Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    За RD 07 няма лампички за горивото и няма две кранчета на резервоара. При този модел изобщо няма показател за количеството гориво в резервоара на мотора.
    Там начините са два. Или караш, до като мотора изгасне, после обръщаш кранчето на резерва, палиш отново и в близките 50-70 км намираш бензиностанция, или както практикувах аз... При всяко зареждане (обикновенно до горе), нулирах единият трип на компютъра, и след като минех по него, около 280-300 км започвах да търся бензиностанция.
    Ако си много ловък преди да угасне мотора започва да придърпва. Тогава, ако завъртиш кранчето в положение на резерва в движение мотора не гасне, а си продължава да върви. След такива упражнения, обаче е задължително да върнеш кранчето в нормално положение, когато напълниш резервоара, защото, ако го забравиш на резерва и караш така, при следващото спиране за бензин там и ще си останеш, ако не си на бензиностанция.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Моите лампи работят, но е пипано нещо по датиците. Датчиците представляват два терморезистора, които когато са потопени в бензина се охлаждат от него и съпротивлението им е голямо. Когато останат на 'сухо' започват да се нагряват от преминаващия през тях ток, намалят съпротивлението си и лампата светва. При каране със светещи лампи редовно тези терморезистори горят. Могат да се подменят лесно, но мисля че точно същите със същото съпротивление не се продават. Има с много близко до това съпротивление и резултата при поставянето им е, че не сработват веднага, когато останат на сухо, ами да речем 3 или 4 минути след това. Не мисля, че е фрапиращ проблем. За да ги подмениш трябва да свалиш резервоара и да развиеш датчиците. Екстрата е готина, защото те предупреждава колко бензин имаш още. Кранче за резерва няма, мотора е правен за Дакар, а там спирането за превключване на резерва е губело време
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Здравейте,
        След кратка почивка от около 1 година, се върнах отново към шосейното каране с Африката на колега от форума (Снайпер/Валери)…. не че ще имам времето което е необходимо за подобна машина, но ми се иска следваща година да се включа в поне едно по- дълго пътуване
        Може ли да помоля за съдействие по няколко теми за Африка RD07/94-та:
        1/ Manual за мотора (ако може да е пълноценен pdf) би било супер
        2/ Искам да купя предни спрични дискове- дали можете да ме ориентирете на къде да се насоча?
        3/ @Balkanski: по нагоре си писал, че си купил комплект нови спирачни маркучи с метална оплетка от сайта на HEL- дали можеш да ми изпратиш линк, че google ме води към няколко опции- да не объркам поръчката

        Малко по- натам ще се включа и с молба към Илко за съдействие относно бензиновата помпа- ще купя нови контактори (нямам идея старите в какво състояние са, но бих искал да ги сменя) и може би е удачно да бъдат в комбинация с “електроника”, която да ги пази.

        Пощата ми е aasparuhov@gmail.com в случай, че някой може да ми пусне Manual за мотора.

        Благодаря предварително за съдействието

        Поздрави
        Асен

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Здравей
          Мануал ще ти пратя в понеделник от офиса, ако междувременно някой не ти е пратила
          Спирачни дискове, мисля че може да си намериш при Любо Африката, ако някой не даде по-добро предложение.
          Спирачни маркучи може да си поръчаш в София на няколко места с отлично качество и като изработка и заготовки.
          Бензинова помпа със сменена контактна система ще изкара едно околосветско. Електрониката може да се добави на зачистени стари контакти
          Поздравления за избора на марка и модел мотоциклет Това е машина, която не блести с нищо, освен с надеждност. Няма да те изостави никъде и няма непрекъснато да ти напомня за
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Eto link za markuchite, sori za latinicata, no PC-to neshto se skapa - http://helperformance.com/store/adva...ds=xrv&x=0&y=0
            Човекът е човек, когато е на път...

