Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
    Малеее искам да го видя това Няма как с уста да създадеш пулсациите, които създава двигателя за да задвижи мембраната в помпата. Пък ако можеш сигурно няма да пишеш в този форум Този номер действа при моторите с вакумно кранче за горивото, които нямат помпа, например Трансалп. Но там е досгтатъчно да всмукнеш с уста за да се отвори кранчето и бензина да потече за да напълни на самотек карбовете. Тук работата е друга обаче. Като се замисля при твоя мотор е малко по-скрито всичко. При мен маркуча минава отстрани на двигателя и не се налага разглобяване за да получиш достъп. Сега като се замисля съм сложил тройника между горивния филтър и вакумната помпа. Там беше най-удобнто място.
    Еее, далеко съм от мисълта да помпя с уста като помпа! Просто предположих че вакуумната помпа когато не помпи го играе и нещо като вакуумно кранче за горивото и пречи то да стигне до карбураторите на самотек (аз бензина от другото кранче не го спирам никога)! Може би ако създам вакуум мембраната ще застане в такова положение че да позволи бензина да премине на самотек и да стигне до карбуратора! Това е само предположение от моя страна, не съм пробвал дали ще работи на моя мотор, но работеше на някакъв голям 4Т скутер навремето.
    А пространството около кранчето за бензин, помпата и карбуратора при моя мотор наистина е много ограничено даже съм се отказал да слагам допълнителен бензинов филтър защото трябваше да го изведа доста в страни където има място, пък ми грозеше там и седеше като някаква кръпка!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      При модела RD 07 тези проблеми са избегнати. Има някакви допълнителни маркучи и преходници, в резултат на което, никога не пада нивото в карбураторите, и не се изпарява бензина. Имало е случаи да не си паля мотра по два-три месеца и през лятото (по различни причини), и никога не е имало проблем с паленето след това. Нито съм подкачвал, нито съм въртял някакви кранчета, нито съм надувал нещо с уста... Така че не е нужно да откривате топлата вода. По-добре погледнете как го е направил японеца на последният модел.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Правете разлика между вакум кранче и вакум помпа. При кранчето трябва вакум за да протече бензин , при вакум помпата бензина си тече през нея дори когато мотора не работи , но не може да стигне до карбураторите ако те са над нивото на бензина в резервоара.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Правете разлика между вакум кранче и вакум помпа. При кранчето трябва вакум за да протече бензин , при вакум помпата бензина си тече през нея дори когато мотора не работи , но не може да стигне до карбураторите ако те са над нивото на бензина в резервоара.
          Мислиш ли че не правя разлика? И айде като си почнал да обясняваш кога, къде и какво тече, обясни ако обичаш защо при пълен догоре резервоар (ниво на бензина 30-40 см. над нивото на карбураторите) и постоянно отворено кранче, карбуратора някакси се изхитря да се изпразни, ако вакуум помпата ми пропуска бензин при неработещ двигател!? Отварял ли си вакуум помпа на Ямаха ХТЗ 660 или говориш на изуст общи приказки? Аз все още не съм я отварял и за това не смея да твърдя нищо друго така уверено като тебе освен факта че след 2-3 месеца престой без палене, обикновенно изхабявам акумолатора докато запаля, та после се налага да го зареждам! Отварял съм обаче друга вакуумпомпа (на някакъв голям скутер беше) и оная го играеше и кранче освен помпа, т.е. мембраната спираше притока на бензин при липса на вакуум!
          Моята неща да я отварям докато е здрава и работи. Мислил съм и за залепнала игла, ама тя ако залепне така че да не може да се отлепи при почукване, няма да се отлепи и след половин час въртене на стартер.
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            30-40 см. ниво може да имаш , но ако мотора ти е боксер. Темата е за Африка 750 , а на този мотор монтират вакум помпа предимно от Супер Тенере 750 , та през нея бензин преминава при не работещ двигател , мога да ти пратя една помпа за да провериш. Поради тази причина на някои Супер Тенерета двигателите им се пълнят с бензин , ако имат проблем с карбураторите , и бензина не е спрян. Твоята помпа може да е различна. Може да решиш проблема си , като направиш един байпас , маркуч който да заобикаля помпата. Така щом пуснеш кранчето , карбуратора ще се напълни с бензин , стига нивото да е над карбуратора. Но трябва да монтираш и едно кранче на този маркуч , за да спираш преминаването на бензин през него когато нивото в резервоара падне. А ти сигурен ли си , че нямаш и вакум кранче?
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              За сантиметрите от гърловината на резервоара до поплавковата камера на карбуратора на моя мотор бас готов ли си да вържеш господин философе? Та темата за какво била, та на Африките какви помпи слагали, та да съм сложел триста кранчета още и няколко метра маркуч, дрън, дрън, дрън! Айде стига моля! Запази си акъла за себе си, не ти го ща! Може и да реагирам малко остро, ама ми е писнало като се задълбаем в някоя интересна дискусия и да дофтаса някой дето зорлен е прочел заглавието на темата и да почне да критикува и да дава акъли с назидателен тон!

