм сам върху мотора съм на пръсти като балеринка (185 см съм висок). Виждал съм африки, на които гайката е навита до край и пак е нисък мотора....така че е малко относително. Жалко наистина, че няма допълнителни отвори за регулиране на височината, правена е за големи 'ора Нека колегата каже къде е в момента гайката и колко иска да снижи мотора (щото 1 см е разликата между това да си на пръсти и с цяло стъпало).
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Проблема е , да не стане с къс ход , меко и нестабилно окачване , и какво правим като качи втори човек? Сигурно се продава и въпросния линк за намаляване на височината, но няма да е евтин.
          Всички легенди от Дакар са си високи /95-100см./ , а Африката мисля , че си ползва оригиналната рама.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Еми при мен не е меко и нестабилно Ако е уморена пружината какъвто и линк да сложиш все тая.....
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Между къси крака , дълги крака , слаб , дебел , могат да се получат различни комбинации , но по правило , килограмите се регулират с подходящата пружина , а височината с подходящите линкове. Няма нищо лошо да се пробва и с гайките.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                Да бе, то е ясно, че става ама ако му дойде пък прекалено нисък или недостатъчно снижен? Плюс това нищо не губи от 4-5 оборота. Пак зависи от умората на пружината, но при мен примерно е свежа за 23 си години живот и гайката ми е на 5-6 мм от горния край на резбата. И пак като съм сам върху мотора съм на пръсти като балеринка (185 см съм висок). Виждал съм африки, на които гайката е навита до край и пак е нисък мотора....така че е малко относително. Жалко наистина, че няма допълнителни отвори за регулиране на височината, правена е за големи 'ора Нека колегата каже къде е в момента гайката и колко иска да снижи мотора (щото 1 см е разликата между това да си на пръсти и с цяло стъпало).
                Ако правилно мога да преценя във момента гайката ми е навита около 1,5 - 2 см ( грубо казано ) от горната част на резбата.Аз съм 180 см ,108 кг. и съм на пръсти.Дори и когато жената е качена и мотора натоварен, пак съм на пръсти.Идеята ми е да намаля около половината разстояние,за да мога да стъпвам със цяло ходило и във същото време да се запази хода натоварен.
                Пък ако не ми хареса винаги мога да си върна изходно положение.
                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение

                  Емо, не вярвам да не си забелязал вакум пробката на другия цилиндър....?
                  Естествено, че съм я забелязал пробката,но ИЗОБЩО НЕ СЪМ СИГУРЕН,ЧЕ ИСКАМ ДА СЛАГАМ ВАКУУМПОМПА.Предпочитам си резервните части да са оригинални, защото като трябва да сменям нещо по-ми е лесно да ида в Бултрако(вече и във Варна са те,а не Карада)и като си отворят програмата с резервните части, да им покажа на екрана ТОЧНО КОЕ БОЛТЧЕ МИ ТРЯБВА),а не да търся от 100 местаи все да мисля кое от какво беше.В тоя ред на мисли в продавалника има една туристическа висока слюда за RD7(ама точно за моя модел93-95г.)с правия долен край като на RD4 И ОТ 2 МЕСЕЦА И ИСКА 200ЛВ.Не можах да го убедя (в Сф е продавача),че няма кой да му ги даде тия пари тук , просто защото сигурно RD7-93-95г.я има 5 мотора в цялата страна, я не.Не знам дали става за RD4-за RD7 след 95г. със сигурност не става. Взех си перфектна висока слюда от немския и-бей и с шипинга ми стъпа на 130лв.Ако на някой му се пазари да я погледне в продавалника,може пък да има по-голям късмет от мен и да я вземе

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                    Ако правилно мога да преценя във момента гайката ми е навита около 1,5 - 2 см ( грубо казано ) от горната част на резбата.Аз съм 180 см ,108 кг. и съм на пръсти.Дори и когато жената е качена и мотора натоварен, пак съм на пръсти.Идеята ми е да намаля около половината разстояние,за да мога да стъпвам със цяло ходило и във същото време да се запази хода натоварен.
                    Пък ако не ми хареса винаги мога да си върна изходно положение.
                    С развиването на гайките свиваш амортисьора , 10мм. се равняват на около 40мм. ход на окачването. Можеш да преработиш и седалката , като я направиш по-ниска.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      С развиването на гайките свиваш амортисьора , 10мм. се равняват на около 40мм. ход на окачването. Можеш да преработиш и седалката , като я направиш по-ниска.
                      А реално дали ще усети разлика? Моята гайка като е на 5 мм от края на резбата какво - да в завия до края за да имам ход ли? Мотора го карам винаги с втори човек, три куфара, багаж до пръсване и по него има около 15 кила ролбари и стойки. Фучал съм по хендеци, черни пътища и прочее, ход не ми е липсвал
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Свалих до средата на резбата която беше във момента.Сякаш няма особенна разлика,пак стъпвам на пръсти,но по стабилно.Но поне разбрах как става,не е особенно трудно и ще изчакам активният сезон,когато ще го натоваря със жената и куфарите и багаж.Ако се налага тогава ще го сваля още.
                        Междувременно си смених и предният пиньон.Поръчах си от тези от Карлово.Стандартен 16 зъба.
                        Притесняваше ме първоначално,че не влизаше спокойно,както старият.Влизаше донякъде и навътре не ще.След бърза консултация със майстор по телефона,му "играх малко карате",със леки почуквания успя да влезне и да си застане на мястото.След като мина първоначалните зъбци на оста,нещата си дойдоха на мястото.Заспа.Успях и да го пробвам.Всичко беше нормално.

                        Следващото което е на ред е смяна на спирачна течност, антифриз и свещи.
                        Пред дилема съм за спирачните маркучи.Навсякъде има от металните оплетки.Съгласен съм,че са много по добри,но в момента не съм готов да инвестирам подобна сума за мотора.
                        Опитах се да си намеря от оригиналните гумени маркучи,но удрям на камък.Навсякъде предлагат само метални.
                        Някой подхвърли идея да отида до фирма където правят подобни маркучи и там ако се налага да използват и моите стари накрайници ?
                        Появи се и друга идея - Метален спирачен маркуч от скутер.Втора употреба излиза около 30 лв бройката.Един познат си е сложил на TDM такива маркучи от скутер и е много доволен.
                        Пред голяма дилема съм !
                        Последно редактирано от kirilkirilow; 28-12-13, 15:30.
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          А ... някой да си е карал мотора днес?
                          Евентуално ......


                          Аз само, до Одрин ... сутринта и после ... до Бургас.
                          И ... все още съм с оригиналните маркучи на спирачките ......
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Аз.....ама за съжаление само 150 км . Варна-Девня-Балчик-Варна. За повече нямаше време.Днес закривах годината, а живот и здраве на 01.01 , ако не вали мисля да откривам новата. Не пия много и ми стана нещо като традиция на 01.01 (ако не работя) или на 02.01. да ходя на нос Калиакра. Много е готино като няма тълпи туристи, а най- готино е като няма никой
                            ПП Измежду другото срещнах доста мотори.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              И аз покарах малко около стотина км. Просто предпочетох Хонда пред Тойота за днес.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Тая идея за Калиакра ... май ми харесва.
                                Ако оживея до тогава ... може и да се чуем!
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X