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              А аз да попитам за лампичките за горивото.
              Значи като дам на контакт , си светват и 2те ... обаче ... обаче се оказа , че не отчитат...
              Като си оправиш датчиците, направи и това, за да нямаш повече ядове:
              http://www.smehurko.info/moto/tech/A...ator-Relay.php

              Дерзай!
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Привет,
                Благодаря на всички за помощта.
                Получих менюъл-а: ще го прегледам- гледам, че е в комбинация с TA…. Предишния ми мотор беше Трансалп, но менюъл-а ми за него не включваше и Африка… явно е бил друг.
                Специални благодарности и на Балкански- поръчах маркучите; даже се комбинирахме с Емо (аз поръчах черни маркучи с черни банджо болтове, а Емо поръча сиви/натурални маркучи със зелени банджо болтове). Цената (с доставката) се върза х 197 лева на човек…. Може би лирата е поскъпнала малко.
                Към момента ми остава отворен въпроса със спирачните дискове. Опция е с помощта на Емо да поръчаме Италиански, през фирма от Варна…. Може би ще се обадя и на Любо Африката….. по тази тема оставам отворен и за други предложения

                Поздрави

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Наистина може да се обадиш на любо за дисковете му. Наистина сериозни са
                  Yamaha XT​M600E '98
                  Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Аз пък се замислям да си направя гресьорки на задното окачване и крашбар, преди да се е наложил ремонт. По всяка вероятност това ще се случва през дългите зимни вечери. Засега карам бабичката си.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      За тия гресьорки и аз се чудих ноооо.....ще трябва да пробиеш и външната черупка на лагера, което не знам до какво ще доведе.....
                      Според мен няма нужда, задното окачване се сваля за 2 минути. По-важното е лагерите да са смазани с подходяща водоустойчива грес, без да се смесват два вида греси, както аз направих. Оригиналната грес е някаква много яка, ама аз нали съм тарикат като отворих лагерите и видях, че нищо им няма мацнах по един пръст минерална грес и от мен, да има. Две години след това отварям и о ужас, двете греси се пресякли, а на едния лагер вече имаше леки следи от подбиване. Не че този мотор някога се е карал по нормални пътища, но отдадох поразията на пресяклите се греси. Измих всичко с коресилин и сложих водоустойчива грес на ШЕЛ. Важно също е да не се пръска с пароструйка директно в кокаляците, че набива вода през семерингите, която после няма как да излезе.
                      Yamaha XT​M600E '98
                      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        ...Засега карам бабичката си.
                        Ники, това звучи... нали знаеш на сръбски какво значи "карам"
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Знам,че питането ми е малко глупаво, но:ИМАМ СИ ВЕЧЕ 2 ЗДРАВИ РАБОТЕЩИ ТРИПМАСТЕРА. Пратиха ми един почти нов ,който си отиде на мястото и ...моят се оказа излишен.Като знам колко труд хвърлихме и аз , и приятелчето ми да лъснем стъклото ( стана като ново), колко си игра едно друго момче с платката....Единственото нещо дето все още се чудим е как да запушим най-левия бутон, който НЯМА ГУМЕНО УПЛЪТНЕНИЕ , от там е влизала вода и точно заради това ми се е повредило трипчето. Ако някой се сеща ДАЙТЕ АКЪЛ, с какво да запуша тоя правоъгълен отвор, така , че хем да не пречи на бутона да си работи, хем да не влиза вода. Пробвахме с изрязана гумичка от пръст на домакинска ръкавица , ама не стана.Търсихме от стари руски радиостанции и други апарати -няма такъв размер правоъгълна гумичка просто. Заради тая глупост трипмастера седи и НЯМА ДА ГО ПРИБЕРА ПРЕДИ ДА СЪМ ГО НАПРАВИЛ. Ако някой с РД-7 му трябва , мога да му го дам , ама ....много не ми се иска .

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Добре де .... на моята РД04 ... няма ли да стане?
                            Моля, те .... помисли!
                            Обещавам да му намеря уплътнение на този бутон ....
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Здравейте,
                              Обслужвайки охладителната уредба на Африката (RD07/94), реших да отворя и термостата и състояниетно му леко ме притесни. Леко е изгнил в около 1/4 по периферията на подвижната (затварящата клапа): по- долу ще приложа и снимка.
                              Като цяло работи- сварих го с електронен термометър- отваря затваря в норми, но за мен това е доста важен възел и най- вероятно утре ще поръчам нов термостат от Wemoto.
                              Все пак идеята ми е да получа и второ мнение
                              Благодаря предварително!
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028974519-big.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5423788
                              Последно редактирано от asobgbg; 11-11-12, 10:17. Причина: Снимката

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                По скоро обърни внимание на състоянието на гуменото уплътнение между двете части на корпуса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X