Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Чак днес ми остана време за ... простотии!

    Измерванията са правени с мотортестер МОТ240 на Бош ... по принцип е мислен за коли, ама и за нашите баби става ....

    Ето какво представлява:







    На който му е интересно ... ето и какво, къде и как е "вързано":






    Пояснявам .... мерим напрежение на акумулатора, заряден ток и обороти на двигателя.





    Тук двигателя е угасен, мотора е само на контакт.
    Виждате напрежение на акумулатора 13 волта, консумиран ток 1,6 Ампера, обороти НУЛА!

    Знам, че снимката е кофти, ама ... от ръка и за набързо .... толкова. Все пак става ясно за какво иде реч.




    Тук вече съм запалил двигателя ... работи на празен ход и съм пуснал и ДВАТА фара на къси .... крушките са Н4.
    Добре се вижда и колко ток "остава" за зареждане на акумулатора.






    На тази снимка вече съм на "Дълги" и двата фара и леко съм повишил оборотите на двигателя.
    Напрежението и тока са повече от красноречиви.
    Всичко по Африката е такова каквото е излязло от завода.

    Ако, някой има различни стойности на напрежението ... от измерените ..... да вика поп, за да чете една молитва и да поръси добичето със светена вода.
    Та дано изгони злите демони от него!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Ей това исках да видя!!!! Значи ЗАПОЧВАМ ДА ТЪРСЯ БАВНО И МЕТОДИЧНО . Не ми харесва ксенона( явно не ми понася на очите) . Имах кола с ксенон и някак си не ми се вързваше , а всички казваха , че светела много . Ксенона ми беше последен вариант , за да сваля консумацията само . Иначе не ми се слагат такива фарове ИЗОБЩО. Наистина няма логика половината Африки да са с Н4 , половината не и да са различни генераторите. Мисля да сваля и резервоара(там има едни клемореди и да ги напръскам и тях с контактен спрей . МНОГО МЕ ДРАЗНИ , АКО НЕЩО ПО МОТОРА МИ НЕ Е КАКТО ТРЯБВА ДА Е (не че не мога да карам и така , ама като не съм обущар, трябва да съм с нормални обувки...хехехе). Благодаря много!!!

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Румене, имаш ли снимка на някакви по-високи обороти, примерно 3-4000?
        Според теорията при генератор, свързан в триъгълник, напрежението пада при повишаване на оборотите. Това съм мерил и реално с мултицет, но ми е интересно какво ще покаже осцилоскопа.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Ъ ... нямам други снимки !

          Нямаше кой да дава газ ... пък аз да снимам.
          На тази с повишените обороти ... дръпнах "смукача" малко ....

          Ако, има утре кой да дава газ ... мога да снимам ... или обратно ....
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Утре мога да прескоча, да ти ударя едно рамо в подаването на газта. Поне това мога да правяАко обаче се навиеш за по кафе в Одрин.
            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Става!
              В 9,00 съм на работа и ... ще чакам.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Реших си проблема...ама....кьорав карти не играе. Нагоряла фаза(ама скрита в един гумен маркуч за уплътнение) и като съм кьорав. Благодаря много на Илко и Румен(най- вече за последните снимки). Ксенон не ми се слага . Ей сега се прибирам с колата и всеки втори ми вади очите с ксенон. Ако караш сам на пътя е перфектно , но насрещните....не искам да ме сърби задника. Значи вече е ясно ,че си оправих и осветлението ...ама защо ли трябваше да се мъча почти 3 сезона с тия кандила.......тоя дето е измислил осветление с такава крушка - 35/35 на АТ , че не е карал вечер е ясно , ама къде са били очите на инженерите дето са се съгласили да я слагат. Явно не са мислили , че тоя мотор ще се кара и вечер.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Ха!!!
                  Виде ли бре ... аз като ти казвам да викаш поп ....
                  Можеше и врачка да помогне, ама ... и там изискванията са високи 100-60-90 и ръст поне 175 ... и ... достатъчно опитна!

                  Някой от тези:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23102-well-its-back-bst.jpg
Прегледи:2
Размер:81.9 КБ
ID:5523612


                  Аз само чакам да се появи Серго и ... отпрашваме ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    ... за къде, за Финландия?
                    А тук при мен е 40 градуса на сянка и за съжаление нито една кака не ходи съблечена/облечена така (не знам коя дума е правилна) .... Света не е справедлив! Всъщност може и да ходи, но под черните абаи нищо се не вижда


                    Браво, Емо!! Ти си пич! А отсега нататък си добре осветен пич.
                    Твоят проблем е отново добро напомняне. Запоявайте изводите на генератора към реле регулатора, не разитайте на клеми, болтове и др. съединения. Ако някой толкова много се притеснява, че запоеното не може да се демонтира на път, да си носи една лукстър клема и като се наложи оголва 6 каблеа и ги завинтва (докато се прибере и пак ги запои). Ще му отнеме 5 минути, а както видяхме може да спести две безсънни нощи.
                    Последно редактирано от Ilarioncho; 06-10-13, 00:04.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Колеги, да споделя - Преди време смених модела на седалката на Африката. Онзи ден забелязах, че самата седалка се клати. Оказа се , че единият болт е паднал, неизвестно кога, а другият се държеше на 2-3 "резби". Притегнах (по-сериозно) единият останал болт и изрових от гаража друг, който сложих от другата страна. След около 300 км ситуацията беше същата, болтовете бяха се разхлабили и почти бяха на падане. От там в "Крепежни елементи", нови болтове+шайба против саморазвиване. Сетих се, че преди със старият модел на седалката нямах подобни проблеми.Тогава имаше колан отгоре ( Така и не ми стана ясно функцията на този колан,освен декоративната ). Той се подмяташе из гаража. Не обичам да хвърлям неща, коИто евентуално могат да са ми от полза. Изрязах от колана металните завършеци. (Не знам как точно да го определя, но предполагам се сещате). Сложих тях,шайбите против саморазвиване и новите болтове.Вече около 250 км.няма проблем.
                      Последно редактирано от viki terzieva; 01-11-13, 08:52. Причина: "КоЙто" е единствено число, "коИто" - множествено.
                      Сега - BMW R1200RT 2006 г
                      Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                      По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                      По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Аз също съм променил седалката, но не ми се е случвало да се развият болтовете. Може би защото са с контра шайби.. Споделете откъде купувате накладки за Африката?
                        HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Ако може и инфо за спирачните маркучи,че ми предстоИ ревизия на спирачната система.
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Колега къде я прави тази седалка,можеш ли да ми пратиш някви кординати. Искам да си направя и моята.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Дойде време с моята седмица да се разделим....причината е емиграция.
                              Ако някой има интерес да ми пише на лични.
                              0882 415159

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Ами...пускай снимки, каквото трябва там.....хубав мотор без собственик не остава . А за емиграцията.....лошо !!!. Аз имам питане : Мина повече от година откакто си направих байпас на отдушника на карбовете за да не се изпарява горивото , когато не се кара мотора. До преди месец -два колкото и да е стоял, само като види ключ и палеше от четвърт оборот. Вчера обаче след почти десетдневен престой без да е пален, доста се озори акумулатора докато напълни карбовете с гориво и да запали.Добре , че излезе здрави не грохна. Та питането ми е от къде може да губят бензин карбовете, а и друго не се сещам от какво може да е предизвикано дългото нежелание да запали? Иначе си работи нормално и изгорялата смес не мирише на бензин, (имам в предвид не изглеждаше като да е задавен ). Благодаря за отговорите предварително !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X