              За останалите колеги , с които коментирахме общия и за Африките и за моя мотор проблем - благодаря за съветите, ще пробвам и двата метода, и с вакуума, а ако не стане, с принудителното вкарване на бензин! Само да успея да се наканя да се захвана с тая работа! После ще опиша тук резултата! Може пък вакуумната помпа на ХТЗ 660 да се окаже по удачна от тази на СТ-о.

              П.П. Според както е описана проверката за функционалност на помпата в мануала ми, излиза че ако се извади маркуча отиващ от помпата в карбуратора не би трябвало да тече бензин докато не се завърти на стартер! Гласех се и снимка на страницата да пусна ама нещо не успявам!

              П.П. Май го излъгах:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Benzinova pompa.jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5539227
              Последно редактирано от sl.daskalov; 21-11-13, 20:11.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Като, темата е за Африки .... не виждам какво се надсвирвате тук?
                Африката излиза от завода с електрическа помпа ... за разни "сделани" вершъни не ми се коментират.
                Та решението е много просто .... едно ключе към помпата от плюса ...
                Пускаш помпата са десет секунди и ... Африката пали после от половин оборот. Толкова ли е сложно?!?
                Ако ще, и година де е стояла под навеса ...
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  А можеш ли да обясниш, какво точно искаш да постигнеш с тези упражнения?
                  Какво се случва, като чакаш, след като си издърпал смукача?
                  Какво като навиеш газта? Нали не въртиш на навита газ?
                  А виждал ли си карбуратор отвътре?
                  Може би ако направиш три цигански колелета, преди да натиснеш копчето, шансът е по-голям.

                  Нека да обясня, да не се хабите да правите разни магии, които не помагат.
                  Карбураторите на повечето четиритактови мотори, произведени след 1990г и предназначени за каране по пътя, са тип с постоянно разреждане, т.нар. вакуумни.
                  Смукачът представлява обогатител, който отваря отделен пасаж с по-голям жигльор, през който постъпва по-голямо количество гориво и обогатява сместа. Докато двигателят не се върти, за да засмуче смес, нито карбуратора, нито смукача правят нещо. Тъй като липсва ускорителна помпа, даването на газ преди да завърти двигателя, също е абсолютно безсмислено.
                  Още малко теория, свързана с практиката: когато карбураторите са празни и трябва да въртите, за да ги напълни вакуумната помпа, дори при загрял или удавен мотор(ако сте го изтървали), дръпнете смукача. При пълнене на карбуратора, отначало нивото е ниско, съответно сместа е прекалено бедна, за да запали. В този случай смукача помага и ще запали по-бързо, за радост на акумулатора и стартера.
                  Благодаря за информацията.Толкова навътре не съм се задълбочавал.
                  Споделих за нещо,което съм забелязал,че има ефект при мен.

                  П.П
                  Относно "цигански колела" и други "разни магии" - няма проблем.Мога ги.
                  Всичко за сигурноста.
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Като, темата е за Африки .... не виждам какво се надсвирвате тук?
                    Африката излиза от завода с електрическа помпа ... за разни "сделани" вершъни не ми се коментират.
                    Та решението е много просто .... едно ключе към помпата от плюса ...
                    Пускаш помпата са десет секунди и ... Африката пали после от половин оборот. Толкова ли е сложно?!?
                    Ако ще, и година де е стояла под навеса ...
                    Е като темата е за Африки, значи ли че аз като собственник на Ямаха нямам право да се включа в дискутирането на проблем засягащ и моя мотор? Или може би нямат право да пишат и собственници на Африки, които са счели за нужно да променят заводския им вид?
                    Да не би форума да има нови правила и аз да съм пропуснал да узная?
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Ей за това е готино чукчата да чете тука(а като завали снега след някой и друг ден ще стане още по- готино). От всичките писаници , които предизвика лаишкият ми въпрос, БЛАГОДАРЯ НА РУМЕН ЗА ТОВА:
                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Та решението е много просто .... едно ключе към помпата от плюса ...,,
                      - не се бях сещал(ма то вече на тез години ). Благодаря Румене!

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Абе не мога да разбера какъв модел сте вие - уж форум, уж тема да се дискутира и да споделяме опит и знания, а вие се обиждате и нападате.
                        Слави, не се прави на голям разбирач, ти не си свалял резервоара на мотора си, а Весо сам от СуперТенере е направил съвсем различен мотор, знае му и кътните зъби. Горивните помпи на двата мотора са съвсем еднакви, с еднакви парт номера. Ако ти е пълен резервоара, като изкараш маркуча СЛЕД помпата, трябва да текне. Когато си на резерва, не трябва да тече, докато няма вакуум.
                        А на африките оригиналните помпи не би ли трябвало да подкачват на контакт, за какво са им допълнителни ключета?

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          [QUOTE=Ivan_J;2346158
                          А на африките оригиналните помпи не би ли трябвало да подкачват на контакт, за какво са им допълнителни ключета?[/QUOTE]
                          На стартер подкачват, на контакт с празни карбове нищо не правят. ПП Измежду другото вчера гледах на колегата Африката-ако някой си търси СЕРИОЗНО мотор, напълно си заслужава цената(ама лошото ,че не сме с европейски заплати, а с африкански).В немското мобиле за същото състояние мотор искат доста повече пари(не казвам , че е евтин).Извинявам се предварително , че прозвуча като реклама.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            [QUOTE=Ivan_J;2346158 ти не си свалял резервоара на мотора си,[/QUOTE]

                            Ама да бе, разбира се, аз даже не знам отверките и гаечните ключове от коя страна се хващат! Ама така си мислиш ти и група съветски учени! Сигурно щото не съм сметнал за нужно да тръбя тука из форума за всяко развито болтче и смяна на гуми, както е прието!
                            И не, не съм голям разбирач, но все пак съм достатъчно разбирач за да не допускам да ми говорят с назидателен тон разни дето се имат за големи разбирачи.
                            Айде да прекратим вече омазването на темата, а! И без това се събра доста за триене!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Не виждам нищо за триене.
                              Говорим си ... обменяме идеи, мнения ...

                              А за разбирач .. не се имам, защото знам, че не знам. Но въпреки това, до сега не ми се е случвало да ми докарат мотор и ... да не си тръгнал на ход. Макар, че с мотори не се занимавам, работата ми е ... коли.

                              Относно това, коя помпа е по-безпроблемна .... вакумната или електрическата .... ами, според мен е все тая. Дори, ако електрическата е "подобрена" с електронен ключ, мисля е по-добрия избор.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Да, става чудна помпичка за претачане на зелето от нея
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X